UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Moderator
923 601 148

Re: Opóźnienia połączenia i utrata pakietów

@mareczko9 gratulacje! Nie pamiętam kiedy ostatnio przyznałem bana autorowi tematu, także zasłużona wygrana! Odpocznij 2 tygodnie i zapraszam ponownie na forum.

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Innowator
71 1 0

Witam wszystkich ponownie. @zylx @GMateusz

Chciałbym zapytać o czym świadczy komunikat na podanym zdjęciu ddd.jpgggg.jpgoto.jpg

Chciałbym też się dowiedziedzieć o czym świadczą podane komunikaty w dzienniku routera ? 

Profesor
1580 418 80

@mareczko9

Ów komunikat świadczy, że modem połączył się nie na 4 US tylko na mniej. Jak zajrzysz na zakładkę Kanał zwrotny w panelu modemu to zobaczysz ile tych US modem zbondował

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
71 1 0

@MrPepka

Przesyłam CI zdjęcie z mojego kanału zwrotnego. zw.jpg

Ale co to oznacza dla mnie, chyba to jest za dobra wiadomość? A co oznaczają te komunikaty oznaczone "critical" ?

Profesor
1580 418 80

Powinno być u Ciebie 4 kanały US, ale są jeszcze lokalizacje gdzie jest 2 albo i 3 US. Sygnał masz OK, a, że do uploadu który ma UPC nie potrzeba wszystkich 4 US to wystarczy ich tyle

Innowator
71 1 0

@MrPepka 

No dobra dzieki, że mi to wytłumaczyłeś, ale o czym świadczą komunikaty z dziennika routera ?

Profesor
1580 418 80

Modem próbuje połączyć się z 4 kanałem US, ale nie udaje mu się to

Innowator
71 1 0

No dobra to czemu mamy takie wyniki w MTR ? I skoki pingu na hopach, to jest naprawdę denerwujące... sss.jpg

Wykładowca
724 174 26

Compal nie lubi pracować na mniej niż 4 kanałach us,pojawiają się wtedy jeszcze wiekszeskoki opóźnienia i  zgubione pakiety. Jeśli wcześniej miałeś 4 (a tak chyba było), to jest to awaria która powinna zostać usunięta. Pierwszy krok to reset do ustawień fabrycznych. 

Profesor
1364 605 50

@mareczko9

Ale gdzie masz te skoki pingu w sieci operatora - jest jakiś babol na styku aorty w Amstersdamie (niewielkie ) a dalej nie ma tragedii.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
71 1 0

@KOCUREK1970 @zylx

Tak wcześniej miałem 4kanały, według moich infromacji utrata pakietu na poziomie 10% oznacza problem, często podczas granie mam tak wielkie lagi, że nie mam pytań, a nawet na ogladaniu głupiego streama na YT mam przycięcia, albo nawet ładowanie strony albo facebooka. 

Profesor
1364 605 50

@mareczko9

Wg ARIN easo.ea.com stoi gdzieś w Kaliforni. Sprawdź odległość między Twoim domem a LA, dodaj do niej przynajmniej z 10% (przecież światłowód nie idzie w linii prostej), pomnóż razy 2 (pakiet musi dotrzeć i wrócić), a poźniej przez prędkość światła (w szkle, nie w próżni). Dodaj do tego kilkanaście ms na wszystkie urządzenia aktywne po drodze.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
71 1 0

@KOCUREK1970 

No tak jak tak twierdzisz, że wszystko jest ok to dlaczego upc twierdzi, że na mojej ulicy jest ingres ? Problem jest rozwiązywany od prawie 6mies. i nic się nie zmienia... A tutaj masz test dosłownie sprzed chwili taak.jpg

Nie wydaje mi się, że jest to normalny wynik...

Zawodowiec
236 60 3

@mareczko9

jest to normalny wynik do tego serwera, to jest tylko serwer loggowania EA, grasz potem juz na europejskich serwerach EA

utraty pakietów na jednym routerze i potem brak na kolejnych oznacza ze router najprawdopodobniej tnie pakiety icmp bo jest tak ustawiony, zauwaz ze kolejne hopy juz tak nie mają

gdyby były ewidentne problemy to widać byłoby je do końca trasy

Innowator
71 1 0

@pawelb 

Bo ja jestem zielony w tym temacie, to nie można tak ustawić routera aby po prostu wysyłał mój pakiet od razu do danego serwera ? Bo po co są te hopy przez różne serwery ? I ogólnie jak to działa ?