UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Moderator
844 551 143

Re: Prędkość 500MB pozostawia wiele do życzenia ;<

Panownie ale zachowujcie się. Bez osobistych wycieczek.

Posty pousuwałem, proszę o zachowanie merytoryki wypowiedzi.

Innowator
27 15 2

Niestety przepinki w inne porty nic nie dały, nadal to samo...

Innowator
39 7 0

Aaaaatam czepiasz się

masz tutaj mój wynik :

speedof.me_18-01-30.png7014653459

a teraz zgadnij jaki mam internet

Adept
1 0 0

Mam propozycje. Podczas testowania pobierania z ftp lub z jakiejś strony wpisz sobie do pliku host w winowsie adres IP tak by nie musiał DNS rozwiązywać nazw.

Problem w moim rozumieniu jest taki że nawet jak lokalnie ustawisz DNS 8.8.8.8 lub 8.8.4.4 czy inny to i tak będzie pytał DNS UPC które są delikatnie mówiąc zawodne. Sam mam jakieś 120 Mb i mi też Ciężko to osiągnąć. 

Innowator
42 8 0

@SzuleckiP

nie do konca się mogę z Tobą zgodzić bo jak byłem na umowie 120/10 przed uwolnieniem predkosci przez upc i zlikwidowaniem nizszych ofert tj 30Bez tytułu.jpg osiagałem 98% przez cały czas 115/9

nieważne gdzie i do czego poza małymi wyjatkami sprawdzone na różnistych serwisach po www jak i po ftp było prawie max

a tu mała tabelka ile powinno byc jak niema pisac reklamacje i prosic o rabaty

Innowator
27 15 2

Mam nadzieję że @GMateusz pomoże mi i nie będę musiał składać reklamacji ani rezygnować z usług UPC z ich winy :<

Nadal czekam na informację co dalej

Moderator
844 551 143

@TeDY zgodnie z naszą rozmową, wiesz co robić jakby problem nadal występował na nowym sprzęcie. Czekam na ewentualny kontakt 

Innowator
27 15 2

Dla zainteresowanych tematem, prawdopodobnie problemem jest sam connectbox, w poniedziałek będzie wymiana sprzętu, i dopiero w poniedziałek podam dane z kolejnych testów.

Innowator
42 8 0

@TeDY a na co zmiana na ten sam sprzęt ? Tylko nowy czy jak ? Też compal ?

Innowator
27 15 2

Tak, wpadnie inny compal - wersja pewnie 5.01 - mam aktualnie 4.01, ale podobno to wina conecta u mnie jeśli chodzi o prędkość, jeżeli po wymianie nic się nie zmieni, będziemy działać dalej

Innowator
31 5 1

Jeśli compal to wersja sprzętu to u mnie w ustawieniach modemu jest:

Wersja sprzętu:5.01

a prędkość więcej niż 40% z 500Mbit i tak nie idzie.

Innowator
18 6 0

Cześć,

Czy jest w końcu jakieś rozwiązanie na niską prędkość internetu? Przeczytałem kilka wątków i generalnie, poza informacją o modernizacji sieci sprzed kilku miesięcy, to niczego się nie dowiedziałem.

Moje parametry z umowy:

Fiber Power 250 Mb/s
Prędkość pobierania: 256.0 Mbps
Prędkość wysyłania: 20.48 Mbps

Tymczasem moja prędkość po kablu mierzona przez asystenta prędkości UPC:

Prędkość pobierania: 79.44 Mb/s (48.28 Mb/s na Wi-Fi)
Prędkość wysyłania: 18.53 Mb/s (18.61 Mb/s na Wi-Fi)

Prędkość mierzona w czasie, kiedy na komputerze (jedynym w sieci) otwarte są 2-3 karty w Chrome, brak pobieranych jakichkolwiek plików. Do sieci Wi-Fi podłączony smartfon w trybie czuwania (bez włączonego ekranu, aplikacji, ściągania czegokolwiek, czy aktualizowania)

Ktoś wie, co można z tą prędkością zrobić? Do kogo się zgłosić? Czy są jakiekolwiek szanse, żeby się to poprawiło?

Jestem nowym abonentem, umowę podpisałem 2 miesiące temu, więc wydaje mi się, że sprzęt mam nowy (Connectbox), ale mogę się mylić.

Pozdrawiam 

Profesor
1512 406 77

A skąd wiesz, że ten asystent prędkości UPC nie przekłamuje, albo poprostu nie korzysta z obciążonych serwerów co? Sprawdź prędkość pobierając pliki przez FTP.

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
18 6 0

@MrPepkanapisał(a):

A skąd wiesz, że ten asystent prędkości UPC nie przekłamuje, albo poprostu nie korzysta z obciążonych serwerów co? Sprawdź prędkość pobierając pliki przez FTP.

Pliki pobieram z maksymalną prędkością 7-8 MB/s, co przekładałoby się mniej więcej na wyniki, które pokazuje asystent. Robiłem też testy na innych stronach i mniej lub bardziej pokrywają się, czyli prędkość rzeczywista jest mniej więcej 3-krotnie niższa niżdeklarowana.

Profesor
1292 586 48

@piesekleszek

Zresetuj Compala przyciskiem 30 s (stracisz całą konfigurację) i ustaw go na nowo.

Powinien pobrać nowe oprogramowanie.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.