UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Użytkownik
1 1 0

Re: Problem z polączeniem 5 Ghz

Witam serdecznie Od tygodnia prędkość połączenia WiFi spadło do 20% dotychczasowej wartości (do tej pory oscylowało w granicach 260 Mb/s. teraz nie "wychodzi" poza 54 Mb/s. Jakby ktoś nożem uciął). Nie wiem jaki miałem w CB soft przed pojawieniem sie problemu. SSID dla obu częstotliwości różne. Karta TP-Link Archer T2UH. Oprogramowanie compal CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p6-NOSH. Nie dają nic restarty tudzież resety CB. W konfiguracji komputera nic się nie zmieniło. Pytanie: czy w takim razie ktoś się orientuje już, czy najnowszy soft ponownie źle obsługuje tę kartę którą posiadam, czy też jest jeszcze coś co mogłem przeoczyć w wątku co by mogło rozwiązać problem. Pozdrawiam

Inspirator
12 1 0

Poleci ktoś fajny program to przeskanowania zakresu wifi, żeby znaleźć wolny kanał ?

Korzystałem dawno temu z Inssider ale teraz widzę, że jest tylko płatny.

Jest jakaś różnica pomiędzy niskimi kanałami np. 36 a wyższymi 100? Nie chodzi mi o te kanały tylko zasadę.

Od jakiegoś czasu prędkość zaczeła rosnąc po wifi. Najpierw ok. 70 mbit, potem już było ok 120. Dzisiaj sprawdząłem dochodziło do ok. 250 mbit.

Na razie nic nie zmieniałem, nie przestawiałem, laptop jest w tym samym miejscu co był, ruter tak samo skonfigurowany jak poprzednio.

Jedynie co, to jakiś czas karta wifi w laptopie pracowała w trybie N, aby chociąż ok. 100 mbit mieć prędkość, po kilku przełączeniach do AC internet zaczął działać szybciej.

Nie wiem co jest, bo sterowniki instalowałem od nowa, konfiguracja sieci była robiona na nowo a i tak nic nie pomagało. Dopiero od jakiegoś czasu prędkość wraca do normy, oby już tak została.

Tytan
1086 601 97

Ja korzystam z wifi analizer na komorce.

Wysokie kanaly moga korzystc z DFS

-------------------------------------------

hosting
Inspirator
12 1 0

wczoraj ustawiałem kanał na sztywno (jak pamiętam chyba 64) i wyskoczył mi komunikat, że ten kanał korzysta z DFS. Co to jest za cudo?

Masz może inną apkę na komputer? w komórce mam tylko 2,4G a zależy mi na przeskanowaniu zakresu 5G.

Tytan
1086 601 97

No wybacz ale już odbiegamy od tematów ktore jakby tycza sie tego forum,

Za pomocą googli znajdziesz wszystko, trzeba tylko zadać odpowiednie pytanie,

https://www.microsoft.com/pl-pl/p/wifi-analyzer/9nblggh33n0n?activetab=pivot:overviewtab

Proszę pierwszy link do apki na kompa jaki mi wyskoczył podczas wyszukiwania.

Co do DFS-u to tez odpytaj googli, jest tam cała masa artykułów wraz z obrazkamia dla lepszego zrozumienia tego tematu.

hosting
Inspirator
12 1 0

Zrobiłem testy ponownie. Net działa na kanale 6 (2,4G) i 40 (5G). Tam gdzie są praktycznie wszystkie sieci WIFI sąsiadów. Jeśli przełączy się na inny kanał tam gdzie jest cisza w eterze, prędkośc mocno spada.

Bardzo to jest dziwne, bo jeszcze nie tak dawno osiągałem prawie 300 Mbit na kanałach powyżej 100 (tam gdzie jest pusto). Teraz lekko zmieniając kanały, prędkości spadają.

Zastanawiam się czy czasem UPC nie ma problemu z tymi kanałami. Bo jakimś dziwnych trafem (po analizie pasma) wszystkie modemy UPC są ustawione na jednym kanale.

Może technicy UPC, jeśli zaglądają na to forum, niech sprawdzą soft, bo może faktycznie jest jakiś drobny błąd.

Tytan
1086 601 97

Podaj numer kanalu, jaj wroce do domu to wykonam testy tak zeby juz nie bylo zadnych niedomówień.

hosting
Inspirator
12 1 0

Teraz na CB mam ręcznie ustawione kanały - 6 (radio 2,4G) i 40 (radio 5G).

Szerokość kanałów 20/40 (2,4G), 20/40/80 (5G).

W ustawieniach karty wifi ustawione brak preferencji pasma, szerokość kanałów na auto (mogę ręcznie wybrać tylko 20 MHz).

Oraz w CB>ustawienia zaawansowane>sieć WIFI>bezpieczeństwo, na samym dole dodałem kartę wifi, po adresie MAC, zaznaczając tylko radio 5G (inaczej przy kazdym odpaleniu laptopa domyślnie przeważnie łączy się z radiem 2,4G, pomimo ustawienia preferencji 5G w ustawienia karty wifi, musżę wtedy ręcznie rozłaczyć i połaczyć się z siecią 5G).

Jak na razie testy: UL 20 Mbit, DL - 250-280 Mbit (prędkość wykupiona 300), czyli tak mogłoby już zostać.

Ekspert
77 18 7

Do skanowania sieci WiFi możesz wykorzystać Xirrus Wi-Fi Inspektor (na Windows - nadal darmowy) lub WiFi Inspektor lub WiFi Overwiev 360 na Androida

Konto zbanowane
605 162 28

Innowator
22 7 2

A jednak problem z TP-Linkiem i Compalem w połączeniu WiFi w trybie 5ghz był po stronie oprogramowania. Podobno udało im się wspólnie to załatać. Pozostaje teraz czekać na update ze strony UPC.

Źródło: https://community.tp-link.com/en/home/forum/topic/164956 Post #7

Highlighted
Konto zbanowane
605 162 28

Tym, którzy nie chcą czekać albo dopiero planują zakup kary WiFi na USB mogę polecić:

1) Wise Tiger 600M (WT-AC9006) - koszt ok. 40-50 zł

Strona producenta: http://www.wise-tiger.com/English/Product/256314300.html

2) Wise Tiger 1200M (WT-AC9008) USB 3.0 - koszt ok. 80-100 zł

Strona producenta: http://www.wise-tiger.com/English/Product/3197845043.html

Są to karty na chipsecie Realteka i współpracują bez problemów z Compalem z najnowszym softem i Smart WiFi.

Po wyłączeniu Smart WiFi (rozdzieleniu nazw sieci) wydajność wzrasta. Działają także pod Linuksem.

Inspirator
4 0 0

Jeśli chodzi o laptopa to poroniony pomysł,  te karty są za duże , wygląda to jakby  jakiś kikut  wystawał. Szukam czegoś wielkości Asus AC51 USB

Konto zbanowane
605 162 28

Po prostu szukasz karty Nano, one są estetyczniejsze, mniejsze, ale mogą mieć słabszy zasięg. Jak znajdziesz dobrze współpracującą z Compalem z najnowszym softem, daj znać w temacie

Tu jest lista kart WiFi na Mediateku, które lepiej wykluczyć przy zakupach: 

https://wikidevi.wi-cat.ru/index.php/MediaTek_MT7610U

Omnibus
352 133 4

@zuzia 

on nie szuka Nano bo nano są malutkie i z ch zasięgiem jest kiepsko ale te Tigery są z kolei zbyt duże...można jeszcze sobie wyłamać port USB w laptopie

trzeba znależć coś pośredniego na innym chipsecie...Broadcom, Atheros albo Realtek

mozna też rzucić okiem tu bo jest troche informacji o chipsetach: https://pclab.pl/art77108.html