UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Highlighted
Użytkownik
3 0 0

Połączenie Xbox S z siecią WiFi Connect Box

Dzień dobry,

mam problem z nawiązaniem połączenia konsoli Xbox One S All Digital z siecią WiFi z Connect Boxa. Konsola ma 2 dni i zaktualizowane oprogramowanie.

Jak dotąd udało mi się połączyć z WiFi tylko 2 razy. Jest to o tyle dziwne, że TV stojący obok łączy się z siecią bez zająknięcia.

Do tej pory zrobiłem to:

- wyłączyłem sieć 5 GHz, zostało tylko 2.4 GHz

- wyłączyłem UPnP

- przetestowałem otwartą sieć gościnną (nic to nie dało)

Wersja oprogramowania CB to CH7465LG-NCIP-6.12.18.26-3p6-GA-NOSH.

Póki co ratuję sytuację mobilnym hotspotem z komórki, ale na dłuższą metę to nie jest rozwiązanie. Wszelkie sugestie odnośnie przezwyciężenia impasu są mile widziane

4 ODPOW. 4
Highlighted
Tytan
2679 572 129

Re: Połączenie Xbox S z siecią WiFi Connect Box

Problem jest i na 2,4 GHz i na 5 GHz? Zmieniałeś kanały, szerokość i Tryb Wi-Fi? Bez hasła też się nie łączy (mówię o zwykłej sieci Wi-Fi z Compala, nie gościnnej)?

Highlighted
Użytkownik
3 0 0

Najpierw miałem włączone 2.4 i 5 GHz, nie chciał się połączyć, więc wyłączyłem 5 GHz.

Co do kanału, to już sprawdzałem skanerem wifi, i przestawiłem na najmniej zatłoczony.

Trybu WiFi ani szerokości pasma jeszcze nie zmieniałem, tak samo nie sprawdzałem na zwykłej sieci bez hasła.

EDIT: Po zdjęciu hasła ze zwykłej sieci połączył się bez problemu. Ale raczej tak nie uśmiecha mi się działać

Highlighted
Tytan
2679 572 129

To spróbuj zmienić typ zabezpieczeń z WPA2 (bo pewnie taki masz domyślnie ustawiony) na WPA lub WEP, popróbuj też zmianę klucza z AES na TKIP i odwrotnie

Highlighted
Użytkownik
3 0 0

Po części zadziałało rozdzielenie sieci 2.4 i 5 GHz na SSID - teraz z siecią 5 GHz się połączył, a z siecią 2.4 póki co 50/50 (raz się udało, drugi raz nie). Być może to była przyczyna, ale na razie trzeba potestować...