UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Inspirator
23 0 0

Re: Problem z polączeniem 5 Ghz

oczywiście, b. możliwe ale nadal jest to tryb ręczny i do czasu starego softu nigdy kanał nie był zmieniany. Teraz wpakował się na 36 gdzie jest wiele sieci o 5 rano a kanał 40 pusty.

Konto zbanowane
1248 356 57

@DarekWa Każde urzadzenie radiowe dopuszczone do obrotu w Polsce (EU) musi spełniać normy określone w odpowiednich przepisach. Na starym sofcie też w przypadku wykrycia np. radaru urządzenie automatycznie zmieniało kanał:

@MrPepkanapisał(a):

Opera Zdjęcie_2018-09-27_153710_192.168.100.1.png

Wynika to z obowiązujących norm i przepisów, i nie bardzo jest jak to przeskoczyć. Każdy router kupiony w sklepie zachowa się tak samo. Nie ważne czy kanał wybrany automatycznie czy ręcznie. To zresztą inna kwestia.  

Zobacz czy masz w logach podobny komunikat. 

Ustaw sobie na sztywno kanal, który nie jest kanałem DFS i nic się samo nie będzie samo  zmieniać.

Omnibus
313 80 4

Panowie i Panie, w trybie manualnym modem nie zmieni kanału WiFi, to po pierwsze

Po drugie, w trybie auto modem zmienia numer kanału tylko w momencie uruchomienia modemu albo inicjacji interfejsu radiowego

Żeby modem zmienił dynamicznie kanał w trakcie pracy to musi obsługiwać tzw. DCS czyli Dynamic Channel Selection. Np. niektóre modemy Arrisa to obsługują ale czy CB już to obsługuje w sofcie to pytanie do kolegów z UPC

Kiedyś zresztą już pytałem co dokładnie kryje się pod tą nazwą Smart WiFi... Przydałaby się bardziej techniczna informacja rozwiewająca wątpliwości

Inspirator
4 1 0

Na czym stoi rozwiązywanie problemu połączenia z 5Ghz ? Nowa wersja softu 2 4 nic nie dała. Jak wyłączyć to smart wifi?

Przypomnę na czym polega problem: sieć 5Ghz zwalnia do poziomu nieużywalności po 1-2 dniach pracy. Wtedy albo przełączenie się na zwykłą sieć albo restart modemu - i tak w kółko.

Znajdzie się jakieś rozwiązanie na tę przypadłość? Connect Box to bardzo fajny modem a psuje się go w taki sposób softwareowo, pytanie w imię czego?

Konto zbanowane
1248 356 57

@dataz Od kilku dni próbuje zduplikować ten problem na najnowszym sofcie, jak na razie bezskutecznie. Czy mogę prosić o więcej informacji? Jaki sprzęt (karta sieciowa) ma problem z prędkością po dwóch dniach? Jakie masz ustawienia sieci? Możesz zamieścić screeny z jakiego programu typu Inssider lub wifianalyzer na których widać szerokość kanału?

Inspirator
4 1 0

Karta jest laptopowa, Qualcomm Atheros ar5bwb222 na win10. Reszte jak na screenach. Próbowałem to różnie ustawiać gdy 5Ghz się psuło (używając 2,4Ghz bo inaczej nie da sie nawet na modem wbić), i nic nie pomagało oprócz pełnego restartu.

Takie ustawienia były od początku założenia upc u mnie i śmigało - do czasu.

Zobaczymy jak długo teraz podziała. Reszta jak na screenach. Nie wiem co mam jeszcze wrzucić z ustawień, wrzucę co będzie trzeba.

Dzięki za pomoc.

Screenshot_20190619_154259_abdelrahman.wifianalyzerpro.jpgScreenshot_20190619_154321_abdelrahman.wifianalyzerpro.jpgupcbox.JPG

Konto zbanowane
1248 356 57

@dataz daj jeszcze info z tego programy jaką szerokość kanału wybrał Compala.

Konto zbanowane
441 160 27

hmmm mam też tą najnowszą wersje softu i faktycznie po paru dniach trochę wifi zwolniło, nie mam teraz więcej czasu nba dokładniejsze testy i zabawe w ustawienia routera, ale jak osiągałem po ok 480-500 mbps po 5 Ghz, tak obecnie jest to niecałe 300 mbps. Na szczęście i tak jest to ogromna prędkość zwłaszcza jak na telefon więc w niczym to nie przeszkadza, ale na poprzedniej wersji softu nie ważne czy router był włączony 5 min czy 40 dni to prędkości były identyczne...

Co ważne po kablu oczywiście osiągam 505 mbps, więc to nie jest ograniczenie / obciążenie sieci. 

Odległość od routera bez zmian, to samo biurko co zasze testowałem, ok 1,5 metra od routera za 1 ścianką działową z masą żelastwa (no ale w końcu na poprzedniej wersji oprogramowania to w niczym nie przeszkadzało bo było praktycznie 500 mbps po wifi ...)

Wykładowca
815 193 10

@Informatyg to sprawdź czy po restarcie prędkość wróci, bo może być tak że sieci przybyło w okolicy

#freeZYLX
Konto zbanowane
441 160 27

Po restarcie 450 mbps, pewniegdyby router dłużej pochodził to prędkości spadłyby jeszcze baedziej, ale i tak 150 mbps mniej to spora rożnica.

Dodatkowo pojawił sie problem z połączeniem z 5 ghz - za 1 razem tel nie jest w stanie się połączyć, tzn połączenie z wifi jest, ale brak internetu i tel aut9matycznie wraca na 2.4 ghz, za 2razem łączy się ok i internet działa

Ps kanał na sztywno 36, ip statycznie w fonie przypisane i w routerze

Inspirator
4 1 0

@zylx jak to sprawdzić w tym programie ? o tą zakładkę chodzi?Screenshot_20190619_193233_abdelrahman.wifianalyzerpro.jpg

Tytan
1438 819 568

@Informatyg jaką masz sieciówkę?

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Konto zbanowane
441 160 27

@GMateusz  telefon sony xz1,  [android 9] obecnie uptime connectbox 5 dni i już ma ciężko dobić do 300 mbps, przez większość czasu 150-200 mbps już tylko.

Oczywiście w tym czasie po kablu 510 mbps więc jest świetnie.

Odległość od modemu bez zmian bo zawsze testuje prędkości jak tel leży na biurku i tym razem jest identycznie, w tym czasie przełączając się na wifi w horizonie ok 400 mbps, więc to nie wina telefonu.

Coś ten connectbox się sypie

Inspirator
7 1 0

Nie mogę połaczyć Chromecasta 2 (2015) na 5GHz. WTF?

Tytan
969 578 81

@grzegorzkryckinapisał(a):

Nie mogę połaczyć Chromecasta 2 (2015) na 5GHz. WTF?

Może nowo przybyły Kolego bardziej sie rozwiniesz ?
Cokolwiek , jaki modem, jaka wersja softu ?

ehhhh

-------------------------------------------

hosting