UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
80 8 1

Re: Prędkość wifi 5ghz\80mhz jaką uzyskujecie w sieci lokalnej?

@pawelb @MrPepka 

Poza tym ile osób wie o istnieniu tego forum?

Zadzwonią na infolinie, tam powiedzą im to samo co napisał forumowicz w tamtym wątku i temat do zamknięcia.

Uwierzcie mi że stojąc po tej stronie barykady jako świadomy klient nie jestem w stanie przebić się przez ten problem przez infolinie. 10h siedziałem na słuchawce, 5 osób próbowało poprawić sytuację i nic. Dział IT nie chce uwierzyć chyba w taki niszowy problem bo cały czas odbija temat rollbacku do infolinii. Bez kontaktu ze mną, a szkoda. Zadzwonię w poniedziałek i się dowiem na czym stoi tym razem odbicie tematu po raz 6 przechodząc grzecznie za rączkę z kolejnym człowiekiem z działu inżynierów wszystkie kroki prób i testów zanim ponownie wyśle zgłoszenie o rollback do działu IT.

I w ten sposób trafiłem na to forum...

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek

Możesz zmienić ustawienie szerokości kanału dla 2.4Ghz na 20/40Mhz i sprawdzić jak działa przesyłanie na 5Ghz? Nie pomyliłem się, sprawdź tak jak napisałem, 

Highlighted
Innowator
80 8 1

@pawelb 

Uprzedzając późniejsze ewentualne posty 2.4 20/40 nie używam bo są takie zakłócenia z okolicy że to bez sensu. Zrobione tylko na test to ustawienie. Nawet jak zrobię reset fabryczny to po restarcie na czystym konfigu jest identyczne zachowanie. Nazwy sieci niezmieniane nawet. Wszystko jak fabryka dała i zachowanie jest identyczne. Moje zmiany nie przynoszą w tym momencie żadnych korzyści. Ale przez to, że wybieram kanały manualnie to ustabilizowałem sytuację w okolicy i porozstawiałem okoliczne sieci na inne kanały. Wiele sieci znika na noc. Potem rano niepotrzebne zamieszanie. Tak przynajmniej to mam niezmienne.

Smart wifi wyszarzone i nie moge zmienić.

KonfigKonfigTransferTransfer

Highlighted
Inspirator
14 1 1

@piskoraczek Masz możliwość sprawdzenia czy problem występuje również po kablu? U mnie transfer z laptopa do NAS-a po kablu wynosi 20 MB/s... Na innym ruterze 100 MB/s

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek

Dziękuję, pytałem bo natknąłem się na przypadek kiedy ustawienia dla 2.4 GHz na Compal z tym softem miały wpływ na działanie sieci 5Ghz, jakiś bug

A przy okazji pytanie, jakie masz ustawienie w sterowniku kary WiFi na laptopie dla Szerokości kanału dla 5Ghz? Automatyczny? 

Highlighted
Zawodowiec
139 38 11

Ja ten problem rozwiązałem u siebie w bardzo prosty sposób. Wyłączyłem WiFi w modemie Horizon. Aktualnie modem Horizon, dla dostępu do Internetu, używany jest jako prosty NAT - brak możliwości pracy w trybie bridge. Po kablu ethernetowym lokalnie dołączony jest ruter TP-Linka Archer C7. Ja mam umowę 150Mb downloadu i 10-12 Mb uploadu. Praktycznie osiągam maksymalne wartości przepływności przy podłączeniu laptopa do rutera kablem (może poza krótkimi okresami przeciążenia sieci - ale tylko dla downloadu przepływność spada do 130Mb). Natomiast po WiFi 5GHz z laptopa i ze smartfonu osiągam download na pozimie 135- 150Mb a upload na poziomie 10Mb.

Mieszkam w bloku i w okolicy jest bardzo dużo sieci WiFi w tym trochę ich pracuje w dolnym zakresie 5GHz. Jak wykorzystuję najwyższy podzakres - nie ma konkurencji lub jest daleko i stłumiona.

Ale trzeba dodać, że musiałem wymienić oryginalne oprogramowanie nowego rutera Archer C7 na oprogramowanie OpenWrt. Oryginalny firmware wspierał tylko dolne kanały na 5GHz - do 48. Ponadto zaobserwowałem na ruterze dodatkowe punkty dostępowe z ukrytymi SSID bez możliwości ich usunięcia lub zmiany. Po zainstalowaniu OpenWrt te dodatkowe punkty AC zniknęły (oryginalne oprogramowanie na początku updatowałem ze stron macierzystej TpLinka oraz zgłosiłem zastrzeżenia na stronach ich wsparcia - nic to nie dało, dlatego wypóbowałem Open Wrt i jestem zadowolony. Tym bardziej, że mam dostępny cały zakres 5GHz oraz sam ruter przyspieszył

Po wyłączeniu WiFi w Horizonie  moduł ethernetowy przestał się restartować (teraz przerwa pomiędzy "autorestartami" trwa ponad miesiąc lub więcej...).

Highlighted
Innowator
80 8 1

@KrisTheGreat 

Po kablu mam tak

kabel.png

@pawelb 

Tak w sterowniku mam tylko dwie opcje do wyboru 20/Automatyczny i jest automatyczny.

Zmieniając tryb na N wysyła się po 27MB/s więc tylko na AC jest problem największy.

Z tym że jak zmienie na N to pobieranie z Internetu jest maks do 157Mb

@KrzysiekF 

Nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz...

Troszkę nie na temat bo jak wspomniałem na wstępie ten router może działać na starszym sofcie w sposób który jest do zaakceptowania. Zakup dodatkowego urządzenia oczywiście jak najbardziej poprawi działanie wifi bo zostanie przeniesione na inne urządzenie. Ideą tego wątku jest naprawa działania samego routera udostępnionego przez UPC.

Ja rozumiem, że jak ma się fiata i się popsuje w nim silnik to można kupić mercedesa. Ale nie o to w tym chodzi teraz.

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek

Próbowałeś z czyścić Compala do ustawień fabrycznych i spróbować na domyslych sprawdzić? 

Highlighted
Innowator
80 8 1

@pawelb 

Oczywiście (napisałem to w poście wyżej gdzie masz screen konfigu.)

Nawet reset zrobiony przez dział wsparcia taki jak to powiedzieli jakiego sam nie jestem w stanie zrobić też nie pomógł. Testowne z nimi. Nawet palcem konfiguracji nie dotykałem po ich resecie i jest identycznie.

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek

A to co kopiujesz na NASa to jeden duży plik czy wiele małych? 

Highlighted
Innowator
80 8 1

@pawelb 

Oczywiście wiem do czego zmierzasz

Dlatego tak jak widać na screenie z transferami jest napisane "Kopiowanie 1 elementu"

Dyski sprawne, co widać miedzy innymi na screenie kopiowania po kablu tego samego pliku i telefon też.

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek

Warto sprawdzić też na małych plikach oczywiście

Nie tylko na jednym dużym pliku choć rozumiem że to też powinno Ci dzialac

Highlighted
Innowator
80 8 1

@pawelb 

Nie warto bo wtedy dochodzi jeszcze cała masa innych czynników mających wpływ na transfer po sieci.

Chociażby wynikające z samej obsługi dysków.

Najlepsze wyniki transferu uzyskuje się na pojedynczym pliku.

Ale żeby nie było, że nie chcę współpracować:

Pobieranie (zaniżone ze względu na rozmiary plików i ich ilość, nie stałe 27MB/s)

pobieranie.png

Wysyłanie (tu bez zmian bo dyski i tak są o wiele szybsze niż wifi mogłoby dać)

wysyłanie.png

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek

Ciekawy Twój przypadek, mimo wszystko popatrzyłbym jeszcze na ustawienia sterowników w laptopie bo kopiowanie że smartfona może być mało miarodajne ale być może coś jest na rzeczy, nie ma nowszego oprogramowania do Compala, ta wersja usuwa problemy we współpracy z niektórymi chipsetami WiFi i podatność która została wykryta na Compalu, ciekawe że czego byś nie ustawił i tak masz na uploadzie zawsze praktycznie to samo

Rozumiem że takie same efekty uzyskujesz kopiując na komputer albo NAS?

Czyli cos nie współgra choć jak zmieniałeś kanał wifi na AC 44 to przekładało się na transfer o ile pamiętam, bardzo dziwne

Widocznie poprawili obsługę chipsetu Mediatek kosztem Intela  

Highlighted
Innowator
80 8 1

@pawelb 

To nie sterowniki bo na innym routerze w pracy z telefonu też normalnie śmiga.

A w domu i z laptopa i z telefonu jest cienko, nie będę już dziury w całym szukać.

Tak kopiuję na różne miejsca docelowe na kablach i jak źródło jest z WiFi 5GHz 20/40/80 AC to transfery są między 900kB-9MB.

Po zmianie na 44 co widać na screenach spadły transfery przez zakłócenia bo jest tam więcej sieci w mojej okolicy na tych pasmach. (N40 upload vs N60 upload)

Podsumowując:

Czekam na jakikolwiek kontakt działu IT w celu ustalenia co z tym dalej możemy wspólnie zrobić.

Oczekuję wgrania starszego oprogramowania na którym będzie mi WiFi działać poprawnie.