UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Specjalista
56 9 2

Re: Permanentne resetowanie Connect Box'a

Nie śmiem go wifi męczyć Idzie kablem do switcha, kablami po całym domu, a za wifi odpowiadają 2 x Ubiquiti UAP AC Lite.

Machnę mu reset jak radzisz

Specjalista
56 9 2

@KOCUREK1970 dziękuje - twardy reset załatwił sprawę. Na połączeniu kablowym mam pełną  dostępność prędkość (250 mb). 

Od wczoraj, żadnego resetu użądzenia, nie mniej zakłócenia z sieci są zauważalne, poprzez jakby chwilowe zatrzymanie, lub barzo mocne spowolnienie połączenia. Całość trwa ok.10-20 sekund i wszystko wraca do normy. Co ciekawe, dzieje się to właśnie o tych porach, kiedy notowałem resety Compala. Potwierdza się więc teoria, że Compal jest bardzo wrażliwy na jakość sygnału. 

PS. Czy ktoś wiem, czy jest możliwość skonfigurowania tego Cisco w bridge mode ? Poprzez panel administracyjny niestety nie mam takiej opcji..

Nauczyciel
468 124 20

@Cyber_GD jakie to cisco masz epc3925? Jeśli tak to on nie ma bridge

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Specjalista
56 9 2

Tak, 3925. 

Nauczyciel
468 124 20

@Cyber_GD gdzieś kiedyś było info że dla biznesu wygrywali konfig na ten model z trybem bridge może spróbuj zadzwonic?

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Profesor
1291 586 48

@Cyber_GD

Jak piszą Cisco 3925 dla detalisty NIE ma trybu mostu.

Tryb mostu był dla biznesu, ale wiązało się to też ze stałym IP.

Ale powinna tam być opcja DMZ - podłączyć jakiś własny router i będzie ok.

Przez infolinię myślę nie ma co próbować - nie jesteś firma i raczej nie pomogą.

Spróbuj zagadać do @GMateusz - być może ma większą moc sprawczą.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Specjalista
56 9 2

Tak jak piszesz. Nie ma takiej opcji. Z drugiej strony, jak mi powiedziano, jak nie mam swojego routera (a nie mam, bo sygnał idzie tylko przez switcha, bez routingu) to most nic mi nie da, a wręcz utrudni życie. Wyłączę więc tylko samo wifi na Cisco i tyle. Sygnał po mieszkaniu idzie ok, na kablu jest wszędzie pełna prędkość, więc nic więcej mi do szczęścia (raczej) nie potrzeba. 

Profesor
1291 586 48

@Cyber_GD

No tak różowo to nie będzie - nie wiem czy grasz w gry sieciowe, masz swój własny serwer i wystawiasz go na świat, ale w takim układzie publiczne IP masz TYLKO na Cisco a nie na końcowym urządzeniu klienta.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Specjalista
56 9 2

Serwera nie mam, gry tylko przez PS4, więc i tak inne środowisko. Póki co było OK..

Specjalista
56 9 2

Żeby nie było kolorowo - po dzisiejszych szaleństwach i awarii mojego łącza (tym razem większego niż normalnie), modem przestał wypuszczać sygnał poprzez gniazda ethernet. Włączyłem wifi - działa poprawnie, internet jest. Podpinam się kablem (dwa komputery, WIN7 i 10) i brak dostępu do sieci... 

Jakiś pomysł...? :(

PS.Żaden reset urządzenia niczego nie poprawił.

Profesor
1291 586 48

@Cyber_GD

Zresetuj Cisco przyciskiem ponownie.

Grasz przez PS4 i tu może (nie mówię, że będzie, ale wskazuję takie zagrożenie) być jednak problem - będziesz za natem.

W Compalu było jednak więcej możliwości konfiguracyjnych i można to bylo "obejść".

Specjalista
56 9 2

Reset nie pomógł, ale i wifi nie trzymało połączenia dłużej niż minutę. Okazało się, że jeszcze nie technicy UPC jeszcze nie posprzątali po popołudniowej awarii. Zapewniono mnie, że to z całą pewnością wina sieci, nie urządzenia.

Co do PS4, póki co nie było żadnych problemów. 

Ale jeśli - po ustawieniu modemu w moście, powinienem mieć coś co rozdysponuje adresacją IP po urządzeniach (bo jak sądzę, zwykły switch tego nie zrobi), czyli dodatkowy własny router ?

Lub switch z opcją routingu (efekt końcowy taki sam)...?

Profesor
1291 586 48

@Cyber_GD napisał(a):

po ustawieniu modemu w moście, powinienem mieć coś co rozdysponuje adresacją IP po urządzeniach (bo jak sądzę, zwykły switch tego nie zrobi), czyli dodatkowy własny router ?

Lub switch z opcją routingu (efekt końcowy taki sam)...?

Jeśli Cisco jest modemorouterem - mamy do dyspozycji tylko DMZ i to w sumie tylko tam możemy podać IP swojego routera i to będzie już dawało zewnętrzne IP na urządzeniu końcowym abonenta.

Ale niesie to pewne zagrożenie z tym DMZ - jesteśmy totalnie odkryci w internecie. Potrzebny router z firewallem, możliwościami wyłączenia skanowania portu WAN routera z internetu, dobrym skanowaniem ataków ping.

Natomiast JEŚLI uda się tego Cisco 3925 przełączyć w tryb mostu dla detalisty - to też własny router będzie potrzebny, ale wewnętrzne algorytmy modemu (po przełączeniu na most) czy filtrowanie z softu nam tu coś zapewni a własny router wzmocni dodatkowo ochronę.

Switch już jest, więc odpuściłbym sobie switcha z aktywnym routingiem.

Omnibus
444 343 35

rozbijanie się o switch-a L3 , wchodzicie panowie na głebokie wody a nie ma takiej potrzeby

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.
Specjalista
56 9 2

Panowie, 

taka sytuacja - Cisco pracowało idealnie przez 2 dni. W czwartek, UPC zaliczyło jakąś większą awarię na moim łączu (i połowy miasta). Od tamtej pory, Cisco pracuje tylko (marnie) w wifi, gniazada ethernetowe zachowują się jakby były wyłączone. Modem sygnalizauje dioda wpięcie kabla, ale nic po za tym. Diagnostyka windowasa z uporem maniaka informuje o problemie z modemem i/lub problemach dostawcy. Infolinia techniczna twierdzi żeto ich wina. Nie daje mi spokoju tylko pracujace wifi...

Pytanie - czy łącze nadal kuleje i musze czekać, czy szukać jakiejkolwiek usterki po stronie modemu ?

(żadne resety nie pomagają)