UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Inspirator
16 1 0

Re: Problem z polączeniem 5 Ghz

Mam dokładnie to samo i też od 2 tygodni. Takie samo urządzenie t2uh, też router connect box. Jakieś trefne uaktualnienie musiało trafić do routera. Z resztą, upc ma chyba najwiecej problemów z urządzeniami ze wszystkich operatorów, największy SZIT. Usb t2uh wymieniłem na nowe i nic to nie dało więc urządzenie na usb sprawne. Na żadnym komputerze nie łączy tylko i wyłącznie z tym badziewiem od upc.

Tytan
2109 817 72

@szymszon

@Damian1992a 

Telefon w rękę i dzwonicie 813 813 813 - prosicie z działem technicznym.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
16 1 0

Dzwoniłem do serwisanta, rozkłada ręce i mówi coś że aktualizacje mam ale nie pobiera mi a nie da się wymusić. I że mam po Świętach dzwonić, serwisant przyjdzie. Zobaczymy co z tego wyniknie...

Tytan
2109 817 72

@szymszon 

A co zrobi serwisant - on nie ma mocy wymusić cofnięcie softu.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
16 1 0

Mam stary soft. Ewentualnie jak manualnie wgrać nowy, skoro mój nie chce sie sam zaktualizować?

Tytan
2372 537 108

W której wersji masz soft? 24-5p4 czy 25-2p3?

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
16 1 0

2p3

Inspirator
10 1 0

Od wczoraj mam identyczny problem. 

Żaden PC w domu nie może się połączyć z 5Ghz. Mam TP linka AC600, dodatkowo mam laptopa z wbudowaną kartą sieciową i takie same objawy.

Windows zgłasza brak odpowiedzi ze strony routera (po autoryzacji) i resetuje karty sieciowe. 

Co ciekawe, PS4 nie ma żadnego problemu, 5 Ghz na auto i na 36 kanale. 

TV samsung na auto się nie łączy, a na 36 kanale się łączy. 2 dni temu nie było żadnego problemu z żadnym urządzeniem.

Telefon na Androidzie bez problemów. 

Na 2.4 GHz nie ma problemów, ale tam rwie połączenie co 5 pakiet, dlatego zainwestowałem w 5 Ghz.

@szymszon daj znać po świętach jak poszło z serwisantem, na razie jakoś przeżyję.

Dla Waszej informacji mam :

Zgodność ze standardami:DOCSIS 3.0
Wersja sprzętu:5.01
Wersja oprogramowania:CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p3-NOSH
Inspirator
16 1 0

Ok. Coś czuje, że usłysze, że mam zmienić urządzenie i to moja wina i koniec kropka, znajac zycie.

Inspirator
10 1 0

Ja zaproszę do siebie na testy, mam 3 kompy, 2 różne karty sieciowe, dwa różne systemy (win10 i win7). No bez jaj. Działało i nie działa, a aktualizacji OS nie było w tym czasie. Musiało coś się zmienić. Na niekorzyść przemawia tylko to, że niektóre urządzenia działają. Jeśli problem pozostanie nierozwiązany to niestety rozejdziemy się w pokoju przy najbliższej okazji. Robiłem podobne testy do @pawlos87 , dzisiaj sprawdziłem dosłownie wszystkie opcje związane z 5 Ghz. 

Instalowałem najnowsze sterowniki karty sieciowej. Nic to nie dało.

Inspirator
6 1 0

Ze 2 razy rozmawiałem na czacie z konsultantami z pomocy technicznej. Porady to reset twardy routera itp. Następnie wmawianie mi że problem jest po mojej stronie.

Przed chwilą skontaktowałem się po raz kolejny z pomocą techniczną. Podałem linka do tego tematu. Podałem dokładną wersje moich sterowników i konsultant odpowiedział że zgłosił ten przypadek informatykom i będą działać.

@behemius

Podałem też informacje że z twoją kartą sieciową TP linka AC600 też jest problem z połączeniem 5Ghz

Wina jest po stronie softu routera. Wcześniej było wszystko w porządku. Mało prawdopodobne by w tym samym czasie padły mi 2 karty sieciowe.

Inspirator
10 1 0

Dzięki, będę śledzić ten wątek, także dajcie znać. 

Sprawdziłem w specyfikacji jaka karta sieciowa jest w laptopie (Lenovo L560). 

Wg specyfikacji to jest jedna z tych (jeszcze nie sprawdzałem dokładnie w laptopie) : 
One of the following, configurable by model:
• 11ac+BT, Broadcom BCM4356, 2x2, M.2 card
• 11ac+BT, Intel Dual Band Wireless-AC 8260, 2x2, M.2 card

Też wcześniej nie było problemu, bo używam tego laptopa normalnie do pracy (także w domu). 

Innowator
12 8 2

soft 2p3 jest totalnie skopany - wylaczylem wifi na Connect Box i co widze po jakimś czasie w logach:

[DFS] Radar signal detected, DFS sequence applied, channel changed from 140 to 40

aaa to znaczy ze wifi tak sobie trochę "po cichu" działa  

Powinni wycofać tą wersje fw. i przywrócić poprzednią stabilną... 

Konto zbanowane
441 160 27

Na pewno macie IPV6 wyłączone ?

Sieci 2.4 i 5 Ghz na różnych SSID?

Inspirator
10 1 0

Tak, ipv6 usunąłem gdy tylko podłączyłem do sieci Raspberry Pi (IPv6 z UPC nie jest rozpoznawane u innych operatorów). Różne SSID ustawiłem gdy zauważyłem, że tylko mój TV umie przepiąć się na 5 Ghz na tym samym SSID. 

PS4 wykorzystywała 2.4 Ghz. TP Linki też nie wskakiwały na 5 Ghz. 

Użycie 5Ghz i ustawienie odrębnego SSID rozwiązało moje problemy z szybkością i z utratą pakietów na wifi (podobno typowe dla tego modemu).