UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Omnibus
300 116 8

Re: Prędkość internetu spada cały czas do 60-70 Mb.

@-napisał(a):

Co jest zablokowane ? Przecież można mieć wifi z connectbox i horizon jednocześnie ALE muszą być spięte kablem rj45 i musi być horizon przestawiony na net z zewnętrznego modemu.

Co do ustawień fabrycznych to po ustawieniach fabrycznych wifi jest włączane, jeśli zresetowałeś część dekoderową to wifi się mogło włączyć i aktywowało się na nazwie którą miałeś ustawioną, możesz przywrócić ustawienia fabryczne przyciskiem z tyłu (części modemowej) i wtedy nazwa sieci i hasło będą te z naklejki.

PS: Nie zmienią Ci tego i po ustawieniach fabrycznych zawsze będzie się uruchamiało

"ALE muszą być spięte kablem rj45 i musi być horizon przestawiony na net z zewnętrznego modemu."

Kiedys na początku można było robić bez natu z zewnętrznego modemu i na samym WiFi bez spiętego kabla rj45. Miałem tak na początku. Potem zmieniili to. Wiem, bo miałem tak ustawione i potem przestało nagle działać i już tego nie ruszałem by ustawić inaczej.

Btw. Obecnie już nie mam dwóch tych samych nazw sieci WiFi, internet działa tak jak należy w tej chwili, łączę się kablem RJ45 bezpośrednio z conectboxa do PC. Conectbox ustawiony w tryb modemo-routera i ma wyłączone całkowicie swoje WiFi, a asus jest jako access point i jako jedyny daje WiFi. Tak to się prezentuje po kablu z bardzo mocno zgiętym kablem koncentryczym:

TEST.jpg

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 500 Mb/s - Compal | Connect Box / AP = Asus RT-N18U

Highlighted
-
Nie dotyczy

@Remix151 

Ale pokaż sygnał z modemu, tak, żeby widoczne były kolumny Pre/Post RS Error.

Highlighted
Tytan
1120 607 100

OK, teraz działa a w każdej chwili może przestać działać.

To że coś sie udało nie oznacza że jest to słuszne. Samochodem możesz jechać w terenie zabudowanym i nawet 400km/h jeżeli Ci się uda ale to nie oznacza że jest to dobre rozwiązania bo pan w niebieskim w wdzianku nagle może Ci pokazać gdzie Twoje miejsce

Specyfikacja kabla koncentrycznego, jego "instrukcja obsługi" mówi o tym że należy zachować odpowiedni promień gięcia oraz to jak należy się z nim obchodzić  aby jego właściwości nie zostały naruszone. Pracowali nad tym madrzejsi ludzie od Ciebie i ode mnie

-------------------------------------------
Highlighted
Omnibus
300 116 8

@-napisał(a):

@Remix151 

Ale pokaż sygnał z modemu, tak, żeby widoczne były kolumny Pre/Post RS Error.

Która zakładka dokładnie w conectbox?

Highlighted
Tytan
2522 553 123

Zakładka "Kanał dosyłowy"

Highlighted
Omnibus
300 116 8

Screenshot_2019-08-21 Connect Box.png

Screenshot_2019-08-21 Speed test - Sprawdź prędkość łącza - tester Internetu, pomiar prędkości Internet UPC.png

Screenshot_2019-08-21 Connect Box(1).png

Btw. Gdzie mogę sprawdzić czy w tej chwli mam ustawione IPv4 czy IPv6? Testowałem stronką na IPv6 i niby nie wykryło. Wydaje mi sie po tej informacji, że jest IPv4, potwierdzicie?IP TEST.jpg

Highlighted
Tytan
1120 607 100

Jezeli masz opcje przelaczenia compala w tryb mostu albo mozesz przekierowywac porty to masz ip v4

-------------------------------------------
Highlighted
Omnibus
300 116 8

W tej chwili cały czas internet chodzi już dobrze. Wydaje mi się, że warto usunąć wątek z forum chyba, że moderacja postanowi zostawić z jakiegoś powodu. Oddaję juz ostateczną deycjję moderacji.

Niestety nie znalazłem od czego to była przyczyna ale zarobienie nowych końcówek RJ45 ( 4 sztuki ) i zrobienie mojego routera jako AP w tej chwili zapobiega problemom z spadkami łączą.

Chciałem bardzo się pochwalić czym problem był spowodowany ale nie doszłem do tego więc w tej chwili ten temat i wiadomości w nim nie będę zbyt cenne dla innych użytkowników ewentualnie w razie potrzeby. Pozdrawiam.

Moderator
30 22 14

Skoro potwierdzasz prawidłowe działanie usługi to temat zamykam, a wskazaówki w nim zamieszczone pozostawiam. Być może w przyszłości dla kogoś okażą się przydatne.