UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Profesor
1512 406 77

Re: Prędkość 500MB pozostawia wiele do życzenia ;<

@piesekleszek

A sprawdź w panelu Compala ile kanałów DS zbondował.

https://zanimnapiszesz.info
-
Nie dotyczy
1054 0 58

@piesekleszek i na wszelki wypadek sprawdź czy Ci ipv6 nie włączyli

Moderator
844 551 143

@piesekleszek pytanie czy kontaktowałeś się z naszym wsparciem, w celu analizy parametrów sygnałowych w Twoim rejonie? W tym przypadku to podstawowe działanie.

ex-Moderator
137 132 20

@piesekleszek napisał(a):

Pliki pobieram z maksymalną prędkością 7-8 MB/s, co przekładałoby się mniej więcej na wyniki, które pokazuje asystent. Robiłem też testy na innych stronach i mniej lub bardziej pokrywają się, czyli prędkość rzeczywista jest mniej więcej 3-krotnie niższa niżdeklarowana.

@piesekleszek zrób proszę raz jeszcze test na naszym asystencie, jeżeli wyniki będą bez zmian sprawdź z jaką prędkością zestawia Ci się połączenie pomiędzy modem a urządzeniem, na którym testujesz. (zarówno dla połaczenia kablowego jak i wifi)

Innowator
18 6 0

Dzięki za wszystkie sugestie. Odniosę się do nich po kolei:

a) Zresetuj Compala przyciskiem 30 s (stracisz całą konfigurację) i ustaw go na nowo.

Powinien pobrać nowe oprogramowanie.

Nie pomogło

b) A sprawdź w panelu Compala ile kanałów DS zbondował.

14 dosyłowych, 4 zwrotne

c) i na wszelki wypadek sprawdź czy Ci ipv6 nie włączyli

na https://test-ipv6.com/ "nie wykryto adresu IPv6"

d) pytanie czy kontaktowałeś się z naszym wsparciem, w celu analizy parametrów sygnałowych w Twoim rejonie? W tym przypadku to podstawowe działanie.

Robiłem analizę online, gdzie wyszło, że "prędkość internetu jest OK, ale mogłaby być wyższa". Wystarczy, że zadzownię na wsparcie techniczne, czy jest jakaś konkretna ścieżka kontaktu?

e) zrób proszę raz jeszcze test na naszym asystencie, jeżeli wyniki będą bez zmian sprawdź z jaką prędkością zestawia Ci się połączenie pomiędzy modem a urządzeniem, na którym testujesz. (zarówno dla połaczenia kablowego jak i wifi)

Zrobiłem ponowny test po kablu i Wi-Fi. Lepiej, ale nadal słabo:

Prędkość pobierania: 93,04 Mb/s (73,07 Mb/s na Wi-Fi)
Prędkość wysyłania: 19,07 Mb/s (18,91 Mb/s na Wi-Fi)

Jak sprawdzić prędkość zestawiania połaczenia?
Nauczyciel
472 124 21

co do punktu D to możesz skontaktować nawet przez chat w moim upc i Ci sprawdza od reki

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Profesor
1512 406 77

Prędkość zestawionego połączenia?

Na Windowsie wchodząc w centrum połączenia i udostępniania (np. klikając PPM na ikonkę kresek lub monitora z kablem) stamtąd wybierasz "zmień ustawienia karty sieciowej" i wybierasz stamtąd swoją kartę sieciową którą aktualnie używasz i wybierz opcję "status". Będzie to pozycja "prędkość".

Na Androidzie wchodząc w Ustawienia -< Wi-Fi  i wybierasz sieć z którą jesteś połączony.

Profesor
1292 586 48

@piesekleszek

Uruchomić Windowsa w trybie awaryjnym z obsługą sieci - testować.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
-
Nie dotyczy
1054 0 58

@piesekleszek no dobra może głupie pytanie ale...

napewno masz kartę 10/100/1000 ?

@Kamil wiesz, że nadal w Asystencie prędkości brakuje 500 ?  

ex-Moderator
137 132 20

@- napisał(a):

@piesekleszek no dobra może głupie pytanie ale...

napewno masz kartę 10/100/1000 ?

@Kamil wiesz, że nadal w Asystencie prędkości brakuje 500 ?  

@- wcale nie takie głupie, stąd też była moja prośba o sprawdzenie z jaką prędkością zestawia się połączenie. Coś czuje, że za problemem kryje sie karta 100Mb.

Co do asystenta to temat jest zgłoszony. Czekamy na rozbudowę  

-
Nie dotyczy
1054 0 58

@Tomasz no właśnie w to celuje. Jak karta 100 to te prędkości są takie, jakie powinien na niej osiągnąć. Dlaczego po wifi tyle samo? Bo to tylko 2,4 Ghz... Ale poczekajmy na sprawdzenie

Profesor
1292 586 48

@-

Karta wifi pewnie nie jest pełne 300 Mb MIMO - więc będzie tylko 150 NLite, w dodatku to komunikacja dwukierunkowa, więc będzie około 60 Mb po takim wifi bo przepustowość całkowitą dzielisz pomiędzy pobieranie i wysyłanie.

taki mały OT:

Macie pojęcie co to się będzie działo (i znowu pewnie będzie winne UPC) kiedy wprowadzą 1 Gb i ludzie będą chcieli mieć tyle po wifi - to dopiero będą szopki i jazda.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
18 6 0

Dzięki za kolejne sugestie. Odpowiadając:

Prędkość na Wi-Fi - waha się od 72 do 78 Mb/s. Zdarzyło się też od 117 Mb/s do nawet 144 Mb/s, ale tylko na chwilę.

Jeśli chodzi o kartę, to mam 1G, także prędkość po kablu 1.0 Gbps.

Pozdrawiam

Innowator
31 5 1

Jeśli chodzi o testy spod www na jakiś speedtestach to u mnie ewidentnie pomiar fałszuje antywirust AVAST. Gdy jest włączony to pokazuje ok.250Mbit, a po wyłączeniu skacze do 450-460Mbit nawet. Niestety przy ściąganiu plików z serwerów ftp nic to nie daje. Próbowałem też wyłączyć w ustawieniach ConnectBoxa "Firewall IPv6" ,ale nic to nie  zmieniło.

Profesor
1512 406 77

A może poproś UPC o przełączenie z IPv6 na IPv4.