UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Użytkownik
8 0 0

Od sierpinia 2018 router się restartuje

Dzień dobry.

Myślę, że nie zaszkodzi Państwa zapytać o mój problem.

1. Od sierpnia 2018 r. mam problemy z internetem. Wtedy był to Compal (biały) z szybkością 250 Mbit/s. Zaczął się restartować raz na tydzień.

2. Po kilku wymianach urządzenia w na przełomie 2018 i 2019 r. przeszedłem 1 Gbit/s z nowym routerem (wysoka, biała wieża). Nowy nabytet w zasadzie 2-3 razy dziennie odmawiał posłuszeństwa i również się restartował, czasmi sam nie wstawał.

3. Już na początku 2019 r. wróciłem do Compala, ale tym razem w ofercie z szybkością 500 Mbit/s. Od stycznia miałem chyba kilkanaście wizyt techników.

4. Do tego momentu były nowe urządzenia, zasilacze, cała infrastruktura w mieszkaniu wymieniona, zaczynając od krótkich kabelków, poprzez jakieś rozgałęziacze, a kończąc na kablu idącym do puszki na klatce.

5. Kilka dni temu technik po kolejnym wizycie na klatce poprosił o serwis puszki (na 2. piętrze, mój lokal jest na 4.).

Ogólnie parametry są jako tako, chociaż podczas rozmowy z DWT usłyszałem, że sygnał jest za wysoki, albo o odchyle o 0.1. Czy problem rzeczywiście może tkwić w puszcze, czy może gdzieś dalej? Mam założoną aktualnie sesję na router, ale np. dzisiejszego restartu (04.06 z 9:47 rano) nie zanotowano, chociaż przerwa trwała ponad 6 minut i wszystko padło.

Problem nie zależy od podłączenia kabel/wifi, bo po prostu urządzenie siada. Czasem nawet samo nie wstaje i muszę mu "pomóc". Dodam tylko, że przedostatnia wizyta (ok. 20 maja 2019) odrobinę pomogła, bo zostało przestawione IPv6 na v4, ale mimo wszystko od tego czasu "wywalił" się 3 razy, mniej więcej raz na tydzień, a nie jak wcześniej raz na 2-3 dni.

Dołączam screeny z dzisiaj i 1 archiwalne zdjęcie z 5 listopada 2018 godz. 18:02, wtedy był mierzony sygnał.

Uprzejmie proszę o pomoc.

Screenshot (19).pngScreenshot (20).pngScreenshot (21).pngScreenshot (22).pngScreenshot (23).pngScreenshot (25).pngUntitled.png

15 ODPOW. 15
Moderator
9 0 1

Re: Od sierpinia 2018 router się restartuje

Cześć nokardron.

Mam pomysł, dlaczego masz te zaniki.

Zgłosiłem sprawę do weryfikacji, zbadamy temat.

Użytkownik
8 0 0

Dobry wieczór, dziękuję bardzo. Czy potrzebuje Pan/Pani nr klienta?

PS. Wersja oprogramowania to 2p4, wskoczyła mi tydzień temu. 

Moderator
9 0 1

Nie ma porzeby ID, w Twoich screenach są wystarczające indormacje.

Wg mnie nie chodzi o soft na modemie, weryfikuję temat jakości sygnału z tej skrzynki.

Użytkownik
8 0 0

Dziękuję za interwencję. Pozwolę sobie jeszcze wkleić log z dzisiaj/wczoraj.

Failure ............Start .......Length
04/06/2019 09:47:29 0:06:25
05/06/2019 00:12:51 0:37:43

Moderator
9 0 1

Dzisiaj w nocy były prowadzone prace serwisowe poza Twoim mieszkaniem, to jest temat niezależny.

Wygląda, że przyczyna niestabilności jest w tej skrzynce, o której Ci mówił technik. Wrócę do Ciebie z dalszymi informacjami.

Moderator
9 0 1

nokardron, technicy wykonali dzialania w skrzynce. Poobserwuj proszę i daj znać.

Użytkownik
8 0 0

Panie Michale, dziękuję za odpowiedź. Zadzwoniłem na infolinię w celu sprawdzenia i otrzymałem informację, że rzeczywiście prace stacjonarne na klatce odbyły się dzisiaj (06.06 ok. godz 09:20).

Problem w tym, że z predemedytacją zostawiłem (przedwczoraj, 04.06) na niej 2 małe kamyczki, na pokrywie, które by spadły w momencie jej zdjęcia i wracając wieczorem one nadal były. Wg mnie żadni technicy po prostu się nie pojawili, a problem z restartowaniem się routera od tak długiego czasu nie zniknie.

Już raz miałem sytuację, że technik do mnie zadzwonił godzinę przed wizytą z informacją, że nie ma sensu przychodzić, bo wielokrotnie był i zna sprawę, czytaj nic nie zrobi więcej. Dopiero podczas rozmowy telefonicznej i ponagleniu, że jednak bardzo proszę, pojawił się na miejscu, ale zasadniczo oprócz jakiejś wymiany zasilacza nic więcej się nie odbyło. Może to podobny przypadek?

Użytkownik
8 0 0

Pozwolę sobie jeszcze przytoczyć 2 argumenty na to, że technicy jednak nie byli. Razem z bratem wychodziliśmy dzisiaj do pracy ok. godz. 9:15 i 9:40. Żaden z nas nie spotkał nikogo na klatce, nie wspominając, że przez cały dzień nikt z UPC nie dzwonił domofonem, aby otwrzyć drzwi wejściowe. W załączniku dowód koronny zdjęcia puszki.

Czy można zweryfikować fizyczne prace tych techników, bo ewidentnie coś jest nie tak.~2.png

Moderator
9 0 1

nokardron, masz rację, że w zleceniu jest data 06.06.2019 ok 9.30, jednak nie jest to data naprawy, tylko zamknięcia zgłoszenia. Jego realizacja nasąpiła wcześniej, technicy napisali, że prace zostały wykonane.

Daj proszę znac, jak wygląda stabilność działania urządzenia.

Użytkownik
8 0 0

Dzień dobry, @Michał.

Od ponad 4 dni jest praktycznie wzorowo. W logach dopatrzyłem się jednej T3, ale mimo to router pracuje stabilnie. Jednak z ostateczną oceną trzeba się wstrzymać do 2-3 tygodni, wtedy do Pana napiszę ponownie.

Moderator
9 0 1

Cześć @nokardron 

Sprawdziłem Twój modem i wygląda stabilnie, uptime 27 dni. Jak wyniki po Twojej weryfikacji?

Użytkownik
8 0 0

Dzień dobry, @Michał.

Miałem napisać po miesiącu, ale w sumie mogę już teraz. Jest ogromna poprawa, bo jak do tej pory chyba nie było żadnej przerwy. Co prawda mój program wskazał pewnej nocy 1 godz. 30 min. braku dostępu, ale to chyba dlatego, że komputer się uśpił i coś zwariowało. Uptime rzeczywiście jest prawdziwy.

Czy może mi Pan powiedzieć, co tak naprawdę zostało wymienione? Tak dla mojej informacji, żeby wiedzieć na co zwracać uwagę.

Zastanawiam się też, czy warto profilaktycznie raz na jakiś czas dać urządzeniu odpocząć, czyli odłaczyć od prądu na jakiś czas (np. na noc)?

Moderator
9 0 1

@nokardron 

Bardzo miło słyszeć, że nasza usługa działa prawidłowo. Dziękuję

Każdy przypadek jest indywidualny. Technik, który był u Ciebie 01.06 zlecił wymianę połączeń w skrzynce na klatce. To pomogło.

Słuchaj, modem ogólnie jest przystosowany do pracy ciągłej, nie ma wymogu restartowania go profilaktycznie. Ważne, żeby nie był zamknięty w ciasnej szafce ani nie świeciło na niego słońce, żeby się nie przegrzewał.

Restart/twardy reset warto zrobić jak coś się dzieje nie tak i masz podejrzenie, że się zawiesił.

Użytkownik
8 0 0

@Michał, dziękuję za skuteczną pomoc. Jestem bardzo zadowolony. Jednak jeśli cokolwiek się wydarzy (poważniejszego), pozwolę sobie ponownie napisać w tym temacie.