UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Inspirator
9 0 0

Problem z internetem

Witam,

Chciałbym przedstawić swoją sytuacje rzetelnie i uczciwie. Nie chciałbym wprowadzać nikogo w błąd. Oraz chciałbym, aby tak samo rzetelnie została odebrana.

Posiadam internet światłowodowy UPC (założony kilka dni temu ok. 5) o przepustowości łącza 500 Mb/s.

Smutna sprawa zaczyna się tu, gdy przeprowadzam test lub pobieram większe pliki przez internet.

Otóż mój telefon łączy się z siecią na paśmie 5 Ghz, oraz 2.4Ghz (szybsza bo 60 Mb/s w porównaniu do 5 Ghz, której wynik wynosi 40Mb/s).

Status połączenia (parametry podane w statusie połączenia WiFi dla dokładności: Ustawienia > WiFi > klik w nazwa połączenia UPC) wskazuje następującą dostępność przepustowość (866 Mb/s dla pasma 5 Ghz oraz ok. 125 Mb/s dla 2.4Ghz). Przypominam, że prędkość maksymalna dla 2.4Ghz to 60 Mb/s (+-5, 10 Mb/s) a dla pasma 5Ghz to 40 Mb/s. Przepraszam, że się powtarzam. Nie posiadam screenów na wszystkie parametry, musiałbym jeszcze raz wykonać pomiary i zamieścić je tutaj dla większej wiarygodności. Mam nadzieję jednak, że screeny nie będą potrzebne.

Czy powinienem się martwić. Zła instalacja, czy źle skonfugurowany internet. Są jakieś rozwiązania(?) Czy powinienem zgłosić sprawę oficjalnie do UPC.

Dodam, że ten sam wynik uzyskiwałem na dwóch laptopach (nieznaczne różnice, powiedzmy w obrębie 5-10 Mb/s) oraz telefonie i telewizorze (nierzetelny test, ale był - po kablu). Test w sieci WiFi przeprowadzony był z niewielkiej odległościbod urządzenia (Connect Box). Test przeprowadzony był przy wyłączeniu innych usług mogących zakłócać wynik.

Proszę o poradę co roboć.

16 ODPOW. 16
Tytan
998 586 81

Re: Problem z internetem

Witaj, 

Temat wifi wałkowany na społeczności był ze 100 razy. 

Wifi ma to do siebie ze to medium ogolnodostepne i podatne na wszelkie zaklocenia oraz wrazliwe na warunki zabudowy.

Zacznijmy od podstaw czyli ustalenia czy Twoje łącze osiąga prędkości deklarowane przez dostawce w umowie.

Wykonaj test pro.speedtest.pl na komputerze który jest podłączony kablowo.

Po tej operacji bede mógł podac kolejne kroki do wykonania.

-------------------------------------------

hosting
Highlighted
Tytan
Tytan
1976 979 157

Czy takie objawy masz od poczatku?

jak.duzo wokol Ciebie jest sieci WiFi?

sprobuj zresetowac router - wykalaczka, malutki przycisk z tylu i 30 sek trzymasz

potem sprawdz na jakich kanalach pracuja sieci wokol Ciebie i zmien kanaly u siebie na jak najmniej obciazone

btw ja na laczu 1Gb osiagam ok 500 Mb/s po WiFi

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Inspirator
9 0 0

Bardzo dziękuje, że zechciałeś mi pomóc.

Już pędze z wyjaśnieniami. Jedyne urządzenie jakie mogę przetestować pod względem przepustowości łącza "po kablu" to telewizor (TCL U49C7026) oraz laptop DELL (karta pozwala jedynie na maks. 100 Mb/s przepustowości, przez co nie jest to rzetelne sprawdzenie - wynik 30 Mb "po kablu" oraz 40-50Mb/s po WiFi).

Wynik jaki udało mi się osiągnąć w TV teście to 75 Mb/s i jest to na ten moment największa przepustowość uzyskana u mnie.

Niestety nie mogę sprawdzić maksymalnej przepustowości łącza dla TV jeśli chodzi o kartę sieciową - nie wiem, czy ma 100Mb/s, 500, czy 1000. Niestety nie mogę tego sprawdzić.

Skupmy się jednak na przepustowości łącza dla WiFi, które moim zdaniem i tak jest za małe. Wyniki powinny być większe (?) bo testu nie zakłucały żadne urządzenia typu mikrofala, TV etc.

Aby rzetelnie przeprowadzić test łącza po kablu musiałbym zainweatować w nowy sprzęt (czyt. laptop), co na tę chwilę nie jest możliwe.

Przecież widzę i na logikę idę jeśli chodzi o przepustowość jaką powinienem uzyskać w moim mieszkaniu. Przypominam, że test był przeprowadzaniu w bliskiej odległości od urządzenia Connect Box oraz przy wyłączeniu innych urządzeń i usług. Wynik bardzo zbliżony był uzyskiwany na wielu urządzeniach.

Dziękuję.

Inspirator
9 0 0

Takie objawy mam od początku, urządzeń jest wiele u sąsiadów.

Zaraz wykonam reset i sprawdze które kanały są najmniek obciążone (jak).

Ja na łączu 500Mb/s mam 60 Mb/s czyli niewiele ponad 1/10 zakupionej przepustowości.

Tytan
Tytan
1976 979 157

@DamianR01 napisał(a):

Zaraz wykonam reset i sprawdze które kanały są najmniek obciążone (jak).

chociazby tym

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer

na 500 mialem pod maksa WiFi rowniez

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Inspirator
9 0 0

Bardzo dziękuję, że tak chętnie podejmujecie próbę rozwiązania problemu z moim pasmem. Otóż pobrałem program, który przeprowadził analizę.

Wygląda na to, że wszystkie kanały są zajęte i jeden z nich (0-3) nachodzi na mój (właśnie 0-3).

Z chęcią wysłałbym komuś zaufanemu moje screenyn aby mógł obejrzeć kanały i doradzić ten najbardziej optymalny.

Tytan
Tytan
1976 979 157

Wiadomo ze beda zajęte 

ale musisz wybrać taki w ktorym tych sieci jest najmniej

zalogowac sie potem na router i ustawic taki

a jak z resetem? nic nie pomoglo?

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Inspirator
9 0 0

Sprawa rozwiązana, chociaż nie do końca.

Prędkość po resecie skoczyła z 40-50Mb/s do blisko 300 Mb/s.

Zauważyłem, że zmienił się kanał dla pasma 5 Ghz i to właśnie tu zaszła zmiana, dla 2.4Ghz nic się nie zmieniło.

Teraz pytanie do Was tak uczciwie: Czy uważacie, że 291 Mb/s to dobra prędkość dla 500 Mb/s. Zmiana mnie jak najbardziej satysfakcjonuje.

Nie wiem, czy eksperymentować ze zmianą dla 2.4Ghz, może jak będzie mniej "nerdów" (czyli rodzina) :-) teraz korzystać.

DZIĘKUJĘ.

Tytan
Tytan
1976 979 157

Oczywiście ze 300 po wifi to wynik bardzo dobry

do czego potrzeba ci szybszego netu?

pamietaj ze teraz jest szczyt i obciazenie sieci największe 

zrobisz test z samego rana to bedziesz miec maksa po wifi 

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Tytan
998 586 81

Jak pisalem wifi ma to do siebie ze jest to medium na którym ciezko ustabilizowac jakiekolwiek prędkości.

To co ty mozesz zrobic to zalogowac sie na router i:

1. Rozdzielic nazwami sieci 2.4GHz od 5GHz

2. Ustawic kanaly na sztywno. Opcja auto nie jest dobrym rozwiązaniem.

290 mbit na wifi to bardzo dobry wynik. 

hosting
Inspirator
9 0 0

Dziękuję, niestety zbyt wiele urządzeń łączy się z tym urządzeniem, aby ustawić 5 Ghz "na sztywno". Nie wszystkie urządzdnia wspierają tę częstotliwość (sprawdzę to jeszcze dokładniej).

Dlatego teraz szukam sposobu na ustawienie "na sztywno" pasma 5 Ghz u mnie.

Jest tylko jedno urządzenie, które nie komunikuje się z WiFi, ale to chyba wina owego sprzętu - nie samego UPC.

DZIĘKUJĘ. 💕❤👍

Tytan
998 586 81

Kanał 36 na 5GHz musi obslugiwac kazde urządzenie.

hosting
Tytan
2155 820 71

@DamianR01 

To jak działa wifi, zależy też od kart sieciowych w urządzeniach odbiorczych (komputer, fon itd).

Żeby mieć prędkość na poziomie 250 Mb/s musisz mieć odbiornik(i) wifi 802.11ac 2x2 Mu-MIMO o przepustowość 867 Mbps.

Sieć wifi jest na tyle szybka, ile jej najwolniejszy element.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
9 0 0

Najlepsze wyniki osiągam na telefonie, ale przepustowość nadal waha się od 60 do 300 Mb/s. To zależy od położenia telefonu i pory (tutaj nawet minuty mają znaczenie bo wynik zrobiony o godz. 12.30, może być inny od tego zrobionego o 12.00 nawet o 50-100 Mb/s).

Na moje nieszczęście w moim pokoju nie ma rewelacji. Gdzieś tam mam leżeć stary repeater z tp-linka, może podepnę i wypróbuję (ciekawe, czy zatrybi w paśmie 5 Ghz).

Jeśli chodzi o zainstalowany odbiornik w telefonoe, to chyba wszystko "mówi" zdjęcie. Reszty nie sprawdzałem, aczkolwiek wyniki na lapku są słabe.

Screenshot_2019-10-01-15-48-35.png