UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Tytan
911 570 77

Re: Problem z polączeniem 5 Ghz

Cieżko się dopatrywać gdzie dokładniej leży problem. Ja osobiśćie uważam że jest po stronie budżetowych karta sieciowych TP-Link Archer TU, bazują one na chyba najtańszym dostępnym chipie mediatek, który obsługuje AC. Możliwe że aktualizacja sterownika by to rozwiązała a możliwe że nie. Któż wie co skośnoocy przyjaciele upakowali do plastikowej obudowy.

To nie pierwsza wtopa TP-Linka gdzie nagle coś pod jakimś wpływem przestaje działać.

Cóż tańszej karty AC to chyba nie ma

-------------------------------------------

hosting
Innowator
41 3 1

Ja również codzień muszę restartować router bo WiFi tak zwalnia, że nie da się używać.

Karta sieciowa Qualcomm Atheros w laptopie.

Restart laptopa nie pomaga, sterowniki zmieniałem już 3 razy (domyślne Windows, od producenta laptopa i najnowsze ze strony producenta karty).

Nawet ConnectBoxa zresetowałem do domyślnych ustawień i używalem bez ingerencji w konfigurację i nadal to samo.

Cały ubiegły rok było ok, nic się nie zmieniło po mojej stronie, a od kilku miesięcy tragedia.

Omnibus
357 119 8

@Pablonapisał(a):

Cieżko się dopatrywać gdzie dokładniej leży problem. Ja osobiśćie uważam że jest po stronie budżetowych karta sieciowych TP-Link Archer TU, bazują one na chyba najtańszym dostępnym chipie mediatek, który obsługuje AC. Możliwe że aktualizacja sterownika by to rozwiązała a możliwe że nie. Któż wie co skośnoocy przyjaciele upakowali do plastikowej obudowy.

To nie pierwsza wtopa TP-Linka gdzie nagle coś pod jakimś wpływem przestaje działać.

Cóż tańszej karty AC to chyba nie ma

Ten chipset Mediateka jest przyzwoity, a sprawność/wydajność karty  można zawsze jakoś sprawdzić, przykładowo:

https://forum.upc.eu/t5/connectbox/problem-z-polaczeniem-5-ghz/m-p/28481#M5173

Jeśli z innym urządzeniem współpracuje dobrze, to problem nie leży w karcie.

Inspirator
7 3 0

Rozumiem, że ten TP Link Archer może być kiepski/stary sprzęt, jednak jak rozmawiałem na infolinii to konsultant nie był wstanie mi przedstawić żadnej listy rekomendowanych kart wi-fi kompatybilnych z compalem. Ponadto przed aktualizacją do p3 wszystko działało prawidłowo (nie zauważyłem żadnych problemów). Oczywiście nie dopatruję się tu jakieś winy UPC, bo rozumiem że technologia idzie do przodu, coś jest zabezpieczane, coś ma działać lepiej, ale brakuje tu jakiegoś kompromisu.

Nie wydaje mi się, by do zastosowań "domowych" była mi potrzebna jakaś lepsza karta niż najzwyklejszy budżetowiec, zwłaszcza że wydajność była zadowalająca. Zapewne gdyby od początku wydajność była słaba to bym zwrócił sprzęt i kupił coś innego pewnie droższego.

Nie mam niestety jak przetestować ale ciekawe czy innych routerach (nie tych od UPC) problem występuje, a nowe sterowniki do tego urządzenia nie są już raczej wypuszczane, SDI nie wyszukuje a u producenta też nowe się nie pojawiają od dawna.

Wykładowca
815 196 10

@Pablo problemu w karcie by można było się dopatrywać gdyby to był jedyny przypadek. Tutaj ewidentnie jest coś nie tak po aktualizacji Compala. Może po prost słabe chipy kart sobie nie radzą ze SmartWiFi, ale nie tędy droga, jeżeli wcześniej było ok, to dać możliwość wyłączenia tego, a jeżeli to nie wina smartwifi, to poprawić kod oprogramowania, bo coś skopali.

Tytan
2056 813 71

Ten problem dotyczy konkretnej "grupy" kart a nie każdej karty.

Ewidentnie karty na MediaTeku sobie nie radzą, a inne nie mają z tym problemu.

Soft dostaną w sumie wszystkie CB (nie wiem jaki % ma już nowego softa) ale nie widać tu na forum wysypu tysięcy userów z problemem a przecież o setkach tys CB mówimy.

Zatem to problem niewielkiej grupy osób posiadających te karty lub mający taki chipset np w tv.

Być może zależne to jest od wersji sprzętowej takiej karty.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
15 8 0

No ja czekam na nowy soft bo moj TV LG C8 niby nie był najtańszy ale jakie tam karty były montowane to wie chyba tylko fabryka ;-) ale takze nadal mam problem z siecią na 5GHz :(

====================================
Proste sa dla szybkich samochodów, zakręty sa dla szybkich kierowców, Pozdr
CI+ TAK - Dekodery NIE!
1080p TAK - 1080i NIE!
4K w Orange TAK - w UPC NIE! :-)
Moderator
1413 821 560

@CezaR83 napisał(a):

No ja czekam na nowy soft bo moj TV LG C8 niby nie był najtańszy ale jakie tam karty były montowane to wie chyba tylko fabryka ;-) ale takze nadal mam problem z siecią na 5GHz :(

Jaki problem?

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Innowator
15 8 0

@GMateusznapisał(a):

@CezaR83napisał(a):

Jaki problem?

Sprawdź PW pisałem kilka dni temu do Ciebie... ale bez reakcji.

CI+ TAK - Dekodery NIE!
1080p TAK - 1080i NIE!
Innowator
18 2 0

U mnie również dalej to samo, dotyczy to telewizorów smart tv i pasma 5 ghz. Przed aktualizacja compala było idealnie.

Omnibus
308 79 4

@GMateusz

Może udałoby Ci się porozmawiać wewnętrznie, żeby choćby testowo przygotować plik konfiguracyjny umożliwiający wyłączenie Smart WiFi, to jest w tej chwili niedostępne a być może rozwiazaloby problem, wydaje mi się że warto to przetestować, na pewno jakiś OID umożliwia odblokowanie tej zakładki dla usera

Moderator
1413 821 560

@CezaR83 wrzuciłem Ci najnowszy soft - zweryfikuj za 15 minut.

@Kozub992 ty już dawno najnowszy soft masz więc z mojej strony więcej nie zrobię. Problem należy traktować indywidualnie. Pisałem już na forum, że żadnych ogólnych utrudnień dla softu z końcówką 25-2p4 nie zaobserwowaliśmy w trakcie trwających obecnie testów. 

@pawelb niebawem napiszę więcej na temat smart Wi-Fi w Compalu.

Innowator
15 8 0

Przetestuję po południu jak wróce do domu.

Dzięki!

CI+ TAK - Dekodery NIE!
1080p TAK - 1080i NIE!
Moderator
1413 821 560

@KrzysiekF czytałeś czego dotyczy ten temat? Widzisz w jakim znajduje się dziale i o jakim sprzęcie mowa? Proponuję założyć swój osobny . Za parę minut Twój post leci do kosza. 

Użytkownik
4 2 0

@GMateusz 

Mam ten sam problem co reszta, brak mozliwosci podlaczenia się do sieci 5 GHz na Archer T2UH.

Można prosić o aktualizację softu do 25-2p4?