UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
85 8 1

Prędkość wifi 5ghz\80mhz jaką uzyskujecie w sieci lokalnej?

Moja sytuacja jest taka, że po wymianie modemu z oryginalnym softem mogłem wysyłać pliki z prędkościami 30MB/sek z laptopa z kartą 7265 do komputera podłączonego po kablu do routera.

Niestety po akualizacji softu prędkości spadły wysyłania do 3-6MB/sek i falują jak wykres EKG. Po tym zorientowałem się, że coś jest nie tak. Przez kilka dni na tej samej konfiguracji było idealnie ze starym softem. Kanały zmieniane, szukane "czyste" pasma. Bez zmian, identycznie.

Czy ktoś posiadający ten router może mi powiedzieć jakie ma transfery w podobnej konfiguracji sieci (Laptop>wifi>router>kabel LAN>PC/Laptop/NAS)? Z softami 25, 26.

Niestety UPC nie bardzo jest chętne to wgrania starszego softu poprawiajacego działanie wifi.

101 ODPOW. 101
Highlighted
Tytan
2680 572 129

Re: Prędkość wifi 5ghz\80mhz jaką uzyskujecie w sieci lokalnej?

Zapytam się jeszcze raz aż do bólu. Czy masz na myśli soft 26-3p6 do Compala? Na innych urządzeniach też jest problem po Wi-Fi? Sterowniki do karty Wi-Fi masz najnowsze? Karta LAN w komputerze jest gigabitowa?

Highlighted
Innowator
85 8 1

Tworzyłem w "Społeczność UPC>Internet>ConnectBox", nie sądziłem, że jest jeszcze jakis inny. 6.12.18.26-3p6, na poprzednim 25 też tak było.

Na innych urządzeniach też które mam w domu. Różne karty sieciowe intel 3165 oraz 7265 w laptopie.

Sterowniki najnowsze
Karta Lan jest gigowa, nawet jak byłaby setka to leciałoby stałe ~10+MB/s a nie szarpane 900kb czasem nawet.

Sorry że się nie rozpisałem dokładnie wcześniej ale mam już wyprany umysł przez wielokrotne tłumaczenie tego samego ciągle na infolini. Ciągle to samo co kończy się przekierowaniem sprawy na IT o rollback softu. Łącznie już przez ostanie 3 tygodnie spędziłem na słuchawce z UPC około 10h! A IT za nic nie chce ani dopytać o szczegóły ani zrobić rollback. Już 5 inżynierów mi "nad routerem" siedziało i nic, do IT o rollback. I już tak czekam na rollback od tygodnia ponawiany co drugi dzień bo "odbijają" temat nie robiąc oczywiście rollback.

Zaczynam się czuć jakby chcieli mnie zmęczyć żebym sobie darował ten temat i kupił swój router albo kupił 1Gb z GCB

Highlighted
Innowator
85 8 1

Dodam jeszcze, że jak pobieram z PC na Laptopa to leci 50MB/sek. stałe. Aż router skwierczy podczas transferu (słychać piszczenie przy 5GHz, chyba tak mają bo ten co wymienili też tak robił)

A w drugą stronę jest źle....

Highlighted
Innowator
85 8 1

Teraz przeprowadziłem jeszcze testy z telefonu Huawei P20 Pro.

5GHz:

-Upload pliku na NAS lub PC (są po kablu) z telefonu maks ~2MB/sek i niestabilne poszarpane transfery. Przez długi czas pokazuje np ~900kB. Przez chwile router skwierczy potem przystaje, za chwilke znowu skwierczy. Wtedy słyszę jak pakiety lecą

-Download ~27MB/sek stabilne, skwierczy ciągle jak schabowy rzucony na patelnie

2,4GHz (to nic nie skwierczy ):
-Download 11MB/sek stabilne
-Upload 7MB/sek stabilne

Na telefonie jak widać jest identyczna przypadłość tylko przedział transferów inny. Wszystkie inne transfery (2,4Up/Down, 5Down) poza uploadem na 5GHz są stabilne i szybkie.

Jestem pewny tego że jak był stary soft to na 5GHz Up router skwierczał w sposób ciągły i leciało dobre stabilne 30MB/sek do serwera plików. Wymiana routera usuneła wszystkie inne usterki i jest już OK, ale nowy po aktualizacji odzyskał niesprawność wifi tak jak w tym starym uszkodzonym. Coś jest na rzeczy skoro oba z tym samym softem zachowują się identycznie.

PS

Szanowny dziale IT przetestuje z wami każdy soft jaki mi wgracie (alfy, bety wersji 6,1+), tylko się odezwijcie. Nie odbijajcie ciągle mojego zadania na infolinię - to wyglada jak ignorowanie mnie Szukajcie sobie problemu w nowej wersji oprogramowania, a do tego czasu wgrajcie mi proszę 4.50.18.23-4d

Laptop>PC kopiowanie

26_upload_a.png

Highlighted
Innowator
85 8 1

Jest jeszcze jedna rzecz którą zauważyłem.

Jak przestawie w laptopie kartę na N

-download ~150Mb/s z Internetu,

-ale dzięki temu upload po lokalnej sieci 27MB/s 

Jak przestawie na AC:

-Download 300Mb/s z Internetu

-Upload 3-5MB/s po sieci lokalnej

Niezła zabawa.

Napiszę sobie chyba aplikację jakąś i w zależności od aktywności okna przeglądarka/eksplorator plików będzie przełączać tryb pracy karty sieciowej w sterowniku (chyba nie tak powinno to działać)

BTW.

Po przestawieniu raz na szerokość pasma 20/40 i kanału 136 teraz jak ustawiam znowu szerokość pasma 20/40/80 i kanał np 116 to nie widać sieci wifi w urządzeniach. W poprzednim wymienionym routerze było tak samo więc coś na oprogramowaniu jest nie tak Muszę teraz używać tylko kanałów od 36-112. 

Restart routera nie pomaga. Nie żebym się czepiał, na 60 mogę używać. Sąsiedzi może są na automacie to ich przegonię z tego pasma No ale z tym trybem N/AC to słabo to działa. Muszę zdecydować czy chcę szybciej wysyłać pliki czy pobierać. Nie można mieć wszystkiego?

Może jednak doczekam tego rollback....

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek

O matko, ile razy już było pisane ze jak chcesz mieć stabilne WiFi na 5Ghz to korzystaj z kanałów do 48, powyżej są np. radary!

Poczytaj o DFS to będziesz widział dlaczego znikają sieci na tych kanałch :(

przyjrzyj się tabelce:5 GHz or 5.8 GHz (802.11a/h/j/n/ac/ax) w https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_WLAN_channels

Podpowiem, bezpieczne kanaly na 5Ghz to do 48...potem od 50 do 68 mozna ewentualnie próbować a od 96 kanału w górę to już całkowita loteria, odradzam, wszystko jest jasne jak przeczytasz linka i o DFS

Highlighted
Innowator
85 8 1

To bardzo ciekawe co piszesz. Ciekawe że do momentu kiedy nie zmieniłem zakresu na 20/40 to mogłem skakać po dowolnym kanale z pasmem 20/40/80 dowolnie i kiedy chciałem i jaki chciałem. A dzisiaj zmieniłem (bo tak podpowiedział jeden z forumowiczów, żeby zobaczyć na szerokości 20/40) i od tego momentu nie mogę już ustawić wyższych kanałów bo są niewidoczne z pasmem 20/40/80.

Druga sprawa: zmieniłem kanał na zakres wyżej żeby uniknąć zarzutów że inne routery zakłucają bo na tym paśmie mam kilka sąsiedzkich sieci a to jest pierwszy argument jaki pada kiedy mówisz, że masz zaniżony transfer na wifi (pierwsze co ktoś powie to że masz w okolicy inne sygnały na tym paśmie)

W związku z tym przestawiam na "najstabilniejszy" kanał 44 i robię test. Jak widać poniżej sieci okoliczne odbijają się jednak na działaniu sieci na zatłoczonym paśmie.

AC44 upload

AC44.png

N44 upload

N44.png

AC60 upload

AC60.png

N60 upload

N60.png

Jak widać jest różnica. 22-27MB vs 3-9MB. Jeżeli ktoś kopiuje sporo plików to chyba zauważy że coś nie gra. Na sofcie który był na routerze po dostarczeniu nie było takich problemów.

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek 

to ja Ci sugerowałem zmianę szerokości kanału,...w wiesz co oznacza zmiana szerokości kanału? oznacza że Twoja sieć bardziej lub mniej wchodzi na sąsiednie kanały

oj lekcja do odrobienia!

poustawiaj sobie różne kanały i różne szerokości kanałów i poobserwuj w programie typu Wifi Analyzer jakie częstotliwości zajmujesz jak zwiększasz szerokość kanału, tylko nie oglądaj wykresów a przeczytaj informacje w Wifi Analyzer o kanale ktory ustawiasz podczas testów

Highlighted
Innowator
85 8 1

Ale ja to wszystko rozumiem co piszesz. Im wiecej sieci i na szerokich pasmach tym większe wzajemne zakłócenia. To nie rozwiązuje problemów z transferami w trybie AC na najnowszym sofcie. Nie zastanawia Cię, że na 4.50.18.23-4d nie było takich problemów? No i zastanawiające jest dlaczego po ustawieniu raz na wysoki kanał z pasmem 40 teraz nie mogę wejść np na zakresy ze 116 z szerokością 80MHz bo nie widać sieci i już nie będzie możliwości teraz tego ustawić. Restarty i reset fabryczny tego nie zmieni.

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek 

w każdej wersji wprowadzane są jakieś poprawki i czasem też jakieś nowe funkcjonalności typu BandSteering albo DCS i to też może wpływać na działanie Twojego środowiska

czasem niestety trzeba trochę czasu poświecić żeby zgrać dobrze dzialanie swojego sprzetu...aż pojawi sie kolejna wersja softu która znowu to pozmienia

Highlighted
Innowator
85 8 1

Dlatego ponieważ kopiuje po sieci dużo wielkich plików proszę UPC o rollback Bo dla mnie ten nowy soft jest kiepski delikatnie mówiąc lub chcę zgłosić swoje uwagi w tym temacie bo jest cieniutko w tym temacie.

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek 

nie jest kiepski tylko musisz przysiąść do tego....a nie oglądać tylko wykresy sąsiednich sieci

mogłeś tez uruchomić jakis ficzer na drugim urządzeniu co gryzie się teraz z modemem  

niestety czasem trochę trwa znalezienie optymalnych ustawień zanim zgra się na nowo środowisko

w ogóle nie koncentruj się na tym że widzisz jakieś inne sieci, to nie jest akurat istotne chyba że wybierzesz kanał na którym jest 20 sieci

te sieci mogą ci się jeszcze pojawić, znaczy nie czytałeś o DFS jak prosiłem

Highlighted
Innowator
85 8 1

Nie właczałem nic i nie zmianiałem w konfuguracjach. Dostałem modem z softem 4.50.18.23-4d i ustawiłem hasła.

Podłączyłem laptopa i testowałem. Działało super. Jeden dzień działało. Potem drugi dzień normalnie działało. A trzeciego dnia rano wstałem i kopiuje plik a tu cyk jest tak jak na załącznikach. Patrze o co chodzi a tu nowy sofcik. I od tego się zorienowałem, że coś jest nie tak. I ponieważ jest to problem z WiFi to każdy podchodzi do tego że to "tak musi być".

A ja twierdzę, że nie musi bo było dobrze. A ponieważ pracuje na codzień jako administrator sieci to jednak coś na ten temat wiem

Teraz po tym wszystkim co tu napisałem to już mi rollbacku nie zrobią bo jak byś zobaczył jak działa wifi na starym sofcie to też będziesz tak chciał

Mi na nim roter działa wyśmienicie i ja tak chce. Nie widzę na nim z niczym problemów.

Po co kombinować jak można normalnie pracować na sofcie 4.50.18.23-4d...

Czy ja naprawdę wymagam gwiazdki z nieba?

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek 

lepiej sie nie przyznawaj że pracujesz jako administrator sieci

a już jako administrator sieci powinieneś wiedzieć że zmiany w oprogramowaniu powodują czasem zmiany w działaniu środowiska, akurat w kwestii Wifi dużo się dzieje i są wprowadzane nowe ficzery czy usuwane różne bugi, one też potrafią powodować inne bugi...więc głęboki oddech, zakasanie rękawów i dokładna analiza tego co widzisz :w swoim środowisku

testy, testy, testy...i notatki

warto mieć przede wszystkim dobre narzędzie którym będziesz prezycyjnie widział np. na jakim kanale w rzeczywistości pracujesz zmieniając szerokość kanału