UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Nauczyciel
517 377 46

Re: Pingi 40-70ms

Masz rację ale zakładam że dosył jest "racjonalny".

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Zawodowiec
236 60 3

W jakim sensie racjonalny?  

Nauczyciel
517 377 46

W sumie jak sie nad tym zastanowić to faktyczni jest zbyt duża liczba niewiadomych.

Masz w 100% rację w poprzednim poście.
Nie wiadomo jaki zasób obsługuje punkt dostepowy oraz niewiadomo jaki jest dosył.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Inspirator
33 1 0

Problemy pojawiają się w dokładnie tym samym czasie nawet kilka kilometrów ode mnie. Od tygodnia jest to codziennie w godzinach 19-23, zawsze o 23 wygląda to jakby ktoś magicznie kliknal przycisk od normalnego pingu i cyk 7-11ms. Najdziwniejsze jest dla mnie to, że mówię wyraźnie technikowi, że problemy występują u kilku osób, które znam i mieszkają niedaleko, a on mi wmawia, że to przez jakiś update softu w modemie

Inspirator
33 1 0

Jest w ogóle jakas opcja, żeby poszło to gdzieś wyżej niż do technika na mój rejon, jeśli problem będzie się utrzymywał? 

Profesor
1358 605 50

@pawelb 

Ktoś Autora DDoS-uje 4 godziny dziennie akurat w czasie największego piku - eee

@adrian921 

Technik to firma zewnętrzna, robi co ma w zleceniu.

.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Nauczyciel
550 132 6

Codziennie o 19 zaczyna się to i kończy o 23, czy losowo pojawia się w tych widełkach czasowych? Trzeba napisać zgłoszenie reklamacyjne, by w tych godzinach dokonali monitoringu łącza.

Inspirator
33 1 0

@brtk

19-20 losowo skacze, a koło 21 jest już to stałe 50ms pingu. Zrobię jak mówisz. 

@KOCUREK1970

To nie wiem kogo oni wynajmują, gość nie zna nawet takich poleceń jak ping czy tracert, a będąc u mnie w domu rozmawia z kimś przez telefon i rzuca tekstami, które brzmialy jakoś "dzieciak miał tepse wcześniej i jakieś dziwne DNSy to niech sp**rdala"

Dodam jeszcze, że aktualnie wygląda to jakby sieć gdzieś nie wytrzymywała, a ponoć chcą uruchomić u nas 1Gb/s, brzmi mądrze. W sumie nie wiem czy wniesie to coś do tematu, ale to stosunkowo nowa sieć i chyba jedna z niewielu napowietrznyc u UPC. U mnie światłowód podlaczyli 2 miesiące temu, w miejscowości obok jakieś 8 miesięcy temu. 

Profesor
1358 605 50

@adrian921napisał(a):

@KOCUREK1970

To nie wiem kogo oni wynajmują, gość nie zna nawet takich poleceń jak ping czy tracert, a będąc u mnie w domu rozmawia z kimś przez telefon i rzuca tekstami, które brzmialy jakoś "dzieciak miał tepse wcześniej i jakieś dziwne DNSy to niech sp**rdala"

Ping, tracert - a kogo to interesuje, masz taki parametr zapisany w umowie, nie.

Monter podpina swój laptop, robi speedtesta i sprawdza tylko prędkość internetu, reszta go nie interesuje bo nie musi.

A co do rozmowy telefonicznej - czasami i tak bywa.

Sama reklamacja nie wystarczy - musisz to jeszcze czymś poprzeć (zrobić test pingu, tracert, wynik z WinMTR i to do reklamacji dołączyć - test na kilka różnych docelowych IP).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
33 1 0

Przecież to jest niesamowite, właśnie technik był u mnie podpiąć mojego compala, którego mi wczoraj zabrał. Według niego na światłowodzie nie ma przeciążeń i wysokie pingi to na 100% wina obciążonych serwerów i mam sobie zadzwonić na infolinię jak nie wierzę, bo on mi nie będzie tlumaczył

Nauczyciel
550 132 6

Czyli od 19 godziny ewidentnie się to nasila. Ogólnie według mnie po prostu sieć nie wydala w tych godzinach albo jakieś urządzenie sieciowe ma awarie, które uwidatnia się pod mocniejszym obciążeniem sieci wieczorami.

Może @GMateusz  by zlecił taki monitoring łącza. Musisz z nim popisać.

A zachowanie techników, brak słów. Co to są "jakieś dziwne dnsy"? Dnsy można łatwo  w każdej chwili zmienić, co to ma do rzeczy?

Edit:

Nie masz co dyskutować z technikami. Ja bym powiedział że problemu u ciebie w mieszkaniu nie ma, tylko tam gdzie cmts stoi. Z resztą widać to na tracertach Twoich, na 1 i 2 hopie jest wszystko ok, na 3 hopie pojawia się 40ms+.

Inspirator
33 1 0

@brtk 
Oczywiście, że problemu w mieszkaniu nie ma, bo tak jak napisałem w całej mojej okolicy te problemy występują. 
Co do teorii z obciążeniem sieci, to dziwne jest też dla mnie to, że przez 2 miesiące dosłownie nigdy ping na speedteście mi nie skoczył powyżej 11ms, pingować nie pingowałem nic, bo po prostu nie było takiej potrzeby. Nagle z dnia na dzień wieczorem pojawił się ping w okolicach 50-80ms i takie coś jest codziennie od ponad tygodnia. Znam się na sieciach może tylko trochę więcej niż zwykły użytkownik, ale czy nie powinno być tak, że powinny być jakieś wartości pośrednie między tymi 10 a 50?

Inspirator
33 1 0

Wrzucam ping i tracert z godziny 17:45, przez minutę pingowanie Google najwyższy czas 14ms. Wieczorem wrzucę ping i tracert z krytycznych momentów dla porównania.

pingg.png

trasa.png

Nauczyciel
550 132 6

To już lepiej jest użyć programu WinMtr.

I tak, na pewno to jest wina obciążonych serwerów, zarówno w Warszawie, Krakowie jak i za granicą mają wszyscy w tej samej chwili obciążenia, według technika

Inspirator
33 1 0

No właśnie się zastanawiam słuchając go zastanawiałem się czy gośc próbuje zrobić idiotę ze mnie czy z siebie