UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Inspirator
3 0 0

Port forwarding, ddns, synology

Witam.

Jestem klientem biznesowym, wraz z upgrade łącza otrzymałem modemorouter connect box wersja 2.

Do tej pory używałem jego poprzednika w formie modemu + własny router i wszystko działało poprawnie.

Jednak postanowiłem dać mu szansę jako routerowi i pojawia się problem.

Nie do końca działa przekierowanie portów do mojego synology.

Jestem na ipv4, używam ddns od synology, sprawdziłem też freednsa, oba łapią poprawnie zewnętrzne ip ale ładują strasznie długo stronę logowania do mojego nasa, w końcu ładuje się pusta strona. Nie używam hhtps.

W kodzie strony widać że złapał html, w konsoli są błędy "Failed to load resource: net::ERR_CONNECTION_RESET" i jest informacja "The message port closed before a response was received.".

Co ciekawe problem nie występuje na tym porcie jeśli chodzi o aplikacje, jest tylko problem z wyświetlaniem www.

Ma ktoś może jakiś pomysł, spotkał się z czymś takim?

Dodam, że mam włącozny firewall na routerze, reszta opcji ochrony odznaczona.

Raz mi zadziałał internet z wyłączonym firewallem, w reszcie przypadków po wyłączeniu żadna strona nie chciała się wczytywać a włączenie natychmiast pomagało.

EDIT

Wygląda na to, że problem wystepuje tylko gdy che się łaczyć z sieci lokalnej po zewnętrznym adresie

4 ODPOW. 4
Omnibus
493 134 24

Re: Port forwarding, ddns, synology

@aalhazrednapisał(a):

Witam.

Jestem klientem biznesowym, wraz z upgrade łącza otrzymałem modemorouter connect box wersja 2.

(...)

Wygląda na to, że problem wystepuje tylko gdy che się łaczyć z sieci lokalnej po zewnętrznym adresie

Masz modem Connect Box (Compal), czy Giga BOX?

Co do reszty to jest znany problem z implementacją NAT Loopback.

Highlighted
Inspirator
3 0 0

nowy connect box wersja 2 od arris [TG3492LG-LC], łącze 1 gigabit.

myślałem że nat loopback to już wszedzie w standardzie dają

Widze że jedynym ratunkiem dla mnie jest dns split.

Na synology można odpalić dnsa, będę walczyć

Tytan
2110 817 72

@aalhazred 

Przecież na www Synology można założyć sobie konto, lub utworzyć je na serwerze i łączyć się z zewnątrz przez QuickConnect.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
3 0 0

Tak, jak najbardziej.

Tutaj chodzi o dostęp po zewnętrznym adresie z wnętrza własnej sieci.

Nie chciało mi się bawić w ustawianie tego na synology, na szczęście mam raspberry pi.

Ustawiłem na nim pihole. na routerze wyłącze dhcp, pihole się tym zajmie, tak samo dnsami.

Dorzucę do niego te swoje zewnętrzne adresy i będzie je przekierowywać na lokalne maszyny.