UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Inspirator
12 0 0

ograniczenie prędkości po wifi

Cześć. Założyłem niedawno UPC 300Mbit. Speedtest po kablu wykazuje 300MB/s, po wifi >36MB/s, upload 20MB/s.

po kablu.jpgpo kablupo wifi.jpgpo wifispeedtest.pngspeedtest.net po wifidsl.cz.jpgdsl.cz po wifi

ten test wyszedł trochę gorzej...

Korzystam z sieci torrent (tylko prywatne trackery) i prędkość pobierania pliku nie przekracza 6MB/s po wifi, po kablu idzie z pełną prędkością ok. 36MB/s na tym samym pliku.

Test prędkości z ftp wychodzi mi tak samo ftp://ftp.task.gda.pl/test , przy czym po kablu  nie przekroczył 13MB/stest 1giga.jpgtest ftp po wifi

qbittorrent.jpgpo kablu

qbittorrent po wifi.jpgpo wifi

Wykluczam możliwość złej konfiguracji qBita ponieważ nie przepuściłby mi 36MB/s po kablu.

Porty mam odblokowane. Protokół IPv4 włączony.

Niedawno miałem Vectrę z łączem 100Mbit i modemem Cisco do którego podpięty był router TPLink (Cisco nie przepuszczał więcej niż jednego urządzenia po wifi). Mój komputer łączył się bezpośrednio z Cisco, z uwagi na lepszy transfer i lepszy sygnał, pozostałe urządzenia w domu łączyły się z TPLink. Po wifi wyciągałem maksymalną możliwą prędkość do 12MB/s, upload do 1,2MB/s. Moja karta sieciowa Qualcomm Atheros ar956x wireless network obsługuje standard b/g/n. Zamówiłem właśnie kartę sieciową USB TPLink ze standardem ac żeby sprawdzić czy to nie wina mojej karty sieciowej w laptopie. Jutro podłączę ją i sprawdzę prędkość w sieci 5GHz.

Dzwoniłem na infolinię i powiedzieli, że u nich wszystko jest ok.

Podpinałem swój router TPLink do Connect Boxa, ustawiłem tryb modemu w CB i dalej bez zmian. Zastanawia mnie czemu nie przepuszcza mi więcej niż 6MB, skoro poprzednio miałem 12MB/s.

karta sieciowa.jpg

Wklejam moje ustawienia Connect Boxa.

lista podłączonych urządzeń.jpgunknown - telewizor

Connect Box pracuje w trybie router.

sygnał wifi.jpg

Sieć gościnna wyłączona

WPS włączony

Zapora firewall IPv4 - wyłączona

Filtrowanie MAC

Brak filtrów dla adresów MAC

Określ, kiedy filtracja adresów MAC ma być aktywna.
Zawsze włączony
Chcę zastosować ograniczenia dostępu tylko w określonym czasie:

Filtrowanie portów IPv4

Brak aktywnych filtrów

Określ, kiedy filtracja portów i adresów IP ma być aktywna.
Zawsze włączony
Chcę zastosować ograniczenia dostępu tylko w określonym czasie:

przekierowanie portów.jpg

Wyzwalanie portów

Brak aktywnych filtrów wyzwalania

Funkcja DMZ
Włączony
Wyłączony

Serwer DHCPv4.jpg

ustawienia DHCP.jpg

Funkcja UPnP
Włączony
Wyłączony

Narzędzia

status sieci.jpgkanał dosyłowy_1.jpgkanał dosyłowy_2.jpgkanał zwrotny.jpgogólna konfiguracja.jpg

ping.jpg

Czy ktoś miał podobną przypadłość? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki mogące rozwiązać ten problem. Zastanawiam się nawet nad zmianą karty sieciowej w laptopie na standard ac.

8 ODPOW. 8
Nauczyciel
691 445 66

Re: ograniczenie prędkości po wifi

na AC oczywiście było by szybciej tyle że odradzam wszelkie karty na USB typu nano.

Masz bardzo niskie prędkośći negocjacji dla urządzeń podłaczonych na 2.4GHz a jak to wynika z użytkowania nadajników "wifi" całość działa tak wydajnie jak najgorsze połaczenie danego z hostów.

Wymuś kanał 40 MHz (szerszy kanał to wyższa prędkość ale i zarazem większa podatność na zakłócenia)

Nie wiemy nic na temat tego jaką kartę masz w laptopie, nie wiemy ile sieci Wifi jest dookola Ciebie i nie wiemy nic na temat tego jakie jest umiejscowienie laptopa w chwili pomiarów do routera.

Ogólnie to prawie nic nie wiemy a działanie WiFi zwłaszcza w pasmie 2.4GHz to temat rzeka.

Na koniec 48Mbit/s przy tych prędkościach negocjacji to i tak bardzo dobry wynik.

Możesz się nie znać, nie każdy jest specjalistą od wszystkiego (proponuję zerknąć w moją stopkę)

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Inspirator
12 0 0

Karta Qualcomm Atheros ar956x wireless network typ radia 802.11 b/g/n

karta sieciowa.jpg

inssider.jpg

rozmieszczenie.jpg

Wykładowca
923 238 39

Przy tak zawalonym eterze prędkości jakie osiągasz są zupełnie normalne. Dodatkowo w CB w takich warunkach nie da się wymusić 40mhz kanału więc zostaje 20mhz co też nie pomaga. Jedyne rozwiązanie to ucieczka w 5ghz.

Highlighted
Nauczyciel
691 445 66

Jak wypadają testy prędkości na np na telefonie ?
Ewidentnie problem jest już gdzieś po twojej stronie (stronie abonenta nie dostawcy).

Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Inspirator
12 0 0

zmieniłem teraz kanał na 9

inssider2.jpg

Inspirator
12 0 0

speed test android 2,4GHz.png2,4GHzspeed test android 5GHz.png5GHz

Inspirator
12 0 0

Co może powodować takie ograniczenia?

Nauczyciel
691 445 66

Wszystko łącznie z mikrofalówką

hosting