UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

Nowy laptop i problem z WIFI w domu - rozłącza wszystkie urządzenia

Witajcie,

wczoraj odebrałem nowego lapka - Yoga S740 - i nie mam możliwości aby nacieszyć się nim.

Połączyłem się z wifi i non stop co kilka minut rozłączam mi wifi - nie tylko na laptopie ale też na innych urządzeniach. Przed zakupem nowego laptopa żadnego problemu z wifi w domu - inne komputery i telefonu łączyły się bez błędu.

Na routerze niezmiennie pali sie tylko na dole zielona dioda podłużna.

Gdy komputer wyłączam, nic nie rozłącza sieci wifi, i inne urządzenia działają prawidłowo.

Włącze kompa, połączę się z wifi - i za chwilę zaczynaja sie zaniki sygnału.

Po kablu - podłączony inny komp działa bez przerwy.

Myślałem, że coś nie tak z karta sieciową nowego komputera, ale gdy udostępniam internet z telefonu i łącze się z kompem - nic nie rozłącza.

Dzisiaj konsultant UPS wisiał na linii godzinę i kombinował - nic pomógł. Rozdzielił 2.4 z 5, zmianił kanały itd...

Pomóżcie proszę, bo nie wiem czy oddać nowy komputer bo jak tu korzystać z niego skoro non stop rozłącza wszystkie urządzenia.

Karta sieciowa w nowym laptopie Intel Wi-Fi 6 AX201 160 MHz - aktualizowałem sterownik - nic nie pomogło

Compal:

Wersja oprogramowania  CH7465LG-NCIP-6.12.18.26-3p6-GA-NOSH

Wifi 2,4  802.11 b/g/n mieszany   Kanał: recznie 8     Szerokośc kanału 20MHz

Wifi 5     802.11 b/g/n mieszany   Kanał: automatyczny, 36     Szerokośc kanału 20/40/80MHz

Sieć gościnna wyłączona

Serwer DHCPv4 włączony

Serwer DHCPv6  bezpołączeniowy

11 ODPOW. 11
Highlighted
Tytan
2679 572 129

Re: Nowy laptop i problem z WIFI w domu - rozłącza wszystkie urządzenia

Wyłącz IPv6 - https://forum.upc.eu/t5/dyskusja-ogolna/czy-da-sie-wylaczyc-ipv6-przez-asystenta-pomocy/td-p/6364/ju...

SSIDy faktycznie są rozdzielone (zweryfikuj to)? Kanały zmieniałeś w 2,4 GHz i w 5 GHz? W ogóle problem jest na obu zakresach czy tylko na jednym? Jakie jeszcze urządzenia łączą się z Twoją siecią domową? W jakiej wersji dokładnie masz sterownik do karty Wi-FI? Próbowałeś w samym sterowniku wymusić szerokość kanału np. 80 MHz?

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

Zleciłem teraz w Moje UPC wyłączenie IPv6 , przed chwila restart CB i widże w panelu, że IPv6 zniknęło, jest tylko IPv4

SSID po usunięciu IPv6 znowu nie byly rozdzielone- zatem rozdzieliłem, inne nazwy i inne hasła.

Kanały dzisiaj zmieniał mi konsultant UPC. Teraz widzę ,że zarówno w 2.4 jak i5 mam ustawione automatyczne. Na 5 mam kanał 36 - u mnie jak sprawdzam wifi analizatorem, to na 5 mam spokoj i pusto na 36 i okolicach...

Do routera mam podłączone jeszcze 2-3 telefony na których nigdy nie było problemu z połączeniem i drugi laptop - zawsze korzystałem z 5 GHz, zatem nie wiem jak jest na 2.4

w ustawieniach karty sieciowej nowego laptopa - który wczoraj odpaliłem i wtedy tez zaczely sie problemy z przerywaniem wifi na wszystkich urzadzeniach - nie mam mozliwosci zmiany szerokości kanału na 80. Mam tylko opcje, 20, automatyczny. Sterowniki od tej karty mam z 01.09.2019 - ale jak aktualizowałem na te z 25.02.2020 to bylo jeszcze gorzej.

Highlighted
Tytan
2679 572 129

Jesteś pewien, że IPv6 zniknęło? Sprawdź w GUI modemu (192.168.0.1, hasło na naklejce pod modemem) czy masz pozycję "Tryb pracy modemu". Co do karty to których sterowników konkretnie próbowałeś bo najnowsze to są te - https://downloadcenter.intel.com/download/29455/Windows-10-Wi-Fi-Drivers-for-Intel-Wireless-Adapters...

I ewentualnie są jeszcze nowsze - https://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=352&func=fileinfo&id=4407&lan...

Sprawdź te z drugiego linka

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

Dzięki za ekspresowe odpowiedzi.

Jak połączyłem się poprzez 192.168.0.1 to w opcjach DHCP nie mam już opcji IPv6 ( a wcześniej była ). Jest tylko Serwer DHCPv4 włączony.

W opcji Tryb pracy modemu mam  - Włącz tryb routera

Co do sterownika - to na stronie intela znalazło mi z 25.02.2020 ale rozłączało częściej - przywróciłem te z 01.09.2019

Teraz wgram z Twojego linka https://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=352&func=fileinfo&id=4407&lan...   bo widze że one są z 28.04.2020 - zobacze za chwile co bedzie

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

Wgrałem nowe sterowniki i te zmiany, które proponowałeś...

już cieszyłem się, bo 25 minut śmiga nie rozłącza. Robiłem na tym nowym laptopie yoga s740 test łącza upc po wifi  - pokazuje 495 Mbps pobieranie i 29 Mbps wysyłanie..

i po 25 minutach rozłączyło laptopa nowego, ale inne urządzenia - 2 telefony, nie rozłączyło już tej sieci 5GHz..działały.

kurcze nie wiem co jest grane czy komputer zepsuty- pomimo że mam go 1 dzien - ale chyba nie skoro potrafi działać z taką super prędkością a jak udostępniam internet z telefonu to w ogóle nie rozłącza....

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

Dodam tylko, że jak w laptopie zerwało mi wifi, to kliknąłem "diagnostyka sieci systemu windows" -> to w odpowiedzi dostałem:

BRAMA DOMYŚLNA JEST NIEDOSTĘNA -> NAPRAWIONY

i teraz czekam kiedy znowu rozłączy ... 

Highlighted
Tytan
2679 572 129

Na wszelki wypadek zapytam, w jakiej wersji masz Windowsa 10? Sprawdź to wpisując w wyszukiwarkę na dole "winver". BIOS do laptopa też masz najnowszy, sterowniki do chipsetu płyty głównej też masz najnowsze?

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

Windows 10 - Wersja 1909

Różnica po zmianach, które proponowałeś jest taka, że w godzine zerwało w tym nowym laptopie 2 razy tylko albo aż...

natomiast w innych urządzeniach nie rozłączyło sieci wifi

Czyli teraz jest konfilt jakiś z tym nowym kompem - router CB 

innych sterowników nie aktualizowałem

co za badzie... człowiek kupuje nowy komputer i sa problemy z wifi

Highlighted
Tytan
2679 572 129

Może dopiero teraz pomoże zmiana kanału dla 5 GHz? Aha i coś wspomniałeś, że korzystasz jedynie z 5 GHz tak więc sugeruję wyłączyć w ogóle 2,4 GHz w modemie

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

MrPepka - dziekuje za pomoc

Podsumowujac- zaktualizowałem sterowniki karty ( to do konca nie pomoglo )

Zaktualizowalem w nowo zakupionym komputerze BIOS - do konca nie pomoglo

Rozdzielielm 2.4 i 5 - w routerze i inne hasla ( do konca nie pomoglo do konca, chociaz tylko wtedy nowy komputer  gubil co chwile wifi ale inne urzadzenia dzialaly juz non stop czyli poprawa )

Zmienilem na 5 Ghz kanał na wolny - po weryfikacji WiFi analyzatorem

Wyłączyłem Ipv6

Wczoraj cały dzien i dzisiejszy - i nic nie rozlaczylo - oby juz dzialalo...bo martwilem sie że nowy komputer a problemy z wifi

Dziwne tylko że komputer  ( polaczenie laptop - router CB ) powodowalo rozlaczenie wszytskich urzadzen....

Czyli co - wina CB chyba z tego wynika

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

Drugi dzien - nic nie rozlacza 

Dziekuje bardzo za pomoc