UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
80 8 1

Re: Prędkość wifi 5ghz\80mhz jaką uzyskujecie w sieci lokalnej?

tak jest, zakasam rękawy i lecę kupować router taki jak używamy w pracy, na nim mój laptop działa jeszcze lepiej i bez problemów. Wiem, że nikogo nie przegadam w tym temacie bo to "WiFi" i jest tyle cudownych czynników które wpływają na jej działanie, że nie mam szansy na poprawne działanie od samego tylko włączenia urządzenia A dzisiaj nie wiem czy widziałeś ale kometa niedaleko leciała i też zakłócała moje wifi... I tak latają już od tygodnia jak mi soft zaktualizowali i zakłócają.

Argument twój, że została wgrana poprawka i "tak musi być" do mnie nie przemawia. Jak bym tak powiedział w pracy, że cos zaktualziowałem i teraz działa 10x wolniej ale "tak musi być" to długo bym już nie popracował. Przywracam do stanu sprzed aktualziacji i mówię, że tą aktualziację pomijamy bo TAK musi być. Może w następnej będzie lepiej.

Co by nie było jeżeli jestem klientem i twierdzę, że na starym sofcie lepiej mi wszsytko działa to chyba powininem mieć możliwość pozostania na takim sofcie jaki zapewnia mi pełną kompatybilność z moim domowym sprzętem. Nie mam racji?

ps.

lepiej sie nie przyznawaj że pracujesz jako administrator sieci  - tą wycieczkę pominę

a już jako administrator sieci powinieneś wiedzieć że zmiany w oprogramowaniu powodują czasem zmiany w działaniu środowiska - owszem tak ale nie wymuszam aktualizacji która idzie w złym kierunku i której nie można "naprawić". Czasem trzeba sobie odpuścić jeżeli nie ty to programujesz i nie masz na to wpływu że nowe działa gorzej.

Gdybym zaktualizował w firmie Firewalla ale wyłożyłby mi działanie usług kilku przez jakiś bug lub usługę z którą inne urządzenie sobie "nie radzi" to nie powiem, że tak musi być. Jak nie da się tego naprawić na najnowszej wersji to wgrywam starsze i zgłaszam problem do producenta. Poprawią to wgrywam z poprawkami.

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek 

teoretycznie masz rację ale to tak nie działa niestety, softy są aktualizowane automatycznie i generalnie dość problematyczne jest nieaktualizowanie sprzętu ponieważ  nie tylko na poziomie Wifi musi być kompatybilny, Ty widzisz jakieś pogorszenie dzialania ale nie wiesz co zostało poprawione a moge Ci powiedzieć z własnego doświadczenia że nowe wersje softu zazwyczaj mają wiele poprawek, tu być może jest jakiś problem z Twoim środowiskiem sieciowym w domu choć to dziwne bo z moich obserwacji to ta wersja softu poprawiła ostatnie problemy z którymi borykali się użytkownicy dotyczące kompatybiności z innymi chipsetami Wifi

może coś ostro grzebałeś w ustawieniach sterowników wifi po stronie laptopa? to akurat nie jest trudne żeby coś zepsuć przypadkiem

Highlighted
Innowator
80 8 1

Intel 3165 oraz 7265 to chyba nie jest jakiś wyjątkowy niszowy produkt. Powiem tak...

Niech się UPC odezwie i zaproponuje inny nowszy niż ten z którym było dobrze. Ale niech coś zrobią. Ja chętnie potestuje. Jeżeli nie mogą cofnąć do tak starego. Wgrali najnowszy który działa źle a uwierz mi zapoznałem się z opcjami zaawansowanymi tych kart i żadna nic nie daje.

Kolejna sprawa to powiedz czy ktokolwiek to zauważy że nowy soft działa jak działa?

Z internetem nie ma problemu. Do działania 500/30 jest idealnie.

Mało kto kopiuje pliki po sieci lokalnej i to z laptopa na jakiegoś NASa.

Dla większości jest to temat nieistotny. Internet śmiga. Wifi takie jak jest wystarcza na zasoby internetu w pełnym zakresie. Ale już w sieci lokalnej... jest troszkę inaczej.

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek 

ja np. kopiuję z laptopa na NAS-a ale fakt że po kablu a nie po WIfi, i i wiem ile różnych przygód miałem po drodze ze sterownikami Intela od WIfi do laptopa Dell  

osobiście na Twoim miejscu szukałbym rozwiązania po stronie laptopa a nie modemu,

Highlighted
Innowator
80 8 1

Do karty wifi już się nie czepiam bo z innymi wifikami działa w porządku. Próbowałem stare i nowe sterowniki i jest identycznie. Obie karty 3165 i 7265 mają tak samo. 9260 jeszcze nie wiem (nie mam teraz pod ręką). System przeinstalowany. Ustawienia wszystkie już przerabiałem w sterownikach analizując która opcja od czego jest.

Konkluzja

Jeżeli z tym routerem na starszym sofcie też było ok to ja poprosze o ten stary soft.

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek 

powiem tak, powinieneś się skupić do testów na jednym urządzeniu i poszukać przyczyny, trochę to dziwne że tak Ci drastycznie spadła prędkość, oczywiście być może UPC wgra Ci poprzedni soft ale wcześniej czy poźniej i tak Ci auktualni oprogramowanie

Highlighted
Tytan
2678 572 129

A ja się jeszcze zapytam tak. A wyłączałeś firewall w Compalum, a także w kompie?

Highlighted
Innowator
80 8 1

Wcześniej nie zwracałem na to uwagi dopóki w domu nie zacząłem pracować.

Do internetu wystarczało to co było. Nie wiem od jak dawna to tak działa.

A ponieważ poprzedni modem odmówił współpracy a tam właśnie tak działało wifi jak teraz to zakładałem że to była jedna z wad starego routera.

Wymienili na nowy router i do aktualizacji był efekt WOW jeżeli chodzi o wifi. Pomyślałem, że to wifi faktycznie też było zepsute w tamtym starym routerze. A tu pyk aktualizacja pozamiatała ten temat.

Highlighted
Innowator
80 8 1

Niestety to nie to @MrPepka. Teraz wyłączyłem i zrobiłem test i jest tak samo ;(

W routerku Ustawienia Zaawansowane>Bezpieczeństwo>Zapora sieciowa.

Windowsowa zapora oraz antywirusa OFF.

@pawelb 

To nie wina lapka na 100% bo na telefonie jest identycznie co opisałem powyżej więc to odpada On też działa w AC. Kopiowanie pliku na serwer ma jakieś marne 2MB/s (2x8=16Mb czyli internet przecież śmiga idealnie czego ja chce? ) No a tu jednak się znalazł taki "upierdliwy" klient

Ja wiem, że to nie jest profesjonalny sprzęt. Że to tylko do domu itd.

Ale kiedy wiem, że to może przyzwoicie działać tylko jest coś nie tak na sofcie nowym to mnie to irytuje zwłaszcza kiedy muszę się z tym męczyć jak pracuję w domu. Zakup prywatnego routera odpada bo to bez sensu kiedy mogę (o ile UPC pozwoli) to mieć w normalnym przypadku z tego routera od UPC.

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek 

musiałbyś zrobić zrzut ekranu ustawienia sieci Wifi z Compala, może to coś więcej pokaże co masz ustawione

Highlighted
Innowator
80 8 1

Nie ma tam wielkiej filozofii.

Opcji jest nie wiele.

5ghz włączone

Tryb N/AC mieszany

Kanał 20/40/80

Ssid oddzielony nazwą od 2.4

Highlighted
Tytan
2678 572 129

Na początku też myślałem, że to indywidualny problem u OP, ale tu natrafiłem na podobny przypadek:
https://forum.upc.eu/t5/connectbox/niestabilne-transfery-w-sieci-lokalnej/m-p/39779#M7538

Highlighted
Omnibus
415 150 5

Tak, tez to widziałem

być może coś jest na rzeczy ale mało zgłoszeń na razie tego typu, z Compalem tak jest że jak jedno poprawią to cos innego się pojawia 

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek 

jakie masz ustawienia dla 2.4Ghz? chodzi mi o szerokość kanału? specjalnie pytam o 24. a nie 5Ghz

20Mhz czy 20/40?

Highlighted
Innowator
80 8 1

@pawelb20Mhz.

Ja poważnie nie jestem żółtodziobem tak jak wcześniej wspomniałem. Ale rozumiem, że muszę przejść przez proces weryfikacji problemu oraz swojej wiedzy lub jej braku (każde urządzenie jest inne)

Tamten wątek spada mi chyba z nieba żebym nie musiał tłumaczyć że białe jest białe 😁 uffff.

I nie zakładałem drugiego konta aby wzmocnić swoje argumenty UPC może zweryfikować to po IP oraz nie znam tego człowieka kryjącego się za tym kontem (nie jesteśmy w zmowie)

Zgłoszeń tego typu jest mało bo część osób nie kopiuje nic po sieci lokalnej a inni nie wiedzą nawet jeżeli kopiują jak powinno być. To zrozumiałe. Ilu z grona klientów UPC może być informatykami albo wiedzieć coś w temacie jak powinno być i wykryć tego typu problem.