UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Innowator
65 1 0

Re: Opóźnienia połączenia i utrata pakietów

@pawelb 

Mam taki komputer, wszystkie sterowniki aktualne, CPU wydaje mi się git. Takie pytanie czym mogę sprawdzić czy wszystko jest git z zasilaczem/prockiem i dyskiem ? Bo np. wszystkie gry mam zainstalowane na dysku HDD ale system na SSD. komp.jpg

Zawodowiec
218 46 1

@mareczko9

a skąd bierzesz sterowniki do kart sieciowych? ze strony producenta czy windowsowe?

Twój wyspecyfikowany sprzęt jest jak najbardziej ok 

oczywiście dla spokoju sprawdziłbym czy wszędzie masz dokręcone kable od telewizji kablowej czyli przede wszystkim do modemu i do gniazda TV ewentualnie do rozgałęźników...to się często zdarza niestety

właściwie to przypominam sobie że pisałeś wcześniej że na innych sprzętach ten problem w domu też występuje to sprawdź tak jak mówiłem całą drogę kabla koncentrycznego od modemu do skrzynki na klatce, czy gdzieś nie ma luzu albo kabel nie jest gdzieś zbyt mocno zgięty/przyciśniety meblem

Profesor
1292 586 48

@mareczko9 

Sprawdzisz zestaw specjalistycznym sprzętem pomiarowym dostępnym w serwisach komputerowych.

A sposobem domowym, podmieniając to co masz na inną sztukę (innego sposobu nie ma).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
65 1 0

@KOCUREK1970 @pawelb @brtk @GMateusz 

Cześć wracam ponownie. Powiedż mi czy takie wyniki są normalne ? Czy występowaniu praktycznie co godzinę albo częściej komunikatu "No Ranging Response received" jest normalne ? crit.jpgutra.jpg

Zawodowiec
218 46 1

@mareczko9

według mnie normalne, nic podejrzanego

pewnie że chciałoby się żeby do lgów nic nie wpadało ale nie widziałem jeszcze takiego modemu

jedyne co to że mógłbyś nie mieć tych dropów w MTR bo czasy wyglądają w miarę OK

mam na mysli te % od 3ciego hopa

możesz zrobić w nocy test i porównać

Nauczyciel
523 124 6

Jak dla mnie ma coś nie tak. 3% utraty pakietów, to w grach już sporo (nie docierają pakiety, nie usłyszy się kroków, wybuchającego granata, czy strzału, wiem to, bo to miałem). Tym bardziej, że zaczynają się w szkielecie UPC w jego okolicy zamieszkania i utrzymują się do ostatniego pingowanego hosta.

Utracone pakiety jak u mnie np. na screenie, nie są straszne, bo po prostu mają hosty niski priorytet odpowiedzi na pakiety ICMP, a u niego są ewidentne utraty pakietów w szkielecie UPC.

Zawodowiec
218 46 1

@brtk @mareczko9

Dlatego trzeba porównać z wynikami z nocy, będzie widać czy przeciążony segment czy coś w RFie czyli np. zły poziom pracy modemu

Innowator
65 1 0

@brtk @pawelb

No właśnie, wcześniej miałem podobne wyniki do Ciebie i UPC uznawalo to za problem i cos robilo. Teraz twierdza ze wykonali jakąś analizę i sieć jest super. I no właśnie tak jak mówisz, ja używam internet nie tylko do prac biurowych itd ale też do grania, gdzie te kilka procent robi juz naprawdę roznice, np. W fifie gdzie masz naprawde krótką chwile aby np. Wybic piłkę a jezeli w tej chwili pojawi sie utrata pakietu to jest w głębokiej.... Ja już nie wiem jak mam z nimi walczyć, bo jak wysylam te wyniki z MTR to twierdza, ze utraty pakietow sa w akceptowanym zakresie( nie podali mi jaki to jest zakres, tylko mi wysłali jakas tabelkę odnosnie predkosci internetu , co to ma wspólnego z utatami pakietów?) Albo że problem leży poza ich siecią... 

Nauczyciel
523 124 6

Zauważ, że problem nie jest na routerze 3, tylko pewnie na 2 (który nie odpowiada na ping, bo tak jest ustawiony) albo coś u Ciebie w instalacji w domu lub z routerem. A dlaczego tak sądzę? Bo moje pakiety przechodzą też tym 3 hostem (w tym samym miejscu) i u mnie nie ma utrat.

Zawodowiec
218 46 1

@mareczko9

Puść ten Mtr w nocy...generalnie nie powinieneś mieć tych dropów...powinno to wyglądać u ciebie jak u @brtk

Innowator
65 1 0

@pawelb

W nocy to ja śpię. Co z tego, że w nocy może być wszystko fajnie jak w dzień o każdej porze są problemy... Teraz trochę z innej beczki. Dzisiaj miałem umówionego technika, miał być w godzinach 12-15. Piszę o 16 do UPC dlaczego go nie było, a Ci że nic nie wiedzą(nie no bardzo poważna firma...) jeszcze działanie ich strony to padaka. Jestem klientem biznesowym, kiedy wchodzę w kontakt mam ciągle zaznaczone, że ma mnie łączyć z działem dla klientów biznesowych, a co się dzieje jak się łacze z konsultantem ? Jestem połaczony z działem dla klientów indywidualnch... @GMateusz można to gdzieś zgłosić aby to naprawili ? 

Nauczyciel
472 124 21

Pewnie kolega @pawelb chciał test nocny dla porównania i podejrzewam, że mogl by Tobie @mareczko9 coś podpowiedzieć. No Ok Twoja sprawa i Twój problem.

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Zawodowiec
218 46 1

@mareczko9

Chcesz znaleźć przyczynę problemu? To zrób tak jak mówię i puść mtr przynajmniej koło północy...ja nie mówię żebyś siedział do 4-tej rano, ważne jest zeby stwierdzić czy te straty pakietów występują również w nocy, jeśli nie występują to masz dodatkowe informacje dla BOK UPC z których będzie wynikać ze segment w którym jesteś podłączony jest po prostu przeciążony i można cisnąć zeby cos z tym zrobili....inaczej bedziesz dalej tkwił w niewiedzy co jest przyczyną Twoich problemów i w żaden sposób nie zbliżysz sie do ich rozwiązania...chyba że chcesz sobie po prostu ponarzekać na forum

Innowator
65 1 0

@pawelb

No to było tak od razu napisać xd dla mnie noc to tak po 2. Zaraz puszczę MTR i zobaczymy. Jakby co to będę edytować tą podpowiedź i tutaj wkleje te wyniki. 

2222.jpg

Zawodowiec
218 46 1

@mareczko9

tu każde pół godziny może mieć znaczenie, z mojego doświadczenia i obserwacji wynika, że szczyt ruchu występuje między 21szą a 22gą ale czasem potrafią być lekkie przesunięcia np. kiedy w TV jest jakiś ważny mecz

trzeba ustalić czy te straty pakietów masz przez całą dobę na tym samym poziomie czy to się zmienia w późnych godzinach...będzie to podstawą dla techników żeby cokolwiek móc zrobić w kwestii zmian w danej lokalizacji, może nawet @GMateusz będzie miał podstawę żeby jakoś pomóc

Można zalożyć że jeśli robisz pomiar mtr w poźnych godzinach wieczornych przy nie obciążonym żadnym dodatkowym ruchem komputerze to nie powinno być żadnych dropów!