UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
18 0 0

problem z internetem

Witam,

Mam bardzo duży problem z internetem UPC. Telewizja działa sprawnie, wszystko fajnie, ale ten internet to po prostu DRAMAT. Mieszkam w wynajmowanym
mieszkaniu i problem w tym, ze nie mogę zadzwonić do wsparcia technicznego UPC, poniewaz umowę opłaca wlasciciel mieszkania (a i tak ja place) i nie znam numeru klienta, wiec
wymagam zeby coś sprawnie działało, a pracuje zdalnie z komputera w domu wiec to jest ogromna kula u nogi. Wlascieiel obiecal juz, ze zadzwoni po
techników, ale troche sie juz na nim poznałem i wiem, ze musialby sie stać cud, aby do tego doszło... z internetu korzystam od 3 tygodni i caly czas jest to samo..
zazwyczaj od godziny 13.30/14 internet postanawia po prostu zwolnić z 40 mb/s do 0,1 i ping 500 Pomijajac fakt, ze wykupiona oferta to 150mb/s
(dobry zart) to problem wcale nie ustaje po chwili tylko od tej pory internet działa z przerwami.. "odmula się" ok godziny 16, a potem to juz loteria..
Wczoraj od godziny 19 do 22.30 nie działał w ogóle lub miał prędkość wyżej wymienioną 0,1 mb/s to jest po prostu dramat. Myślalem, ze to przez to
ze ConnectBox jest na dole, a moj pokoj na pietrze, ok wiec, kupilem repeater ethernetowy ktory wysyla internet poprzez obieg prądu(nie chciałem prowadzić
kabla przez cale mieszkanie, zeby sie nikt nie pozabijał). Na początku było świetnie, jednak potem znowu przyszla godzina 14 i się zaczal cyrk ponownie.
Mam po prostu tego dość wyrzucone 200 zl w bloto za repeater, bo internet nadal jest beznadziejny. I stąd moje pytanie do was.. co robić w takiej sytuacji??
Będę próbował jeszcze przygwoździć swojego wlasciciela zeby przyslali technika z UPC.. ale znajac moje szczescie obawiam się, ze przyjdzie w momencie, kiedy
akurat będzie Internet hulał na tym 30/40 mb/s

23 ODPOW. 23
Nauczyciel
537 143 24

Re: problem z internetem

@thilfnapisał(a):

ConnectBox jest na dole, a moj pokoj na pietrze, ok wiec, kupilem repeater ethernetowy ktory wysyla internet poprzez obieg prądu(nie chciałem prowadzić
kabla przez cale mieszkanie, zeby sie nikt nie pozabijał)

W momencie jak występują problemy zejdź na dół i sprawdź, czy przy połączeniu kablem sieciowym również tak się dzieje.

Inspirator
18 0 0

alez moj laptop jest polaczony kablem sieciowym, tylko ze wszystko idzie przez ethernet gniazdkiem, to tak jakby szlo przez kabel tylko idzie obiegiem prądu po domu. Oprócz mojego laptopa wszystkie urządzenia korzystają z Wi-Fi i mają ten sam problem i w tym samym momencie co ja

Nauczyciel
537 143 24

Chodzi mi o to, żebyś podłączył się bezpośrednio do modemu kablem i zweryfikował, czy problem z internetem również wtedy występuje. Jeśli tak, to sprawdź poziom sygnału (dosył/wysył) oraz logi w modemie. Jeżeli jednak będzie wszystko w porządku, przyczyny trzeba szukać w Twoim sprzęcie.

Inspirator
18 0 0

Ok, dziekuje Ci bardzo sprawdzę tak szybko jak będę mógł, napisz mi proszę,jak mogę sprawdzić poziom sygnalu oraz logi w modemie?

Nauczyciel
537 143 24

Zaloguj się do modemu pod adresem 192.168.0.1 hasło znajdziesz na naklejce na dolnej części obudowy.

Zrób zrzuty zakładek widocznych w tym poście: https://forum.upc.eu/t5/connectbox/connectbox-wylacza-sie/m-p/9374#M889

Inspirator
18 0 0

ok, wrocilem do domu na razie internet dziala, choc na jakies 30 sekund znowu przerwalo lacze.. sprawdzilem z ciekawości.. przez Wifi mam porownywalana predkość co przez ten repeater za ktory zaplacilem 200.. czyli jakies 40 mb/s a podlaczylem bezpośrednio przez kabel i wyszło 350 mb/s jestem osobiście w szoku i pełen zdziwienia, skoro ten repeater działa, bo komp pokazuje ze jest internet przez kabel to dlaczego z tak bardzo słabą jakością?... Sprawdzę tak jak pisałaś wcześniej jak  przestanie działać, ale jestem naprawdę mocno zdziwiony

edit: Wszedłem na ip modemu. Otóż,włączyłem analize i wyskoczylo mi cos takiego:pierwsze.png

Nauczyciel
537 143 24

Możliwe, że modem przegrzewa się. Jeśli możesz przesuń go w bardziej przewiewne miejsce.

Inspirator
18 0 0

Tak, już się tym zająłem.. jak na razie internet działa, a więc zrobiłem to co miałem zrobić, załączam poniżej:1.png2.png3.png4.png5.png6.png

Nauczyciel
537 143 24

Z sygnałem na razie nie dzieje się nic strasznego, zrób takie same zrzuty jak zauważysz problem z internetem.

Inspirator
18 0 0

Ok, zastanawia mnie tylko to urządzenie, skoro przez kabel jest prędkość 350 mb/s, a to urządzenie też jest jak kabel, tylko, że leci przez prąd to dlaczego prędkość jest porównywalna z Wifi... Myślę, również nad takim rozwiązaniem, aby przenieść modem do siebie na góre.. Tutaj wlasciciel domu posiadal modem Horizon i byla tutaj podlaczona telewizja.. Posiadam tutaj takie o to kabelki :kable.jpgkabelki2.jpg

Pierwszy jest u mnie na górze i niestety mam wrazenie ze to tylko od TV. Drugi jest na dole bezpośrednio przy modemie.. Czy istenieje jakaś mozwliość podlaczenia modemu na górze?

Nauczyciel
537 143 24

Możesz spróbować przenieść modem na górę, podłączysz go bezpośrednio do tego wtyku (z żółtym kolorem) wychodzącego ze ściany. To co tam jest dodatkowo nakręcone pomijasz. Jeśli modem zaloguje się i będzie miał sygnał w normie będzie to dobrym rozwiązaniem.

Inspirator
18 0 0

Tak, tylko, że u mnie są te kabelki z pierwszego zdjecia i jak widać tam niestety nie ma kabelka ze zoltym zlaczem. Te z 2 zdjecia sa na dole

Nauczyciel
537 143 24

Skoro jest u Ciebie to odkręć kabel przy wejściu do rozdzielacza (IN) i podłącz go do modemu.

Masz tylko internet, czy jest jeszcze podłączony jakiś telewizor?

Inspirator
18 0 0

Jest telewizor na górze, w innym pokoju podlacozny pod Horizon