UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Omnibus
315 64 38

Re: Prędkość wifi 5ghz\80mhz jaką uzyskujecie w sieci lokalnej?

Marcin to podpowiedz nam jak mam zadziałać zebym nie miał tej szybkości ,bo mam 1Gb. jaki sprzęt zastosować. Test jest robiony tym certyfikowanym speed testem. inne speedtesty w tym z UPC pokazują zanizony tranfer.

Download
predkość pobierania
* 224.80 Mb/s
Upload
prędkość wysyłania
* 39.65 Mb/s
Highlighted
Tytan
1196 620 114

Jezeli test jest robiony na kablu, ma certyfikat to należy wykonać cala procedure ktora jest opisana w.regulaminie 

https://pro.speedtest.pl/regulamin

Jezeli testy wypadają słabo, poniżej deklarowanych parametrow a te znajduja sie w umowie abonenckiej to należy zglosic reklamacje do operatora.

-------------------------------------------
Highlighted
Omnibus
315 64 38

Pablo wiem.ja tam się zarejestrowałem.Ale ciągłe kontaktowanie się z upc to już mnie nie bawi trzy dni tak idzie słaby transfer, a oni tego nie widzą?.Brałem wszystkie resety robilem i że strony asystenta to wszystko mi się wyłączyło i TV i jak wrócilo to caly czas jest niski a mam GCB 1Gb/s.Teraz to przyjdzie czatować na telefonie na polączenie, aby usłyszeć ze jest dobrze. Nadzieja w Marcinie bo jemu są obce te sprawy i proszę podpowiedzieć jaki sprzęt swój zastosować.

Na kablu robiony  speedtest

Highlighted
Omnibus
315 64 38

Innych zmian nie widze tylko te różnice na kanałach czy to może być powodem zmniejszenia transferu? 3.0 Kanały upstream

Kanał Częstotliwość (Hz) Poziom sygnału (dBmV) Szybkość symbolu (ksps) Modulacja ID Kanału

15160000046.0205995120 KSym/sec64QAM14
23800000044.5205995120 KSym/sec64QAM13
33120000044.5205995120 KSym/sec64QAM12
42320000044.0205995120 KSym/sec64QAM11
54480000045.0205995120 KSym/sec64QAM10
65840000047.0205995120 KSym/sec64QAM9

Highlighted
Zawodowiec
284 45 12

@Fredek50 

Jeżeli po kablu nie wyciągasz deklarowanych prędkości interentu przez operatora, to zakup własnego routera nic tu nie pomoże. 

Highlighted
Omnibus
315 64 38

Wiem ze sprzęt zewnętrzny nie pomoże. Przy starcie speedtestu jest wykres maxymalny i za 2 sekundy wszystko spada do 200Mb.s Pierwszy moment jest okolo 950Mb/s i spada na każdym speedtescie do 200Mb/s. W konfiguracji routera nie ma widocznych zmian tylko te 6 kanałów,z róznymi wartościami,czy to by bylo powodem spadku transferu?

Highlighted
Zawodowiec
148 39 11

Zgodnie z definicją stosowaną wymaganą przez UKE dostawca usług musi określić trzy wartości : prędkość deklarowaną, zwykle dostępną oraz minimalną

Poniżej deklaracje UPC:

Gwarancja prędkości usług UPC Internet
Deklarowane prędkości pobierania danych
Prędkość zwykle dostępna
Prędkość minimalna
Do 100 Mb/s
80%
40%
Powyżej 100 Mb/s
70%
40%
Deklarowane prędkości wysyłania danych
Prędkość zwykle dostępna
Prędkość minimalna
Do 10 Mb/s
80%
40%
Powyżej 10 Mb/s
70%
40%

To oznacza, że jeśli Ci spdada prędkość poniżej 400Mb/s(40% delklarowanej prędkości 1Gb/s) w speedteście wykonywanym wg zaleceń UKE  - dokładny opis  https://pro.speedtest.pl/ to operator nie wykonuje właściwie podpisanej umowy.

Jeśli otrzymasz wydruk poprawnie wykonanych i zarejestrowanych testów zgodnie wymaganiami ze strony UKE to Raport można wykorzystać m.in. w postępowaniu reklamacyjnym do wykazania stałych i powtarzających się rozbieżności pomiędzy faktycznym wykonaniem usługi dostępu do Internetu a wskazanymi w umowie wartościami.

Highlighted
Specjalista
67 12 1

@Fredek50napisał(a):

Wiem ze sprzęt zewnętrzny nie pomoże. Przy starcie speedtestu jest wykres maxymalny i za 2 sekundy wszystko spada do 200Mb.s Pierwszy moment jest okolo 950Mb/s i spada na każdym speedtescie do 200Mb/s. W konfiguracji routera nie ma widocznych zmian tylko te 6 kanałów,z róznymi wartościami,czy to by bylo powodem spadku transferu?

Możliwości jest kilka :

1/ Zapchane kanały i duża interferencja... (masz np. 20 sieci dookoła)

2/ Słaby punkt dostępowy 

3/ Ściany i przeszkody

4/ Słaby komputer na którym się testuje (wolny zapchany dysk, słaby procesor itp)

5/ Wszystko na raz

6/ Ustawienia firewalla (jeżeli na kablu jest to samo co na Wifi)

Ja na Unify AP-AC-HD osiągam na WiFi 700Mbit/s w speedtesciScreenshot+2020-05-03+at+00.25.42.png

Highlighted
Specjalista
90 8 1

Jeszcze testuję:

Na N 5GHz przy 40MHz uzyskuję 200/20 z Internetu oraz wysyłanie w lokalnej 20MB/s

Na AC przy 40MHz 237/11 oraz w lokalnej 3-4MB/s

Ewidentnie działanie sieci w trybie AC jest w jakiś sposób niesprawne.

Highlighted
Specjalista
90 8 1

No i mam odpowiedź it na moje zgłoszenie. Rollback nie będzie. Czyli wifi w 5 GHz ac 80mhz sobie nie poużywam i już. Nie ładnie.

Highlighted
Omnibus
426 155 5

@piskoraczek 

Tak cie mialem jeszzxze zapytac bo w sumie nie zwrocilem uwagi czy wczesniej napisales, masz oczywiscie rozne nazwy dla sieci Wifi dla 2.4 i 5Ghz na CB?

Highlighted
Specjalista
90 8 1

@pawelb 

Tak mam różne.

Dostałam właśnie odpowiedź, że mam "skoki sygnałowe" i technik musi przyjść bo pewnie od tego modem wariuje Ciekawe że na N nie wariuje i ma lepsze transfery.

Niezła zabawa w kotka i myszkę. Tyle lat było ok, na starym sofcie było ok. A teraz szukają dziury w całym, że z sygnałem coś nie tak. No cyrk.

Ja nie mam problemów z Internetem tylko z WiFi. Wgrajcie na chwilę stary soft to wam udowodnię jak działa. Z internetem się nic nie dzieje. W sieci lokalnej jest dziadostwo i na poprzednim modemie było to samo.

Highlighted
Omnibus
426 155 5

@piskoraczek 

Wifi u Ciebie to nie jest problem sygnalu w RFie,zwlaszcza ze robisz to lokalnie, nie wiem dlaczego tak Ci napisali, jedno z drugim nie ma nic do rzeczy,  niestety softy do Compala wychodza coraz rzadziej i mam watpliwosci czy doczekasz sie poprawki w jakims sensownym czasie...downgrade softu jak mowilem nie jest praktykowany, jest problematyczny z punktun widzenia systemu provisioningu, jest to robione centralnie, calymi rejonami, trudno wyjac z tego pojedynczy modem, lepiej w Twoim przypadku przejsc na GCB jesli uda Ci sie to wynegocjowac a widac ze masz podstawy do wymiany sprzetu

edit: masz mase bledow post error, az dziwne

Highlighted
Specjalista
90 8 1

Może te błedy od tego skwierczenia WiFi jak działa? Może na zasilaczu coś nie gra i od tego takie dźwięki wydaje WiFi i też zakłócenia są na POST. Poziomy sygnału i SNR są raczej w normie.

Highlighted
Omnibus
426 155 5

@piskoraczek 

A miales wymieniany modem? Moze jest jakis problem sprzetowy na nim? Popros o ewentualna wymiane tej sztuki razem z zasilaczem