UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Innowator
33 1 0

Re: Pingi 40-70ms

Tak to wygląda w winmtr

winmtr.png

Profesor
1668 425 87

Pinguj na najnowszej wersji WinMTR (0.92)

https://zanimnapiszesz.info
Nauczyciel
612 167 8

Ja kiedyś rozmawiałem z technikiem, jak zapytałem się go czy 1Gb/s puszczają w d3.0 czy d3.1, to nie wiedział o co chodzi, tam samo nie wiedział co to jest kanał OFDM. Więc czego tu oczekiwać, jak oni z tego szkoleń nawet nie mają. Ogólnie to są instalatorzy a nie technicy, podłącza ci modem i dekoder pod instalacje i posępna się kablem nowym, z trudniejszymi sprawami mało który sobie radzi. Potem chodzą i gadają brednie, takie brednie to mogą wciskać 70 letniej babci, gorzej jak trafia na kogoś obeznanego, wtedy robią z siebie błazna.

Innowator
33 1 0

Czyli w zasadzie ewentualne awarie lokalne kto usuwa? Nikt?  

Tak to wygląda:

winm.png

Nauczyciel
612 167 8

Muszą zajrzeć gdzie trzeba a nie do twojego domu. Na razie wygląda ok. Wrzuć jak pojawia się problemy.

Innowator
33 1 0

20:00, jak widać tragedia.

20.png

Innowator
33 1 0

To już lekka przesada. Do 19:45 nie spadło poniżej 500Mb/s.

Update: Serwer to Skynet DC, na którym w normalnych godzinach mam po 500Mb/s. Aktualnie mam na nim po 10Mb/s, a na LTE z telefonu 60Mb/s. Na innych serwerach aktualnie koło 400Mb/s. Może takie coś może naprowadzić na jakiś trop.

Profesor
1668 425 87

To pinguj ten serwer Skynet DC w programie WinMTR w momencie gdy masz na nim słabą prędkość

https://zanimnapiszesz.info
Nauczyciel
612 167 8

Zrób też testy certyfikowane na pro.speedtest.pl

Tu masz IP skyneta ze speedtestu speedtest.skynet.net.pl

Innowator
33 1 0

Tak to wygląda.

cert.png

infra.png

Zawodowiec
258 70 4

Niczego nie można wykluczyć, nawet ddosa

I nie musi on być robiony na Autora postu w tym wątku, może być robiony na innego klienta w tym segmencie...mowie o tym dlatego że ostatnio z czymś takim się borykalem :(

Może też być tak że do segmentu zostały dołączone inne budynki i w godzinach wieczornych występuje przeciążenie, tego też nie można wykluczyć

To.jest trudne do weryfikacji ale rzeczywiście widać że pingi dość mocno wzrastają w godzinach wieczornych...chyba pozostaje dalsze zgłaszanie na infolinię...rozumiem że BOK nie potwierdza żadnej awarii w tym rejonie? 

Innowator
33 1 0

@pawelb żadnej awarii niby

Teraz też widzę coś dziwnego, z większością serwerów dostępnych na speedtest.net mam download 80-150Mb/s, a z jednym - Atman (ATM S.A.) mam 350. W normalnych godzinach z każdym mam 500.

Nauczyciel
612 167 8

Do Skynetu nawet ja prędkość mam niższą, ale ping w normie.

Do Atmana jest już OK.

U ciebie coś się dzieje w miejscu, gdzie przechodzi 3 hop, czyli router brzegowy chyba to się nazywa. U mnie jest inny i ping jest normalny:

Innowator
33 1 0

Znowu to samo...

Nauczyciel
612 167 8

Ewidentnie Ci coś w Twojej okolicy nie wyrabia Zgłosiłeś, by Ci monitoring łącza odpalili?

U mnie jest ok.