UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Problem połączenia WiFi ConnectBox - Evobox Stream (Cyfrowy Polsat)

Witam wszystkich i proszę o poradę i pomoc.

Od mniej więcej 1,5 -2 tygodni mam problem z połaczeniem po WiFi urządzenia Cyfrowego Polsatu z Connect Boxem. Któregoś pieknego ranka po prostu stracił kontakt z WiFi. Restarty urządzenia i CB nie przyniosły niczego nowego. Urządzenie rozpoznaje sieć CB (odległość 3m.) ale po wpisaniu hasła dostępu do sieci wisi i nie może się połączyć. Hasło jest prawidłowe, ponieważ inne urządzenia w domu mają dostęp do sieci WiFi, nawet drukarka i wszystko działa. Mało tego, Evobox Stream po podłączeniu bezpośrednio kablem do CB działa.

Infolinia UPC wyłaczyła mi IPv6 mówiąc, ze to może być przyczyną, ale dalej kicha.

Jak ten problem rozwiązać?

Pozdrawiam,

Wojtek

10 ODPOW. 10
Highlighted
Tytan
2678 572 129

Re: Problem połączenia WiFi ConnectBox - Evobox Stream (Cyfrowy Polsat)

Łączysz się przez 2,4 GHz czy 5 GHz? SSIDy rozdzielone? Zmieniałeś kanały ,szerokość, tryb Wi-Fi itp? Próbowałeś łączyć się bez hasła?

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

obie częstotliwości są włączone na CB. Zmieniałem kanały i w tejchwili znowu domyslnie na 11 kanale. Bez hasła nie łączy się ....

Highlighted
Tytan
2678 572 129

Piszesz, że obie częstotliwości sa włączone, ale nie piszesz abyś próbował łączyć się przez 5 GHz albo czy chociaż SSIDy są rozdzielone. No chyba, że na 5 GHz jest podobnie, a SSIDy rozdzieliłeś to nie wiem. Jaki masz soft w Compalu?

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Nie sprawdzałem jaki soft ... Evobox Stream "widzi" dwie identyczne nazwy sieci. Muszę zmienić ich nazwy i próbować połączyć się ....

Highlighted
Tytan
2678 572 129

To sprawdź w GUI Compala (192.168.0.1) w Narzędzia administratora - informacje jaką masz wersję oprogramowania

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Dziekuję za podpowiedź. Postaram się rozdzielić obie sieci i próbowac połaczyć się z jedną lub drugą. Czy szerokość pasma jaką ustawia się na CB ma znaczenie?

Highlighted
Tytan
2678 572 129

Oczywiście, że ma. Im większa szerokość tym bardziej rozpychasz się w eterze choć w zamian możesz zyskać większą prędkość bo łączysz się z 2 antenami więc zestawiasz link z większą prędkością

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Zmieniłem nazwy sieci po rozdzieleniu. Próbowałem się połączyć z jedną i drugą. Dalej kicha ...

Wersja oprogramowania CH7465LG-NCIP-6.12.18.26-3p6-GA-NOSH

Highlighted
Tytan
2678 572 129

Czy z innymi routerami Evobox się łączy? Pytam na wszelki wypadek aby wykluczyć awarię modułu Wi-Fi w Evoboxie 

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Przyszło mi to do głowy tylko, że Evobox wyszukuje sieci WiFi, "widzi" je i wyświetla, tyle tylko, ze nie chce sie połączyć. Już zmieniłem nawet na 5 GHz kanał na 44 pnieważ z instrukcji wynika, że można wykorzystywać również od 36 do 64. Dalej kicha ...

Będę kombinował udostępnienie WiFi ze smartfona, zeby tylko sprawdzić czy połaczy się. Dam znać po południu, czy coś z tego wyszło