UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Omnibus
445 344 35

Re: Prędkość 500MB pozostawia wiele do życzenia ;<

@KOCUREK1970napisał(a):

@Pablo

Co do cen.

Jestem ciekaw, czy ktokolwiek zauważył, że obecnie na www UPC Polska NIE ma już usługi telefonu a ceny za 2 usługi i tak wcale nie spadły?

Według mnie w tym przypadku telefon był taką "zapchaj dziurą", starsi ludzie są do niego przywiązani, koszty praktycznie 0 bo wszystko działa na VOIP-ach. Tu był tylko potencjalny zysk za ewentualne połączenia poza "abonamentem". Dodatkowo jak to łądnie wyglądało weź 3 usługi w cenie 2, no marketingowo idealnie

Rynek się zmienia, ludzie praktycznie nie korzystają z telefonów stacjonarnych bo każdy oprator GSM za psie grosze świadczy no limit wraz z internetem. Teoretycznie lepiej mieć usługę mobilną niż telefon w domu z ktorego praktycznie się nie korzysta bo się jest w pracy

Klient jest coraz bardziej nastawiony na technologię, część się buntuje na to że nie chce telefonu i woli obniżkę ceny. Łatwiej jest zabrać telefon z oferty żeby nie kolił w oczy niż sztucznie zachęcać do tego żeby mieć go na siłę.

Właśnie przejrzałęm ofertę UPC (na stronie), jest tak nędzna że szkoda gadać...ehh niby rynek ma tendencję spadkową jeżeli chodzi o ceny ale w tym przypadku jest odwrotnie.

Jak to dobrze że zawsze jest jakaś konkurencja.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.
Profesor
1292 586 48

@Pablo

Ja sobie akurat opcję fona w UPC chwalę.

Będę robił wszystko, by przy kolejnej opcji umowy on nadal u mnie był - z opcji tv jesteśmy gotowi w domu zrezygnować, ale fon zostać musi.

Czuję w kościach, że następne umowy z BUKa cenowo i ofertowo nie będą powalać na kolana - będzie gorzej i drożej.

Ale jeśli wyższa cena przełoży się na jakość świadczonej usługi - jestem gotów za mniej zapłacić więcej.

Myślę, że kiedy już nowy sprzęt do netu na stałe zagości w UPC Polska - koszt jego zakupu w jakiś sposób przełoży się też na cenę usługi internetowej (księgowemu musi sie wszystko zgadzać).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
445 344 35

Nie neguję Twoich preferencji co do usług natomiast musisz patrzeć szerzej.

Jak by chwilę prześledzić oferty na tel, to na pewno znajdzie się coś tańszego w postaci virtualnego operatora voip. Kupujesz bramkę za 100 zł i bedziesz miał usługę na o wiele lepszych warunkach przy zachowaniu tego samego poziomu jakości, nie wspominając o tym że możesz dostać bonus w postaci wirtualnej centralki oraz możliwośći wykonywania kilku połączeń wychodzących w tym samym czasie.

Ja i moja grupa wiekowa (tak pokazuje statystyka) uważa tel stacjonarny za coś zbędnego skoro posiadam tel komórkowy.

Tak szczerze... na jaką cholere mi stacjonarka skoro nikt mnie nie zastanie w domu ?

Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.
Profesor
1292 586 48

@Pablo

W moim wypadku - za tylko 10 zł miesięcznie NIE dostanę u nikogo żadnego VOiPa z no limitem na wszystko do wszystkich i świat.

Nawet żadnej komórki za 10 zł mc nie znajdziesz z takim zakresem usług.

W VoIP za połączenia stacjonarne i komórki płacisz osobno - i o ile stacjonarny fon cenę ma akceptowalną, to połączenie na komórkę kosztuje tyle samo co z komórki na komórkę z mojego obecnego abonamentu - a skoro ludzie w większości mają już komórki, to taki VoIP u mnie traci w takim zastosowaniu rację bytu.

Ja fona nie potrzebuję by do mnie dzwoniono - ja potrzebuję go do dzwonienia do innych.

Coś czuję, że tu już UPC zacznie cichaczem wprowadzać usługę mobilną z Playem (a to już ponad moje siły - never Play).

Moderator wybaczy, że do tego tematu tak mimochodem "wkradła" sie rozmowa o fonie.

Proszę część tej konwersacji przenieść do działu o fonie w UPC .

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
445 344 35

Tak z ciekawośći, masz tel  komórkowy ?

Jak tak to jakie masz średnie wydatki miesięczne na niego ?

Profesor
1292 586 48

@Pablo

Oczywiście, że posiadam/y i ja i żona - razem miesięcznie MOŻEMY mieć wydatki DO 39 zł na osobę (powyżej tej kwoty na osobę już nie płacimy a poniżej tej kwoty to tyle ile faktycznie wyjdzie) - tylko widzisz, obecnie za komórki wychodzi nam max po 10/15 zl na osobę/mc, reszta rozmów idzie przez fona z UPC.

Czyli obecnie łączne koszty fona UPC i 2 komórek to góra 40 zł/mc na 2 osoby.

Po likwidacji fona z UPC - łącznie razem na 2 osoby to będzie 80 zł z komórek.

Omnibus
445 344 35

No dobra, to teraz idąc rozwiązaniem zdrowo-rozsądkowym, pewien "operator" (tak naprawdę to Ci od cytrusa) ma ofertę 38 zł no limit na połączenia komórkowe stacjonarne, no limit na mms i sms i na starcie 10 GB netu

Więc jak by nie było jest taniej i z bonusami.

Co do playa to nie wiem co złego Tobie sie u nich działo.

Korzystałem z +, zrezygnowałem z podowu ceny, słabych ofert oraz obsługi klienta. Jakościowo było dobrze. Pokrycie zasięgowe bardzo dobre.

Przeniosłem się do pomarańczy.

Dramat.

Kiepska jakość rozmów (często przerywało rozmowy ot tak), obsługa klienta w miarę.

Zasięgowo tak sobie. Dwie duże awarie gdzie przez kilka dni albo nie mogłem wykonywać połączeń albo nie mogłem korzystać z internetu w rejonie w którym pracowałem.

Teraz od 4 lat jest play. Zasięgowo nie jest źle. Obsługa klienta jak do tej pory na plus. Zgłosiłem tylko 1 problem który został rozwiązany w 48 godzin. Fakt na wsiach internet głównie w roamingu i niska prędkość ale da się żyć.

Po zakończeniu tej umowy planuję się przenieść do fioletowego T. Kilku klinetom na kompletnych wsiach zaimplementowałem rozwiązania oparte o ich usługi. Mogę szczerze polecić. To faktycznie działa i to szybko. Z moich doświadczeń wynika że zasięg to rewelka, niskie obciążenie sieci i BTS-ów (przynajmniej teraz bo przez ich politykę która prowadzili przez lata stracili dużą ilość klientów).

Co do obsługi klienta to "nie wiem" bo nie musiałem się z nimi ani razu kontaktować

Profesor
1292 586 48

@Pablonapisał(a):

No dobra, to teraz idąc rozwiązaniem zdrowo-rozsądkowym, pewien "operator" (tak naprawdę to Ci od cytrusa) ma ofertę 38 zł no limit na połączenia komórkowe stacjonarne, no limit na mms i sms i na starcie 10 GB netu

Więc jak by nie było jest taniej i z bonusami.

Dokładnie ci i dokładnie taka oferta - z fonem UPC obecnie wychodzi mi to jednak znacznie taniej.

Zlikwidują - przeżyję...

Co do reszty - mnie różowi wnerwili kiedyś na maxa a i fioletowy sobie nagrabił.

Żona miała też zielonego - podobnie nędzne doznania.

Obecnie jest u nas pomarańcza - nie zamienię na nic innego - oferta DO a nie ZA i umowa bez zobowiązania.

Nauczyciel
523 124 6

Pomarańcza wychodzi najlepiej cenowo teraz, a jeszcze jakby połaczyć wszystko w LOVE, to już w ogóle nie do przebicia..  @Pablo jak miałem w Orange, to nie miałem problemów z jakością rozmów. Teraz mam a2 mobile za 19.99zł no limit, jedynie z lejkiem na internet, po 5, 10 i 15GB. 

ex-Moderator
1 1 0

@TeDY jeśli będziesz miał dodatkowe pytania, to kontynuuj temat na priv z @GMateusz.

Temat nie wnosi już nic nowego poza spamem, więc przenoszę go do Hydeparku.

Innowator
27 15 2

Dobra, z racji tego że w końcu rozwiązałem problem !

TEN POST BĘDZIE JAKO ROZWIĄZANIE PROBLEMU

Po przeróżnych formatach, instalacjach W7/8/8.1/10 a nawet debian, centos czy ubintu 14/16 cały czas ten sam problem.

Poruszyłem niebo i ziemię

Karta poszła na serwis, dostałem nową, oryginalnie zapakowaną, kombinowałem ze sterownikami tej karty, stare, nowe, nieoficjalne i NON STOP MAX 220 mb

Support DELLa wypiął ***** bo lapek po gwarancji...

Próbowałem instalować przerówne wersje sterowników 3.0/3.1 oficjalne, nie oficjalne itd.

I problem pojawił się po aktualizacji biosu (sprawdziłem daty wydania biosu/ktualizacji i MNIEJ WIĘCEJ się pokryły, poszukałem i znalazłem !

Problemem było - co jest na prawdę niesamowite, włączony USB Debugger

Znalezione obrazy dla zapytania usb debug dell bios

Pewnie znajdą się znaFFcy którzy powiedzą że wiedzieli o tym, że wystarczyło zapytać itd.
Z góry wsadźcie sobie gdzieś takie komentarze bo skoro temat wałkowany X miesięcy i nikt na to nie wpadł to...

Sam @GMateusz zrobił oczy jak 5 zł że to powodowało problem.

BIOS odrzuciłem gdy przyszedł technik z UPC ze swoim lapkiem - wbudowana karta 1 gb i pokazało 450 mb jak dobrze pamiętam, po podpięciu mojej karty pokazało 220 mb i tutaj szukałem problemu).

Aktualnie w Jastrzębiu Zdroju prędkość UPC wygląda tak:
upc.png

Czyli jak najbardziej jest okej

Być może u kogoś będzie podobny problem, może komukolwiek przyda się takie info.

Mój problem, rozwiązałem sam, ale gdyby nie zainteresowanie samego @GMateusz nadal oskarżałbym UPC

Dziękuję i pozdrawiam, w wolnej chwili niech jakiś mod sprawdzi temat i wywali 3/4 zbędnych postów bo jednak ludzie nie potrafią stworzyć swojego watku i kierują się zasadą "nie znam się, ale się wypowiem".

Temat do zamknięcia !

Moderator
844 551 143

Temat ponownie przenoszę do działu Internet. Ciesze się, że udało się rozwiązać problem. Zamykam i pozostawiam dla potomnych.