UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Wykładowca
815 193 10

Re: Opóźnienia połączenia i utrata pakietów

Nie pisz teorii spiskowych, bo jakby każdy chciał kraść kable, to bym już go dawno nie miał u siebie na klatce schodowej, bo wystarczy zdjąć zaślepkę i widać każdy kabel co idzie.

U mnie kable idą pod listwami, więc jakby takie coś było u mnie, to albo testowo podłączają na moment kabel i patrzą czy jest poprawa, albo układają kable pod listwami na nowo, bo sam z tym nie będę się bawił

Tytan
2162 821 71

@brtk

Ale odróżniasz przewód przymocowany, ułożony idący po ścianie do mieszkania od takiego leżącego na glebie na waleta i robiącego wrażenie niczyjego.

Nie da się testowo w 5 minut sprawdzić ingresu.

Żaden technik nie będzie babrał się z jakimś tam listwami przypodłogowymi.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Wykładowca
815 193 10

Jakoś u mnie się babrali i poukładali jak chciałem przy instalacji..

Omnibus
315 83 4

Osobiscie bym nie oszczedzal i zglosil do UPC przeglad instalacji...wedlug mnie wymiana kabla w mieszkaniu to ostatecznosc, musialby byc naprawde kiepskiej jakosci, ewentualnie rozgaleznik, poprawienie stykow bo tam najczesciej wchodzi ingress albo wymiana odcinka na korytarz klatki schodowej..oczywiscie jesli ingress przychodzi z innego lokalu na klatce schodowej lub z innej klatki to moze jeszcze potrwac, generalnie optyka odfiltrowuje ingress ale pytanie jak sa podlaczone klatki do optyki, przypuszczam ze dopiero budynek jest odfiltrowany, niestety przy starych instalacjach o ktorych wspominal @mareczko9 walka z ingresem jest trudna bo moge sie domyslic ze pewnie w niewielu mieszkaniach sa rozgalezniki z filtrem na kanal zwrotny

pamietajcie ze o ile ingress mozna obserwowac na modemie o tyle nie da sie go obserwowac na odbiorniku tv dlatego trudno jest szybko namierzyc zaklocenie...trzeba eliminowac klatka po klatce a potem konkretne mieszkania, kiedys nie bylo niestety rozgaleznikow z filtrem a ludzie niechetnie pozwalaja na modernizacje bo boja sie ze ktos im cos rozgrzebie w  lokalu :(

Tak czy siak przejrzalbym instalacje zeby miec pewnosc ze w domu infrastruktura jest OK 

Tytan
1439 822 568

Panowie @KOCUREK1970 i @brtk proszę o spokój. Jak wspomniałem w teorii to ma jakiś sens, ale w praktyce nie jest praktykowane. Jeśli technicy u Ciebie @brtk zdecydowali się na takie rozwiązanie/badanie jakości połączenia to chwała im za to, bo to była jedynie ich dobra wola. 

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Wykładowca
815 193 10

@GMateusz Nie chodziło mi o sprawdzanie (bo wszystko u mnie działa), tylko układanie kabli pod listwami, bo @KOCUREK1970 napisał, że takich rzeczy nie robią technicy..

Tytan
1439 822 568

@brtk napisał(a):

@GMateusz Nie chodziło mi o sprawdzanie (bo wszystko u mnie działa), tylko układanie kabli pod listwami, bo @KOCUREK1970 napisał, że takich rzeczy nie robią technicy..

W gwoli ścisłości - w większości przypadków tego nie robią, gdyż nie należy to do ich obowiązków i mają prawo odmówić takiej czynności. Jeśli decydują się, aby to robić, to miło, bo to jedynie ich dobra wola.

Wykładowca
815 193 10

Czyli co, mogą rzucić kabel na środku mieszkania o odpowiedniej długości i męcz się Pan sam?

@dół @GMateusz

NIe chcę już offtopu robić dalszego, to zedytuje ten wpis.

U mnie za dużo nie ingerował, bo listwy mają zaślepki i w środku ich się chowało kabel, po prostu wlożyłtam kabel i założył zaślepkę..

Tytan
1439 822 568

@brtk napisał(a):

Czyli co, mogą rzucić kabel na środku mieszkania o odpowiedniej długości i męcz się Pan sam?

Podłączają instalację i zostawiają odpowiedni zapas kabla, tak aby abonent we własnym zakresie mógł kabel ukryć w listwach przypodłogowych/za meblami/sufitem/w ścianie czy w podłodze w trakcie remontu. 

Zakaz ingerowania w wyposażenie mieszkania klienta, w tym w meble (wiercenie, przesuwanie, rozkręcanie) czy w listwy przypodłogowe jest odgórnie narzucony przez naszą firmą w ramach umowy o współpracę z firmami podwykonawczymi. Technik powinien nie tyle mieć prawo odmówić, co mieć obowiązek odmówić wykonania takich działań. Tak jak wspomniałem wcześniej - jeśli jakiś technik to robi, to na własną odpowiedzialność.

Tytan
1439 822 568

@brtk napisał(a):

@dół @GMateusz

NIe chcę już offtopu robić dalszego, to zedytuje ten wpis.

U mnie za dużo nie ingerował, bo listwy mają zaślepki i w środku ich się chowało kabel, po prostu wlożyłtam kabel i założył zaślepkę..

Oczywiście to co napisałem wyżej nie ma zastosowania co do korytek kablowych na klatkach schodowych bo to już poza lokalem klienta :-)

Innowator
84 2 0

@brtk @pawelb @zylx 

Dostałem taką wiadomość od UPC, chyba powinienem się cieszyć cnie ? Tylko nie wiem co oni zrobią w jedną godzinę xd, wymienią jeden kabel ? Tylko też pytanie czy ta praca modernizacyjna dotyczy internetu ? 12333.jpg

Wykładowca
815 193 10

Też mam taką wiadomosc. Pewnie nic w twoim budynku.

Konto zbanowane
1247 359 57

@mareczko9,Nie cieszył bym sie. U mnie na wszystkich kontach jest taki sam komunikat.

Konto zbanowane
815 181 29

@mareczko9 nie ma się co cieszyć, u mnie są dwa komunikaty ten co u Ciebie plus drugi dotyczący wszystkich uslug idę o zakład że po  nic się u Ciebie nie zmieni😁

--
Użytkownik zbanowany za posiadanie multikonta
Innowator
84 2 0

@ogromny-banned a juz myślałem, że może wreszcie się skończą moje problemy z internetem eh... 

:(