UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Innowator
18 6 0

Re: Prędkość 500MB pozostawia wiele do życzenia ;<

@MrPepkanapisał(a):

BTW: My ciągle gadamy o prędkościach kart Wi-Fi, a zapomnieliśmy o najważniejszym. Prędkość zapisu dysku. Bo co z tego, że połączymy się z routerem w paśmie 5GHz i w trybie AC i zestawimy łącze na 867 mb\s skoro wąskim gardłem może być dysk?

Nie no chyba to nam nie grozi jeszcze przy dzisiejszych prędkościach internetu. Jaką średnią prędkość zapisu ma zwyczajny dysk HDD? 150 - 180 MB/s? Ja na ten moment ściągam z maksymalną prędkością 7 MB/s, a po updacie karty liczę na znaczną poprawę, choć nie wierzę, że zbliżę się do tego, co teoretycznie umożliwia mi mój obecny abonament, czyli 250 Mb/s

Innowator
18 6 0

Gdyby kogoś jeszcze to interesowało / miał ten sam problem, co ja, to informuję, że wymiana karty znacząco poprawiła osiągi. Przejście na 5ghz i AC pozwala na osiągnięcie prędkości w testach na poziomie około 228 mbps (przy abonamencie 250 mbps), a rzeczywisty download wzrósł z około 7 MB/s do nawet 15-20 MB/s. Oczywiście zależy od serwerów, ale poprawa jest zauważalna.

GDA
Pan Abonent ;-)
1214 637 96

Ja tyle mam po wifi!

Moderator
844 551 143

@piesekleszek napisał(a):

Gdyby kogoś jeszcze to interesowało / miał ten sam problem, co ja, to informuję, że wymiana karty znacząco poprawiła osiągi. Przejście na 5ghz i AC pozwala na osiągnięcie prędkości w testach na poziomie około 228 mbps (przy abonamencie 250 mbps), a rzeczywisty download wzrósł z około 7 MB/s do nawet 15-20 MB/s. Oczywiście zależy od serwerów, ale poprawa jest zauważalna.

Ciesze się, że udało się zlokalizować źródło problemu i poprawić osiągi.

Innowator
18 6 0

@GDAnapisał(a):

Ja tyle mam po wifi!

No ja teraz też

Inspirator
4 0 0

A  ci wszyscy co  podpisują umowy na internet  500 mega a mają stare laptopy  z kartą sieciową N   i mają wi fi tylko na 2,4 ghz to co ???? mają UPC  teraz pozwać do sądu ?  Wiele osób jest robione w jajo i bedzie dalej robione  bo liczy się tylko podpisanie nowej umowy  przez przedstawiciela  czy w mówienie przez telefon  ze  szybciej bedzie teraz leciał internet no bo to 500 mega .......  Ciekawy jestem ilu  przedstawicieli  UPC  pyta ludzi jaki ma sprzet ??  czy  to co mają ludzie w domach podoła   by miec te 250-500 mega ..... żaden  ........ bo jakoś nigdzie nie słyszalem , nie wyczytałem 

Profesor
1512 406 77

Na tym polega praca przedstawiciela handlowego UPC. Ma on tak rozmawiać z przyszłym klientem, żeby ten się skusił i podpisał umowę.

https://zanimnapiszesz.info
GDA
Pan Abonent ;-)
1214 637 96

@Cezarnapisał(a):

Wiele osób jest robione w jajo  

To w obowiązku abonenta jest wybrać taką ofertę na jaką jest przygotowany - nikt nie zmusza brać 500-tki skoro masz zabytki w domu

i zanim podpisze się taką umowę warto przeczytać jej warunki a nie potem płakać że "oszukali mnie, nie działa mi, beznadziejne UPC"

Wymagania sprzętowe usługi internetowej Fiber Power 500 Mb/s

Profesor
1292 586 48

@Cezar

Czyli jak idziesz kupić auto, to diler ma obowiązek Ci go sprzedać dopiero wtedy kiedy mu udowodnisz, że masz do niego garaż lub miejsce postojowe?

@GDA

DOKŁADNIE.

Nikt z abonujących daną usługę tego nie czyta, ale potem winny cały świat, że kogoś oszukali, wprowadzili w błąd...

Wspomnicie moje słowa, jaka tu będzie jazda kiedy 1 Gb już pojawi się w ofercie UPC, ile tu będzie marudzenia, że ma tylko 200 Mb po wifi - a powiesz takiemu, że musi sprzęt wymienić to ci odpowie, że miał 250 Mb i mu działało...

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Profesor
1512 406 77

BTW: A jak uzyskać 1 Gb po wifi?

https://zanimnapiszesz.info
Profesor
1292 586 48

A bardzo prosto - kupujesz zestaw Ubiquiti i masz.
.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
445 344 35

Może spotka mnie za to kara ale zabawie sie w trola

@Cezarnapisał(a):

A  ci wszyscy co  podpisują umowy na internet  500 mega a mają stare laptopy  z kartą sieciową N   i mają wi fi tylko na 2,4 ghz to co ???? mają UPC  teraz pozwać do sądu ?  Wiele osób jest robione w jajo i bedzie dalej robione  bo liczy się tylko podpisanie nowej umowy  przez przedstawiciela  czy w mówienie przez telefon  ze  szybciej bedzie teraz leciał internet no bo to 500 mega .......  Ciekawy jestem ilu  przedstawicieli  UPC  pyta ludzi jaki ma sprzet ??  czy  to co mają ludzie w domach podoła   by miec te 250-500 mega ..... żaden  ........ bo jakoś nigdzie nie słyszalem , nie wyczytałem 

Homo sapiens czyli człowiek rozumny bo za takich w końcu Ty i pozostali ludzie na naszej planecie się uważacie powinien wiedzieć że:

1. to klient ma zadbać o SWÓJ SPRZĘT, nikt za niego nie będzie tego robił.

2.Nikt nikogo nie przymusza do zakupu usługi, nie chcesz nie bierz

3.Jak się nie znasz to zapłać komuś kto się zna i niech negocjuję w Twoim imieniu, TAK DZIAŁA SEKTOR USŁUG

4. Taaa a może przedstawiciel ma się jeszcze pytać o to czy pozmywać naczynia ?

Z tym sądem też dobre, równie dobrze ja Cie powinienem pozwać za to że przez Ciebie tracę wiarę w społeczeństwo.

Muszę podziękować za ten post, ubawiłem się po pachy.

PS.

Mam podejrzenia o konkretne preferencję polityczne, nie będę zdradzał nic więcej ale z mojego doświadczenia wynika że wiekszość parlamentarna zostałą wybrana przez ludzi którzy mają podobne podejście do życia.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.
Innowator
43 8 0

Ponieważ w UPC brak usługi 500MB proponuję żeby moderator zmienił tytuł na 500Mb

GDA
Pan Abonent ;-)
1214 637 96

Jeżeli chcesz być precyzyjny to powinno być 500 Mb/s

ex-Moderator
137 132 20

@marian_w napisał(a):

Ponieważ w UPC brak usługi 500MB proponuję żeby moderator zmienił tytuł na 500Mb

Nazwa nie robi różnicy i nic nie zmienia, każdy i tak wie o co chodzi, a jak nie wie o co chodzi to tym bardziej nic to nie wniesie.

@TeDY Twój wątek, Twoja decyzja.