UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Innowator
71 1 0

Re: Opóźnienia połączenia i utrata pakietów

Przesyłam link do filmu jak to mniej wiecej wygląda https://www.youtube.com/watch?v=eoBncjwBq4g&feature=youtu.be

Zawodowiec
236 60 3

@mareczko9

Grasz podłączony po kablu Ethernet czy WiFi? 

Innowator
71 1 0

@pawelb

Gram na kablu.

Zawodowiec
236 60 3

@mareczko9

może problem leży jednak po stronie kompa, sterowniki do sieci zaktualizowane? w tle nie działają jakieś programy zasysające coś z netu? tylko Ty jesteś podłączony do netu czy inni domownicy też?

Innowator
71 1 0

Jak sprawdzałem to wszystkie sterownik mam zaaktualizowane, w tle mam jedynie włączone spotify, inni użytkownicy sa podłączeni przez Wifi ale są to głównie telefony. Jakby co to komputer mam dość nowy bo składany w styczniu tego roku. 

Nauczyciel
550 132 6

A pomyślałeś kiedyś, że te utraty pakietów w NL to po prostu nieodpowiadanie na ping? Jak nie masz utraty na ostatnim hopie, to utraty pakietów po drodze to przeważnie brak odpowiedzi na ping, niektóre hosty są tak skonfigurowane.

Te ponad 100ms w Warszawie to już błąd po stronie winmtra, że pokazuje takie opóżniene jak za granicą. Spróbuj sobie spingować np. vodafone.de tam też masz utratę pakietów w NL a do decelowego hosta już nie..

Spinguj pare innych serwerów a nie ciągle ten sam, ja mam taką samą sytuację jak Ty a nie mam żadnych ścinek.

Zawodowiec
236 60 3

Moze trzeba sie przyjrzec parametrom pracy modemu...byc moze modem pracuje w warunkach progowych i zdarzaja mu sie przyciecia transmisji...moze

Troche za malo szczegolowej diagnostyki

Wykładowca
724 174 26

Pokaż test stąd: http://www.dslreports.com/tools/puma6

Tylko zrób go na kablu i postaraj się, by nic innego nie korzystało w tym czasie z łącza. 

Profesor
1358 605 50

@mareczko9

Jaki modem/modemorouter od UPC, resetowany guzikeim był?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
71 1 0

@KOCUREK1970 @zylx @pawelb @brtk

Mam Conect Box od UPC, i tak był resetowany guzikiem. Pzesyłam wam kilka testów z PUMA6. Zrobiłem też testy przez WinMTR na innym serverze. 222.jpg2810.jpgpuma616.jpgpuma6.jpgwynik.jpg

Nauczyciel
550 132 6

Testy robisz po kablu czy wifi? Bo to też ważna kwestia. Jeżeli po kablu to i tak masz całkiem ok, jak widzisz, do vodafone masz prawie jak ja, średni ping bardzo dobry, natomiast w kwestii pumy6 masz po prostu słabą swoją okolicę, dużo klientów korzystających z UPC.

Wklej jeszcze jaki masz sygnał z routera Down i UP.

Wykładowca
724 174 26

@mareczko9, Jeśli te testu robiłeś na kablu i łacze było nie obciążone, to faktycznie fatalnie to u Ciebie wygląda. Pokaż jeszcze stronę z ConnectBoxa na której są poziomy sygnału i użyte kanały, a już wszystko będzie wiadomo. 

Profesor
1358 605 50

@mareczko9

Test PUMA wykonujesz na przeglądarce Chrome?

Jeśli nie, to wykonaj test na niej.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
71 1 0

@KOCUREK1970 @zylx @brtk @pawelb

Tak jak już pisałem jestem podłączony kablowo, testy PUMA6 wykonywałem na przeglądarce chrome. 1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Wykładowca
724 174 26

Test Puma 6 sprawdza stabilność połaczenia przy dużej ilości połączeń TCP.  Dokładnie w ten sposób działają gry online, komunikują się z serwerem po TCP np 128 razy na sekundę, dlatego nie dziwi mnie, że przy takich wynikach masz problemy z płynnym graniem. 

Nie mniej twoje wyniki są dziwne. jesteś z Warszwy, masz 24 kanały DS, powinno być znacznie lepiej. Kolega @brtk przy 24 kanałach ma znacznie lepszy wynik. Zrób na wszelki wypadek jeszcze raz ten test w trybie incognito, bez żadnych wtyczek w przeglądarce, bo one potrafią mocno mieszać w wynikach. 

Jeśli wyniki będą równie fatalne to jedynym wyjściem będzie wymiana modemu.