UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Moderator
1010 663 162

Re: Opóźnienia połączenia i utrata pakietów

Nikt tutaj nie twierdzi, że nie ma problemu z PUMA6 - tyle ode mnie. Proponuję także ostudzić dyskusję i pamiętać o przestrzeganiu Zasad Społeczności UPC.

Nauczyciel
655 448 61

Gram, korzystam z torrentów i od jakiegoś czasu mam CB (został wymieniony za Ubee wraz ze zmianą umowy)

U mnie działa

Nie twierdze ze nie ma ma problemu bo jest , jednak ja się skłaniam ku tezie że jest on widoczny tylko na określonych rejonach i może mieć to związek z obsługującym CMTS-em

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Zawodowiec
158 40 5

Nawet gdyby przyjąć takie założenie, że w lokalizacjach z mało przeciążonym CTMS Compal radzi sobie dużo lepiej niż tam, gdzie większy ruch to i tak wnioski są niewesołe, bo aby trafić w takie miejsce trzeba mieć niesamowite szczeście, a nic nie jest dane na zawsze. Ile jest takich miejsc, gdzie zamiast morza pakietów wiatr hula w danym segmencie sieci również w godzinach szczytu? Doliczyłam się 3 szcześciarzy na tym forum. Być może moja lokalizacja jest pechowa (sieć przeciążona), jednak wymiana Compala na Ubee pomogła od razu, a to modem klasę niżej tyle, że na PUMA5.

Z tego co piszą na dslreports wynika, że przypadłość PUMA6 to problem chipsetu, czyli każdy Compal jest zarażony, a reszta to wywołanie objawów. Ćwiczyłam to wielokrotnie również wtedy, kiedy teoretycznie sieć w okolicy powinna być pod najmniejszym obciążeniem. Sygnał dobry, Compal w bridge, zalogowany na 16 kanałach.

Można zapuścić taki wielogodzinny test na routerze z OpenWrt lub komputerze z Linuksem, połączenie kablem, bez firewalli, czysty system, może być jakieś Ubuntu lub Mint uruchomione z USB. Na początek dwa proste testy:

mtr --tcp -P 443 www.atman.pl

mtr --udp -P 5060 actio.pl

Pierwszy testuje po protokole TCP, drugi po UDP. Adresy przykładowe, polskie, ale warto wybrać jakies zagraniczne dla porównania. Jak komuś tnie w grze to najlepiej pomiary na adres serwera gry.

Nauczyciel
655 448 61

@zuzia
No to teraz świat w cyferkach.

W III kwartale 2018 UPC Polska posiadało 1 153 500 użytkowników internetowych.
W tym samym czasie liczba użytkowników posiadających modem ConnectBox wynosiła 545 000 co było 47% całości.

Przyjmijmy że 2% z tych 545 000 korzysta z torrentów i gra (no już bardziej bezpiecznie ciężko podejśc do sprawy) to jest 10 900.

Od czasu kiedy mam CB organoleptycznie śledzę różne fora i to po części tego że sprawa jest sztucznie pommpowana i dałem się lekko w to wciągnać zachowując zdroworozsądkowy dystans.

No i jakby nie było to nie znalazłem zbiorowej histerii. Osób które zgłaszają problemy to znowu będzie z max 5% z 10 900 czyli może 950 co stanowi 0,17% (w zaokrągleniu) użytkowników ConnectBox, a to jest 0,082% wszystkich użytkowników IT w UPC. Pokazuję to że jest to margines błędu statystycznego i może sugerować że moja teza którą wysnułęm wcześniej może być prawdziwa.

Odpowiadając na twój wcześniejszy zarzut, nie tylko 3 osoby są szczęśliwe i nie odczuwają żadnych negatywnych skutków zwierzęcego chipsetu w wersji 6. Za pewniki możemy jedynie przyjąć to co sami obserwujemy ponieważ nie ma żadnej statystyki osób zgłaszajacych problemy wynikających z posiadania felernego chipsetu. Część z wypoconych żali na forach internetowych jest związana z korzystaniem z usług po wifi i specyfikacji działania tego medium (to już jest ciężkie do wyłowienia ale dla kogoś kto logicznie myśli i potrafi poskładać z sobą fakty jest całkiem oczywiste).
PROBLEM ISTNIEJE ale część twoich tez jest z palca wyssanych. Opierajmy się na konkretach (cyferkach).

Oczywiście możemy dyskutować jak to skala się powiększa bo część ludzi tego nie zgłasza albo nie jest świadoma tylko że w tedy możemy rozmawiać także o tym że być może nazywasz się Janusz i odpisując na mój post masz na sobie różową koszulkę na ramiączkach a na nogach białe podkolanówki i klapki Kubota a w tle leci Miłośc w Zakopanem

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Highlighted
GDA
Pan Abonent ;-)
1367 683 107

otoz to

warto czasami spojrzec szerzej poza czubek swojego nosa 

problem z puma6 to wytwor internetowych gardlowcow ktorym nigdy nic nie pasuje

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Nauczyciel
612 167 8

@GDA żaden wytwór, bo problem jakiś tam jest. Uwidacznia się u pewnych osób, inne osoby mogą pisać że im źle działa net, a może to być spowodowane też pumą6. Gdyby problemu nie było, to wymiana modemoroutera na inny, z innym chipsetem nie dawałaby skutku.

A jak dobrze się przyjrzysz tej stronie tematu, to zobaczysz taką wypowiedz:

@GMateusznapisał(a):

Nikt tutaj nie twierdzi, że nie ma problemu z PUMA6 - tyle ode mnie. Proponuję także ostudzić dyskusję i pamiętać o przestrzeganiu Zasad Społeczności UPC.

A zostało to potwierdzone w innych tematach i działach testowych. Innym może to nie dokuczać, bo w inny sposób korzysta z internetu. 

Ja miałem zielony test puma6 po update softu, co z tego jak losowe lossy w grach zostały i skoki opóźnień co kilkanaście sekund? Oczywiście pisze tu o pakietach UDP i TCP, bo przy ICMP się to nie uwidaczniało tak mocno.

GDA
Pan Abonent ;-)
1367 683 107

Skala tego problemu pozwala mi na wydanie opinii ze jest on wyolbrzymiony

szczegolnie bylo to widac w temacie z kwadracikami i przesciganie sie w nim kto ma wiecej czerwonych punkcikow

99% abonentow nawet nie ma pojecia o takich działaniach

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Profesor
1668 425 87

No i co biedne UPC ma zrobić? To jest korpo, a jak korpo widzi, że większość jest zadowolona to zostają przy takim sprzęcie jaki jest

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
18 3 0

Ja dziś jestem po zmianie z CB na hitrona, niestety ubee nie miali na stanie mogą mi go dać dopiero w czwartek. Nie wiem czy opłaca się zmieniać na ubee bo raczej nie będę korzystać z trybu bridge.

Po wymianie pingi są dobre z załączniku zrzuty w winMTR 

onet CB.pngonet hitron.png

Nauczyciel
612 167 8

@GDAnapisał(a):

Skala tego problemu pozwala mi na wydanie opinii ze jest on wyolbrzymiony

szczegolnie bylo to widac w temacie z kwadracikami i przesciganie sie w nim kto ma wiecej czerwonych punkcikow

99% abonentow nawet nie ma pojecia o takich działaniach

Gdy jeszcze problem z puma6 nie wyszedł na światło dzienne, zastanawiałem się dlaczego takie mikro przycięcia mam w grach, dopatrywalem się problemu w sprzęcie, bo nie myślałem że to są utraty pakietów, bo miałem ewidentne przeskoki obrazu. Update softu CB lekko problemy te zmniejszyl, ale ja grając w fpsy jak CS:GO np. nie słyszałem nieraz jak ktoś do mnie strzelił, padłem nagle, albo wybuchł koło mnie granat,HP spadło, a ja nie słyszałem wybuchu, na netgraphie zaobserwowałem sekundowe utraty pakietów, od 5 do 50%, skaczące w losowych momentach podczas gry. Teraz tego problemu nie mam, a chciałem zmienić operatora, bo co z tego, że miałem taniej, jak mnie Internet nie zadowalał, a chcąc mieć FUN z gry, tylko kur.ami sypałem

Profesor
1668 425 87

Przejrzyj temat o Pumie 6 to zobaczysz, że wyniki wstawiałem i wręcz dowodziły, że u mnie jest gorzej. Ale problemu z pingiem u mnie nie ma. Oczywiście problem z Pumą 6 istnieje, ale jak już wspomniałem dużo zależy od obciążenia segmentu

https://zanimnapiszesz.info
Zawodowiec
158 40 5

@MrPepka

Nie wątpię, że umiesz wykonać diagnostykę, ale, czy robiłeś jakieś testy po TCP/UDP oprócz tych z dslreports? Czytałam cały temat o PUMA6 na forum i nie natknęłam się na takie testy. Wyniki głównie z WinMTR po ICMP i ten słynny, krótki teścik dslreports.

@m4rC

Hiltron też jest na PUMA6. Na onecie masz 1% strat pakietów i nie jest to normalne. Ale jeśli używasz WinMTR to postaraj się wykonać test z parametrem -u, czyli w wierszu poleceń wpisz WinMTR.exe -u

Wtedy test będzie po UDP, a nie ICPM.  Najlepiej na serwer gry (jeśli grasz) tylko musi odpowiadać na zapytania po UDP. I najważniejsze - testuj dłużej (np. w pozycji Send niech będzie 3600), bo anomalie pojawiają się losowo. UDP jest czuły na utratę pakietów.

Nauczyciel
612 167 8

@zuzia nie musisz być aż tak dociekliwa, bo nie miałaś dostępu do zamkniętej sekcji testowej oprogramowania CB. Tam robiliśmy wiele testów pingplotterem pod UDP jak i TCP. 

Moderator
1010 663 162

@brtk gif z popcornem bardzo adekwatny do sytuacji, ale to spam więc musiałem usunąć.

@zuzia chyba pomyliły się Tobie fora z tego co widzę. Jeśli słowa krytyki ze strony innych i odmienne zdanie w danym temacie budzą w Tobie takie negatywne emocje, to ewidentnie potrzebujesz tygodniowego urlopu od naszego forum.

@KOCUREK1970 dłużny jej nie pozostałeś i swoimi wypowiedziami wielokrotnie naruszyłeś regulamin forum - demokratycznie również tygodniowy odpoczynek od forum.

Wszystkim przypominam o przestrzeganiu Zasad Społeczności UPC. 15 niezwykle prostych punków dzięki, którym wszyscy możemy ze sobą żyć w zgodzie. Wspaniałe prawda?

//Mała edycja

Przejrzałem sobie jeszcze wszystkie zgłoszone nadużycia i przeczytałem ten temat od momentu, w którym zaczęłaś się @zuzia udzielać, tym samym wygrywasz dodatkowy tydzień. Do zobaczenia za (w sumie) dwa tygodnie. 

Innowator
76 1 0

@brtk @GMateusz @zuzia 

Cześć ogólnie ja założyłem ten temat i wypowiem się co zaobserwowałem. Problem zgłosiłem jakoś w pażdzierniku bo podczas granie w fife miałem tak, że jak np. kliknąłem podanie to albo tego podania mi w ogóle nie odczytało albo było odczytane po 1/2sekundach, albo też podczas grania w CSGO mam taki problem, że często jak większość przeciwników biegnie w jedno miejsce to mam takie mikroprzycięcie, albo tak jak to napisał @brtk nie słyszę jakiś dźwięków itd.

Z tego co mi przekazało UPC, mój blok w którym mieszkam jest podpięty do skrzynki (czy jak to tam się nazywa), do której jest jeszcze podpięte kilka ulic itd  i łacznie jest chyba podpiętych ok 70budynków. Zadzwonił nawet do mnie kierownik działu techniczego i twierdzi, że jest to wina przeciążenia sieci. Występują okresowe zakłócenia i przez to mam problem w grach online. Sam to odczuwam powiedzmy w godzinach 9-24. I jedyne co mi zostało to czekać albo wykupić jakaś usługę (jakaś nazwa z backup) dzięki, której mój internet będzie przełączać się na mobilny.. Jeszcze najbardziej mnie boli to, że po pewnym czasie konsultanci zaczeli mnie traktować jak jakiegoś śmiecia, nie dało się nic porozmawiać, wysyłałem wyniki z MTR gdzie na każdym hopie było po min.5% loss a oni odpowiadali, że problem nie występuje albo, że wystepuje poza ich siecią i mam sobie sam radzić. Czasami zdarzała się konsultant, który zauwazył, że jednak ingres występuje i przyznawał mi rację.

Ogólnie zdaję sobie sprawę, że wyeliminowanie ingresu w takiej lokalizacji jest naprawdę ciężkie ale minęło już ponad 5miesięcy od zgłoszenia problemu a wydaje mi się, że jest co raz gorzej.

Mam też inny problem, podczas gdy chcę wykonać test w Pingplotterze nie przez ICMP a przez TCP to mam ciągle wynik, że utracono 100% pakietów . Przesyłam wam moje ustawienia z Pingplotterze i wyniki liczę, ze ktoś pomoże mi to rozwiązać ping.jpgping11.jpg