UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Ekspert
79 13 0

Re: Problem z skaczącymi pingami światłowód

@m4rCnapisał(a):

onet hitron.png

@pawelb

Na ostatnim, docelowym hoście jest 1% strat i tak być nie powinno. Spokojnie, jeszcze o PUMA6 i Hitronie nie rozpisałam się, bo trzeba dłuższych testów i po innych protokołach.

@m4rC

Jest taki mały, fajny programik httping, dostępny tez na Windows: https://www.vanheusden.com/httping/

Polecam dodatkowo do testów, prezentacja wyników jak w ping, Ctrl +C przerwanie testu i widać statystykę.

Inspirator
18 3 0

@zuzia

Ta strata występuję na samym początku jak zapuszcze WinMTR'a ale w pingploterze jak włączyłem interwał to bywają skoki do 80-90 pingów na niektórych (nie wiem jak to się nazywa fachowo) pod adresach ip, dodatkowo pokazuje czasem utrate pakietów

Niby do środy-czwartku mają przysłać ubee z Katowic, bo w Warszawie nie mają na stanie. Zastanawiałme się nad dołożeniem Archer C9 do tego ubee tylko zastanawiam się czy to coś polepszy? Net będzie bardziej stabilny?

Ekspert
79 13 0

@m4rC

Jeszcze sobie potestuj tego Hiltrona gruntownie. Ja go nie znam więc nie mam wyrobionego zdania, ale wiadomo, że jest na PUMA6, czyli trzeba mu się przyjrzeć. Możesz zapuścić jakieś grubsze testy na noc np. Pingplotterem po TCP lub UDP.

Ubee, cóż to bużetowa konstrukcja na PUMA5, tylko 8 kanałów download, po przełączeniu do bridge nie będzie dostępnych dwóch publicznych adresów tylko jeden. W bridge działa stabilnie, trybu router nie tesowałam zbyt intensywnie.

Zawodowiec
236 60 3

@zuzia

z przykrością muszę Ci napisać, że nie masz racji, straty pakietów masz od trzeciego hopa od konca i na pierwszym czyli klasycznie na modemorouterze

ten test MTR na icmp nie wskazuje żadnego problemu z Hitronem, byc może na innym teście np. z tcp/udp byłoby inaczej

wiem, że Hitron jest na Puma 6 ale akurat ten test nie pokazuje jakis problemów z Hitronem chyba że ktoś się denerwuje że Hitron jako pierwszy hop juz ścina pakiety...

Żeby było tak jak myślisz musiałabyś mieć straty pakietów od pierwszego hopa przez wszystkie kolejne ale to też nie zawsze bo wystarczy że zmienisz interwał wysyłania pakietów icmp na mniej niż 1s i mogą Ci się pojawić dropy nawet na Ubee...

straty pakietów od pierwszego hopa mogą byc też objawem przeciążonego segmentu i wówczas widać ciągłe straty pakietów, a może być też tak że CoPP na poszczególnych hopach ogranicza ilośc przetwarzanych pakietów icmp dlatego często nie wystarczy tylko umieć uruchomić program...trzeba też umieć i miec doświadczenie w interpteracji wyników

Ekspert
79 13 0

@pawelb

Jeszcze raz, strat na ostatnim hopie być nie powinno, tyle tylko napisałam i żadnej dalszej interpretacji z mojej strony nie było więc nie wiem z czym się nie zgadzasz

Pomiar ok. 100 pakietów jest za krótki i nadaje się do powtórki, najlepiej po innym protokole niż ICMP.

Zawodowiec
236 60 3

@zuzia

to że na ostatnich dwóch hopach pojawiają się dropy w wysokości 1% może świadczyć o tym że lekko dropowany jest ruch za hopem do sieci onetu...nie powinno tego być ale nie każdy operator ma wpływ na styk z inną siecią i o tym też trzeba pamiętać a może być i tak że ruch icmp jest po prostu przycinany powyżej jakiejś wartości stąd może sprawiać wrażenie przeciążenia styku...tak jak już wielokrotnie pisałem, właściwa interpretacja wyników pomiaru to też sztuka

Ekspert
79 13 0

@pawelb

Interpretacja to sztuka - zgoda. A wykonanie to podstawa.

Nie neguję tego co piszesz. Ja po prostu nie wyciągam daleko idących wniosków na podstawie testu trwającego ok. 1,5 min na serwer onetu. Dla mnie to tylko sygnał, że trzeba testy powtórzyć po innych protokołach i na inne adresy. Cierpliwości, wkrótce @m4rC zapewne wrzuci wyniki po UDP/TCP. Sama jestem ciekawa jak wypadną na Hiltronie.