UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Nauczyciel
608 164 8

Re: Opóźnienia połączenia i utrata pakietów

@mareczko9 troszkę Ci lata ten sygnał, ale w normie jest. Więc dziwna sytuacja.

Tylko ja mam 2-letnią instalację UPC w bloku.. Pewnie też jakiś wpływ na to ma.

I oczywiście testy wykonuje się w pełnym idle.

Wykładowca
842 216 36

Albo wylosowałeś złotego Compala, bo w jednym zauważyłem, że są różnice pomiędzy egzemplarzami. 

Nauczyciel
608 164 8

Próbowałem na testy wziąć drugiego Compala, chyba nawet miałem mieć wysłanego do testu, ale ucichło to i nie miałem możliwości sprawdzić. Myślę, że wpływ sprzętu ma tu marginalne znaczenie a obciążenie CMTS'a w okolicy największe.

Innowator
76 1 0

@brtk @zylx

Wykonałem kilka testów PUMA6. Tak jak prosiłeś zrobiłem w trybie incognito.1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Nauczyciel
608 164 8

Spróbuj wymienić ten modem na inny egzemplarz, może jest jakiś trafiony.

Innowator
76 1 0

@brtk

Ale to napisać do UPC, że chce wymienić modem czy jak to zrobić ? Bo oni mnie już straszą, że każde następne wezwanie technika będzie płatne.

Innowator
76 1 0

@brtk @zylx @KOCUREK1970 @pawelb 

Powiedźcie mi co ja mam w sumie teraz zrobić aby to jakoś naprawić ? Dzwonić do UPC aby mi dali nowy modem czy ? Tutaj macie testy z dzisiaj. 123.jpgczysty.jpgkozaktest.jpgpuma.jpg

Nauczyciel
648 445 61

Odpuść bo test śmiesznych kwadracików jest wart tyle co nic.

Czerwone vs Zielone

0:1

Znalezione obrazy dla zapytania gra pong

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Wykładowca
842 216 36

Ano zrobić niestety możesz niewiele. Wymiana Connect Boxa na innego może pomóc, ale za wiele bym się nie spodziewał. Problem rozwiązał by modem na chipsecie innym niż Puma6, ale UPC obecnie nie ma takich w ofercie.* Do niedawna dało się kupić Cisco i poprosić modów by dodali je do twojego konta, ale teraz już nie ma takiej opcji. Możesz ewentualnie spróbować zdobyć Cisco które ciągle jest w bazie UPC i samodzielnie je podpiąć do konta, ale to prawie niemożliwe. 

Twój problem jest dobrze w UPC znany, dlatego tez moderatorzy nie palą się by Ci pomóc, bo wiedzą, ze nie wiele mogą zrobić. UPC po prostu nie chce rozwiazać tego problemu.

*jest modem GIGA Conenct BOX na którym powinno być lepiej. Ale niestety jest on obecnie jedynie dostępny przy predkości 1Gbs. Możesz złożyć reklamację, dołaczając swoje wyniki i domagać się wymiany, może coś zwojujesz.

@Pablo, Kolega ma problem, a wykonane testy go potwierdzają. Jakkolwiek sam nie jestem wielkim fanem tego testu, bo na jego wpływ ma zbyt wiele czynników, przez co jest trudny w interpretacji, tutaj sytuacja jest dosyć jasna. O żadnym śmiechu na sali nie ma mowy. Nie patrz na kwadraciki, a na czasy poszczególnych próbek. Tam już coś można wycztać. 

Nauczyciel
648 445 61

Ślędzę ten wątek od jakiegoś czasu.

Zasugerowaliśćie mu tak naprawdę co może być problemem a tymczasem nie widzę żadnych posunięć ze strony autora które mogłyby wyeliminować teże jako problem leżał po stronie jego infrastruktury i sprzętów bądź oprogramowania.

Za pomocą tesu który jest tak wiarygodny jak każdy polityk wręcz wmówiliście mu że to to.

Postawmy sprawę jasno, ten test jedyne co dobrze robi to pokazuje to że istnieją kwadraciki czerwone, zielone i zółte i ot cała jego prawda, poza tym nie wskazuje nic i jest g... warty.

Problem który tu opisaliście jest marginalny i odczuwa go promil użytkowników, na litość bądźcie rzetelni i nim rozniesiecie fame o pumie, tygrysie, żurawiu czy innej kaczce to krok po kroku wyeliminujcie wszystkie inne powody dla których mogą występować takie problemy jakie opisuje autor.

Ile razy to ja spotykałem się z sytuacją że  "u mnie wszystko jest dobrze to u was jest źle" a później wychodziło szydło z worka i nawet przepraszam nie było.

Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Wykładowca
842 216 36

@Pablo, Na razie nic co napisał autor wątku nie wskazuje by problem był po jego stronie. Wróżbita Maciej jesteś, że wiesz coś więcej? Problem z Pumą dotyczy głównie dużej ilosci połączeń TPC, gry korzystaja dużej ilości połązeń TCP więc jest to logiczne wyjaśnienie. Sam stwierdziłeś, ze problem dotyczy małej ilości osób, i tutaj być może mamy właśnie jedna z nich. Bo jak z pewnością wiesz, problem będziej najbardziez zauważalny dla graczy, jednym z których jest autor wątku. 

A test nie jest niewiarygodny tylko trudny do rzetelnego przeprowadzenia i  interpretacji. Nie pokazuje głupot:

Modem na chipsecie broadcom:

A tutaj modem CB na chpsecie puma,

Oba testy wykonane na tym samym sprzęcie, jedyna różnica to modem. Widzisz różnicę? I nie, nie chodzi o kolory kwadracików. Zamknięcie oczu i tupanie nóżką nie spowoduje, że problem zniknie. 

Innowator
76 1 0

@Pablo

Sugerujesz, że mój problem to mój urojony wymysł ? Że to moja wina, że mam przycięcia podczas grania, ja rozumiem może Ty używasz internetu tylko do przeglądania internetu. Po to płacę ponad 100zł za internet żeby on latał i huczał bez żadnych problem. Tak pięknie UPC w swojej reklamie się chwali, że bez problemu mogę na kilku urządzeniach oglądać filmy w 4k, grać itd. A ja nawet na jednym urządzeniu nie mogę rozegrać JEDNEGO powtórzę JEDNEGO meczu bo w każdym meczu widzę przycięcia i opóżnienia w reakcji. Tak jak już napisałem problem się ciągnie od ponad roku i jest co raz gorzej. Sugerujesz również, że problem leży po mojej stronie, mam nowy komputer z tego roku, nowe kable. Dopóki miałem starą ofertę i stary modem od UPC wszystko dobrze działało. Odkąd UPC zaoferowało mi 300mb/s i wymienili mi modem na Conect Boxa potym wszystko zaczeło działać do D***. 

@zylx

Teraz posiadam 600mb/s czy w takim razie mogę poprosić o wymianę mojego modemu na GIGA Conect Boxa ? 

Nauczyciel
648 445 61

Sugeruje przeczytac ze zrozumieniem to co napisałem.

Nie zanegowalem problemu natomiast nie wyeliminowales pozostalych mozliwosci

A tu test który wykonalem przed chwila na jednym z moich urzadzen ktore jest podlaczone do routera który nawet nie słyszał o pumie.Capture+_2018-10-29-21-03-31.png

hosting
Profesor
1472 643 61

@mareczko9 napisał(a):

Teraz posiadam 600mb/s czy w takim razie mogę poprosić o wymianę mojego modemu na GIGA Conect Boxa ? 

Nowy GCB jest oferowany tylko i wyłącznie do internetu 1 Gb.

Zresztą, on nawet u Ciebie by nie zadziałał bez ingerencji w CMTSa.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
76 1 0

@Pablo

Powiedz mi jakich innych możliwości ?

@KOCUREK1970

Co to jest CMTS ?