UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Inspirator
33 1 0

Re: Pingi 40-70ms

Co ciekawe dowiedziałem się, że wszyscy w promieniu kilku kilometrów ode mnie mają taki sam problem, a technik twierdzi, że nie ma żadnych problemów na sieci.

Profesor
1575 418 80

Przejrzyj ten temat:

https://forum.upc.eu/t5/connectbox/test-puma6-i-problemy/td-p/843/jump-to/first-unread-message

Jest wielce prawdopodobne, że Ciebie dotyczy

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
33 1 0

Da radę jakiś tl;dr tego, bo 88 stron? :/ Poza tym to w ogóle możliwe, że po 2 miesiącach idealnego korzystania z internetu nagle taki problem pojawił się w całej okolicy przez router i na dodatek codziennie pojawia się o tych samych godzinach?

Profesor
1575 418 80

Wystarczy pierwszy post z tamtego tematu. Chociaż:

@adrian921napisał(a):

Poza tym to w ogóle możliwe, że po 2 miesiącach idealnego korzystania z internetu nagle taki problem pojawił się w całej okolicy przez router i na dodatek codziennie pojawia się o tych samych godzinach?

Jak w całej okolicy to może jest zbyt duże obciążenie sieci? Problem jest w godzinach szczytu czy coś w tym stylu?

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
33 1 0

Problem jest w godzinach szczytu tylko sytuacja jest o tyle dziwna, że mam ping koło 10ms, prędkości 500/30 i nagle w jednej chwili dostaję 50ms pingu i prędkości wahające się od 25 do 400Mb/s. Koło 23 w jednym momencie znowu mam 10ms i 500/30. Dodam, że przez 2 miesiące odkąd mi podłączyli usługę, to ani razu nie miałem pingu powyżej 11ms i downloadu poniżej 480Mb/s, a teraz takie coś.

Inspirator
33 1 0

5 minut temu było 50ms pingu i 300Mb/s, teraz tak:

Inspirator
33 1 0

Re: Test PUMA6 i problemy...

Podepnę się trochę pod ten temat, bo widzę, że dużo tutaj ogarniętych osób. Od tygodnia każdy w mojej okolicy wieczorami ma pingi rzędu 30-60ms i prędkości spadające nawet do 50Mb/s przy opcji 500/30. Technik na nasz rejon twierdził, że przy światłowodzie przeciążenia sieci są niemożliwe i winą jest soft w Connect Boxie, co oczywiście okazało się nieprawdą, bo dzisiaj podłączył mi Ubee i jest dokładnie to samo. Teraz powstaje pytanie czy rzeczywiście światłowód nie jest podatny na obciążenia, a czy jeśli jest to UPC w ogóle coś z tym robi, czy mają to po prostu w poważaniu, bo klient płaci  
PS. Samo to, że technik do mnie przyjeżdza i ja znam polecenia jak ping czy tracert, a on nie jest dla mnie lekką parodią.

Nauczyciel
513 133 22

@adrian921  światłowód nie jest z gumy jak za dużo użytkowników jest wpiętych to masz spadki predkosci

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Nauczyciel
550 132 6

Światłowód sam w sobie prześle dane bez ograniczeń, problem stanowią urządzenia sieciowe końcowe. To tak jakbyś chciał mieć internet 1Gb/s z kartą sieciową 100Mb/s.

Wykładowca
724 174 26

Zwłaszcza że UPC po światłowodzir puszcza to samo co po koncentryku, a na drugim końcu jest CMTS, który, jak już ktoś wspomniał z gumy nie jest. 

Nauczyciel
517 377 46

@ogromnyZ gumy nie jest ale jest bardzo pojemnym medium i przy odpowiednich wkładkach oferuje bardzo duze mozliwosci.

@adrian921Wybacz kolego ale przedstawiłeś jedynie ogólniki bez żadnych konkretnych danych.

Załóż proszę kolejny temat (przekopywanie sie przez obecny dla potencjalnych nowych użytkowników musi być bardzo niewygodne a tym samym znalezienie odpowiedzi jest niesamowicie trudne)

Napisz jak testujesz, za pomocą jakiego medium są podpięte twoje urządzenia którymi testujesz prędkość. Z jakich testów korzystastasz (mam nadzieje że nie są to standardowe webowe speedtesty)

Pomożesz sobie i innym.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Inspirator
33 1 0

@Pablo  

https://forum.upc.eu/t5/connectbox/pingi-40-70ms/m-p/26040#M4191 
tutaj trochę więcej opisywałem kilka dni temu

Profesor
1358 605 50

@adrian921 

Zaraz - Ubee do 500Mb?

Utylizacja łącza i tyle - sprzedano dużo ofert 500Mb a nie podniesiono narzutu przepustowości per NOD.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Nauczyciel
517 377 46

Jeżeli była by to wysoka utylizacja sieci to w godzinach 18-23 miał byś stałe spowolnienie ponieważ są to godziny największrgo szczytu,

Ty natomiast opisujesz że problem pojawia się losowo i trwa od kilku do kilkunastu minu po czym ustępuje.

Szukał bym problemu w infrastrukturze na ostatnim punkcie dosyłowym a nie zajmował bym się utylizacją sieci.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Zawodowiec
236 60 3

@Pablo

Utylizacja może być chwilowa w danym segmencie sieci, mogą występować naturalne piki pasma generowane przez aplikacje użytkowników które są w stanie mocno wysycic połączenie z modemu, nie każda aplikacja na komputerze jest w stanie ciągnąć z pełnym pasmem, poza tym druga strona musi być też w stanie zapewnić takie pasmo

W skrajnym przypadku mogą być też ataki ddos na użytkowników które też mogą chwilowo wysycac pasmo, niejedno już widziałem