UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
14 1 1

Re: Prędkość wifi 5ghz\80mhz jaką uzyskujecie w sieci lokalnej?

Czyli u ciebie jest tylko problem z wifi, to i tak lepiej niż u mnie... Poniżej wrzucam screeny z kopiowania po wifi u mnie.

1. Z laptopa do NAS-a

Screenshot_12.png

2. Z NAS-a do laptopa:

Screenshot_13.png

Highlighted
Innowator
80 8 1

@KrisTheGreat 

Czyli z wifi mamy identyczny przypadek. Pobieranie jest do zaakceptowania natomiast wysyłanie nie. Co do kabla: NAS i PC mam po kablu. Laptop na codzień po wifi. Test kopiowania z laptopa dokonałem po podłączeniu tymczasowo go również do kabla. Czyli Laptop>kabel>router>kabel>PC. I wtedy było to 100MB/s.

Laptop>WiFi>router>kabel>PC jest tak jak u ciebie około 2MB/s

Highlighted
Omnibus
415 150 5

CB to niestety CB, wiele już było pisane na ten temat że wsparcie po stronie firmy Compal jest na tragicznym poziomie  ale żeby jeszcze bardziej pogorszyć jego działanie....ehh, widać że gdzies chyba zawiodły procedury jeśli teraz użytkownicy wyłapują takie podstawowe błędy....to powinno bylo być przetestowane zanim zostało wrzucone produkcyjnie, widocznie niewielu użytkowników zorientowalo się

Highlighted
Innowator
80 8 1

Tymbardziej UPC powinno zareagować w tym przypadku i skontaktować się ze mną w tej sprawie aby wybrać soft który będzie działać poprawnie. Mógłby zadzwonić do mnie ktoś i z telefonem przy uchu wgrywamy starszy sotf i sprawdzamy jeżeli nie mogę wgrać tego który miałem przed aktualizacją bo nie mogą sobie na niego pozwolić z jakiejś przyczyny.

Pomogło to mamy ustalony soft. Nie muszą oni tego robić we własnym zarkesie. W 30 minut do godziny będzie wiadomo który soft rozwiaże problem. Potem się z tego robi procedurę i dział techniczny już wie co ma na infolinii robić w takiej sprawie jak ktoś zadzwoni. (np @KrisTheGreat )

Do momentu poprawki najnowszego softu cyk wgrywamy wersję taką. np 6.xx albo nawet 5.xx itd. Dostaną coś nowego, dzwonią do mnie, wgrywamy. Testujemy. I do przodu.

Udostępniam sprzęt, czas. Zapraszam do kontaktu. Moje zgłoszenie z 27.04 do działu IT jest nadal otware (zadzwoniłem zapytać na jakim jest etapie właśnie)

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek 

może zrobią Ci chwilowo rollback softu ale potem i tak wgrają najnowszy bo tak to zwykle się kończy, w Twoim przypadku lepiej już przejść na GCB, dużo lepszy sprzęti i bezpośrednie wsparcie Arrisa, no i nowy produkt który będzie rozwijany przez najbliższe lata a nie jak z CB

Highlighted
Innowator
80 8 1

@pawelb 

Tak też właśnie sobie myślę żeby tak zrobić. Mam już "na stole" ofertę specjalną. Tylko poczytałem o nim troszkę za wczasu na forum i też nie jest bez wad. Boje się teraz w czasie kiedy muszę pracować z domu brać niesprawdzony przeze mnie sprzęt Ktoś w ciągu miesiąca 3x wymieniał. Inny, nie zdążył technik wyjść i router padł całkiem. To wpisy z forum.

Jeżeli nie są w stanie tego ogarnąć na CB to mogą mi też wymienić router na GCB z zachowaniem obecnej umowy. Są różne opcje. I tak w przyszłości pewnie wezmę ten Gigabitowy Internet. Nie wiem tylko czy teraz czy z końcem umowy. Jestem otwarty na rozmowy tylko nie mam z kim o tym porozmawiać.

Niestety teraz zmiana umowy jest dla mnie mniej korzystna niż doczekanie do końca i uruchomienie pakietu z 1Gb na nowej umowie. Mam już ofertę tylko że zalatuje mi telefon stacjonarny i przez to jest to dla mnie bardzo niekorzystne i na 24msc znowu ten telefon bym miał.

To jest podstawowy problem. Zerwanie umowy. Chyba, że szanowne UPC może coś w tej kwestii zadziałać. Wymieniamy router na 1Gb z Internetem 1Gb + Max 165 kanałów + karta CI+. Nowa umowa i jak router będzie działać poprawnie to badę zadowolony. Teraz takie pakiety są po 119.99 a ja musiałbym płacić więcej i to jeszcze bez pakietu 3 kanałów HBO.

Jak zgłaszałem usterkę tamtego modemu to powiedziałem, żeby zmienili od razu na GCB bo lada moment (6-7msc) będę miał pewnie 1Gb. Ale się nie dało. Uszkodzony byłby wymieniony na nowszy i gotowy na przyszłość. Tak tłumaczyłem. Rozumiem też, że nie chcieli tego zrobić bo nie będą wymieniać wszystkim na GCB modemów i liczyć, ze może w przyszłości ktoś weźmie Internet Giga

Ale po wysłuchaniu uzasadnienia można było chyba w tym przypadku spojrzeć bardziej przychylnym okiem

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek 

może w tej sytuacji pójdą Ci na rękę, w końcu to jest to znaczne pogorszenie pracy urządzenia  albo zrobią rollback i poczekasz do końca umowy i zmienisz na GCB, ma swoje wady ale to duzo lepsza konstrukcja jeśli chodzi o podzespoły i to jest modem na najbliższe lata w UPC, zresztą analogiczny jest w UK tylko nazywa się Hub 4 i jest czarny

To jest Arris a nie jakiś Compal a Arris bardzo często robi poprawki do softu, sam mam modemy Arrisa to wiem, nie ma z nimi żadnych wiekszych problemów, nawet problem z Puma 6 nie jest specjalnie uciążliwy bo sporo poprawek do niego wyszło

Highlighted
Innowator
80 8 1

Czy ktoś tu z UPC zagląda czasem? Czy ktoś z UPC zapozna się ze zgłaszanym w tym routerze tutaj problemem? Czy jest z nami UPCeusz?

Highlighted
Tytan
1188 615 112

Jest długi weekend, mody maja wolne ale infolinia 813813813 jest i czekq na zgloszenia

-------------------------------------------
Highlighted
Innowator
80 8 1

@Pablo 

No dobra to wszystko się rozstrzygnie co dalej w przyszłym tygodniu. Infolinia tu już nie pomoże Tu już pomoże tylko dział IT albo dział utrzymania klienta

Highlighted
Innowator
80 8 1

@pawelb 

Ktoś chyba niezadowolony z niego, po trzech miesiącach sprzedaje

https://allegrolokalnie.pl/oferta/router-upc-giga-connect-box-arris

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@piskoraczek

Raczej został komuś po rozwiązaniu umowy....troche dziwne że nie musiał zwrócić do operatora

Highlighted
Zawodowiec
139 38 11

@KrzysiekF 

Nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz...

Troszkę nie na temat bo jak wspomniałem na wstępie ten router może działać na starszym sofcie w sposób który jest do zaakceptowania. Zakup dodatkowego urządzenia oczywiście jak najbardziej poprawi działanie wifi bo zostanie przeniesione na inne urządzenie. Ideą tego wątku jest naprawa działania samego routera udostępnionego przez UPC.

Ja rozumiem, że jak ma się fiata i się popsuje w nim silnik to można kupić mercedesa. Ale nie o to w tym chodzi teraz.

Ja tylko chciałem pokazać, że to jest walka z wiatrakami. Zaczeło się u mnie od 3 krotnej wymiany Horizona ze w zględu na przypadkowe restarty. Za każdym razem traciłem wszystkie nagrania. W pewnym momencie stwierdziłem, że przestaje kopać się ze ścianą. Ponieważ mam umowę przedłużoną w zeszłym roku na dwa lata to postanowiłem korzystać z niej na tyle ile się da. Nie przyjąłem proponowanych zmian na większe przepływności i inne modele modemu kablowego. Poczytałem wpisy na forach i stwierdziłem,  że ta droga nie  ma sensu. Twoje oraz inne wpisy mnie tylko w tym utwierdzają. A jedyne rady jakie widzę to weź leszy pakiet... Co jak widać ze wpisów niewiele daje...Ja czekam na koniec umowy lub ofertę dobrze działającego modemu kablowego. A porblem straty nagrań rozwiązałem w prosty sposób - korzystam z Netflixa i staję się niezależny od stanu modemu kablowego. Nota bene mniej zapisanych w modemie programów i filmów - miniej problemów z modemem i rzadsze zawieszanie.

Highlighted
Omnibus
310 64 38

Pozdrawiam.

Nie ma co liczyć na poprawę i nie pomoże GCB bo u mnie już drugi dzień idzie na 500Mb/s, a sprawdzanie tym certyfikowanym speed testem to 240Mb/s.Oni nie ogarniają tego poziomu techniki.Wszystko codziennie trzeba resetować i dlatego logo UPC to powinno byc "Reseteusz"

Ja ostatni raz przedłużam, bo 20 lat nie bylo poprawy usług. Ale jedno co im działa sprawnie i bez zawieszeń to inkasowanie kasy.Tu sa sprawni.

Highlighted
Zawodowiec
258 43 10

Nie wiem Panowie jak wy, ale ja od czasów ADSL aż po dzień dzisiejszy zawsze korzystam z własnych urządzeń. Także tego typu problemy są mi całkowicie obce.