UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Innowator
13 0 1

Re: Od kilku dni zmniejszona prędkość pobierania

Spróbuję zatem skontaktować się bezpośrednio z UPC. Błędy na kanale zwrotnym z tego co widzę dalej występują (wartość 1 na kanale 3 w T3 timeout). Jeśli mogę zapytać, jak mam rozumieć limit na sesję? Przyznam, że z miesiąc temu wykorzystałem dość dużo internetu - jakieś 500GB pobierania na raz, jednak w końcu internet kablowy wedle mojego przeświadczenia limitów nie ma. Przed awarią kilka dni temu prędkość była w porządku, po awarii już nie. Dziękuję za zaangażowanie w udzielenie pomocy, prosiłbym o niezamykanie tematu, ponieważ może ktoś będzie mieć jeszcze coś do dodania, a ja chętnie podzielę się tym, jak problem się rozwiąże, na co liczę.

Nauczyciel
616 164 8

Czy sprawdzałeś pobieranie na innym urządzeniu czy tylko na jednym?

Innowator
13 0 1

Nie sprawdzałem, ponieważ nie wydaje mi się, by tu miało znaczenie urządzenie. Spróbuję jutro podłączyć inny komputer i sprawdzić rezultat. Sprawdziłem natomiast prędkość po WiFi na telefonie, który przy wielu połączeniach uzyskuje maksymalnie 110Mb/s (prawdopodobnie limit 5Ghz obsługiwanego przez telefon). Przy ustawieniu jednego połączenia prędkość ta wyniosła 94Mb/s, co jest o jakieś 20Mb/s więcej niż na komputerze, który jest podłączony po kablu. W tym momencie sprawdzenie na innym urządzeniu po kablu nabrało istotnego znaczenia, jeżeli rezultat po WiFi na telefonie jest lepszy niż na komputerze, który ma podłączenie po kablu.

Wykładowca
923 238 39

@erds Tak jak mówi @brtk musisz sprawdzić na innym urządzeniu. Czasem się zdaży, ze aktualizacja sama właczy np. jakieś funkcje oszczędzania energii i transfery spadają. 

Moderator
40 26 12

@erds  Napisz do mnie proszę na priv. Sprawdzę jak to wygląda od naszej strony.

Innowator
13 0 1

Postanowiłem sprawdzić prędkość na tym samym komputerze, ale pod systemem linux livecd. Rezultat jest zaskakujący dla pojedynczego połączenia:

Wiele połączeń:

8174427390

wget -O /dev/null https://speed.hetzner.de/10GB.bin --no-check-certificate
--2019-04-09 08:37:14--  https://speed.hetzner.de/10GB.bin
Translacja speed.hetzner.de... 88.198.248.254
Łączenie się z speed.hetzner.de|88.198.248.254|:443... połączono.
UWAGA: błąd kontroli certyfikatu dla speed.hetzner.de, wystawionego przez `/C=US/O=DigiCert Inc/OU=www.digicert.com/CN=Thawte TLS RSA CA G1':
 Napotkano samodzielnie podpisany certyfikat.
UWAGA: nazwa w certyfikacie `*.your-server.de' nie pasuje do żądanej nazwy hosta `speed.hetzner.de'.
Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 200 OK
Długość: 10485760000 (9,8G) [application/octet-stream]
Zapis do: `/dev/null'

4% [==>                                                                            ] 432 127 676 36,5M/s  eta 4m 31s

Także okazuje się, że problemem jest system operacyjny (Windows 7) zainstalowany na komputerze. W jakiś sposób awaria UPC mająca miejsce kilka dni temu musiała wpłynąć na ustawienia sieciowe systemu, ponieważ na innym systemie internet działa poprawnie. Nie mam pojęcia tylko, na jakie konkretnie ustawienia mogło mieć wpływ i jakie trzeba sprawdzić i przestawić.

@Adrian 

Czy w tej sytuacji mam również napisać na priv? Odnośnie prędkości, winny okazuje się być system operacyjny na komputerze, jednak na kanale zwrotnym wciąż występują błędy.

Profesor
1701 404 91

Może wgrał ci się jakiś update do 7-ki? Sprawdź:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4009469/windows-7-sp1-windows-server-2008-r2-sp1-update-his...

Albo potrzebna jest aktualizacja driverów do sieciówki

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
13 0 1

Aktualizacje mam ogólnie wyłączone (od początku). Jeszcze przed awarią wszystko działało prawidłowo, a po niej zaczęły się problemy. Nie pamiętam dokładnie, ale sterownik do karty sieciowej był prawdopodobnie od początku, wbudowany w system. Mogę spróbować w jakiś sposób przeinstalować, ale mimo wszystko wydaje mi się, że trzeba by sprawdzić ustawienia sieciowe. W Windows XP używało się w tym celu pewnego programu, nie pamiętam niestety jak się nazywał i było możliwe w nim ustawienie tych rzeczy, by wykorzystać pełną prędkość łącza.

Znalazłem program, chodziło o SG Tcp Optimizer, ustawiłem go wedle swojej wiedzy i rezultat jest znaczący, pojedyncze połączenie:

Wiele połączeń:

Prędkość download jest już prawidłowa, ale za to prędkość upload dla pojedynczego połączenia jest ponad połowę niższa. Mimo wszystko najważniejsze, że udało się naprawić prędkość download, za co jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy udzielili się w wątku. Czy wie ktoś, w jaki sposób zwiększyć prędkość upload dla pojedynczego połączenia? Sprawdzałem różne serwery i prędkości są zbliżone do tych z pomiaru wyżej.

Highlighted
Nauczyciel
691 445 66

Jak jeszcze wszystko jest swieze to dementuje teze jakoby awaria upc mogla wplynac na ustawienia TWOJEGO systemu operacyjnego. Z każdego punktu wodzenia jest to niemozliwe

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Innowator
13 0 1

Uznałem powiązanie awarii UPC z niższą prędkością tylko dlatego, że jeszcze przed awarią problem nie występował (w tym samym dniu, przed awarią prędkość była prawidłowa), natomiast po awarii prędkość zmniejszyła się, przy czym w komputerze nie wprowadziłem żadnych zmian w ustawieniach. Dlatego też przedstawiłem taki wniosek, że awaria musiała mieć jakiś wpływ na ustawienia w komputerze, tylko i wyłącznie na ustawienia dlatego, że zastosowanie programu do ustawień pakietów TCP rozwiązało problem prędkości pobierania, jedynie nie poprawiła się prędkość uploadu (trochę ponad 2x mniejsza na pojedynczym połączeniu), co ma dla mnie drugorzędne znaczenie (ale też chciałbym w jakiś sposób to naprawić, ponieważ czasem jest potrzeba wysłania pliku). Wnioskiem dla mnie niemożliwym jest zbieg okoliczności, dlatego, że przez lata podobny problem nie wystąpił, a awaria internetu i zmiana tych ustawień nastąpiła w jednym momencie, przy czym bez mojego udziału, a automatycznie. W komputerze nie mam żadnych programów, które mogłyby w tego typu rzeczy ingerować. Mimo wszystko najważniejsze, że udało się naprawić prędkość download, jeśli jest to możliwe, to chciałbym jeszcze poprawić prędkość uploadu

Nauczyciel
616 164 8

Po co ściągasz jakieś programy do sieciówek...? Odinstaluj je.

Zresetuj sobie ustawienia sieciowe tymi komendami w cmd uruchomionym jako administrator:

netsh winsock reset
netsh int ip reset
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

Reśnij kompa, spr prędkość, jak nie pomoże, to przeinstaluj sterowniki od sieciówki, nawet jak masz najnowszą wersję.

Przy dobrze działającym kompie powinieneś mieć takie wyniki jak u mnie, mam windowsa 10, bez żadnych zbędnych ulepszaczy połaczenia sieciowego, same sterowniki, z wyłączonym killerem, którego ma moja karta sieciowa w płycie głównej.

Multi:

Single:

Innowator
13 0 1

Zastosowałem komendy, ale niestety nic się nie zmieniło. Pojedyncze:

8175104080

Wiele:

8175106647

Na innym systemie (linux) pomiar wygląda poprawnie. Pojedyncze:

8174411591

Wiele:

https://forum.upc.eu/t5/image/serverpage/image-id/2907iC5C48D07057AF506/image-size/large?v=1.0&px=99...

Spróbuję przeinstalować sterownik do karty sieciowej

Niestety także reinstalacja sterowników do karty sieciowej nie przyniosła efektu

Nauczyciel
616 164 8

A spróbuj zrobić testy w trybie awaryjnym przy włączonej sieci. 

Jaki masz antywirus jeszcze napisz, czy w ogóle używasz jakiegoś? Musisz wszystko posrawdzać. Coś musi te połączenie blokować.

Innowator
13 0 1

W trybie awaryjnym rezultat jest identyczny. Prędkość upload przy pojedynczym połączeniu wynosi trochę ponad 7Mb/s. Nie używam antywirusów i oprogramowania tego typu, przy czym gwarantuję, że komputer nie posiada wirusów i tego typu rzeczy. Na laptopie z systemem Windows 8 rezultat jest prawidłowy i wynosi mniej więcej tyle, co rezultat na komputerze z włączonym systemem livecd linux.

Nauczyciel
691 445 66

Mam wrazenie ze pomylila ci sie społeczność upc z serwisem sprzętu i oprogramowania. Nikt poza toba nie wie co tam siedzi. Jak nie wiesz jak to naprawic to zglos sie do specjalisty

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting