UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Profesor
1518 598 62

Re: Problem z Wi-fi po przejściu z Horizon na Connect Box

@wisnier 

Z HZN możesz zrobić lokalnego AP.

Podłączyć HZN przewodem z CB i zobaczyć jak to funkcjonuje.

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007469

1. Włącz dekoder Horizon.
  2. Na pilocie dekodera naciśnij MENU, a następnie wybierz KOŁO ZĘBATE > SIEĆ > POŁĄCZENIE PRZEZ ZEWNĘTRZNY MODEM > ISTNIEJĄCA SIEĆ.
  3. Łączenie trwa kilkadziesiąt sekund, a na ekranie telewizora widoczny jest pasek postępu.

Po wykonaniu tych czynności dekoder połączy się z modemem i będzie rozgłaszał sieć Wi-Fi jak dodatkowy router. Danymi logowania do tej sieci będą dane znajdujące się na naklejce na dekoderze.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
15 1 0

Dzieki zrobiłem jak napsiales. Żony telefon nie przerywa na paśmie 5GHz gdy jest polaczony przez Horizon. Jak tylko podłączam go do Connect Boxa to zrywa co chwilę sygnał przy paśmie 5GHz. Nie dogadują się w takim razie. Niestety prędkości 2.4GHz nadal bardzo niskie. Za to PS4 nie wywala żadnych błędów siecowych, a same połączenie jest stabilne więc moje założenie, że problemem jest Connect Box jest prawdziwe. Jadę po porzadny router.

Moderator
1058 639 176

@wisnier pro-tip: kup go w sklepie, w którym możesz go ewentualnie zwrócić do 14-tu dni (cokolwiek tam kupisz).

Profesor
1518 598 62

@wisniernapisał(a):

Jadę po porzadny router.

Cudów też nie oczekuj

Normy promieniowania wifi są jednoznaczne - dla 2,4GHz to 100mW a dla 5 GHz 200mW 

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
15 1 0

Więc wziąłem sobie na próbę Archera C7 bo nie było nic sensownego na miejscu. Na szczęście mogę go oddac. Okazało się, że jednak mam włączone IPv6. Na tym archerze sygnał dużo gorszy niż na samym Connect Boxie pomimo dobrej specyfikacji. Dziś go zwracam i testuję Connect Boxa bez IPv6. Może to było źródło problemów. Tym razem chociaż pomoc na infolinii dużo bardziej uprzejma i Pan wyjaśnił co może być dalej nie tak i żebym testował, a jak nie będzie ok to trzeba będzie problem eskalować, bo powinno conajmniej być jak na Horizon, a żonie telefonu nie powinno rozłączać w zadnym wypadku.

Nauczyciel
691 445 66

@wisniernapisał(a):

Wygląda jak IPv4

Przechwytywanie.PNG

Czyli okazalo sie ze dreptalismy w miejscu z powodu błędnej diagnozy użytkownika. Do tego celowo pominalem to-linka wiedząc co to za sprzęt.

Do autora tematu, spojrz prosze na mój podpis. Nie każdy musi sie znwc na wszystkim (wiem ze to nasz narodowy sport)

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Inspirator
15 1 0

Dlatego sprawdzam wszystko najprostszą metodą czyli prób i błędów. Teraz będę testować Connect Boxa na ipv4. Jak nie pomoże... To będę dalej szukać rozwiązania. Szkoda tylko, że pomoc techniczna UPC jest tragiczna i zależy na kogo się trafi. Pierwsze zgłoszenie podczas którego przez telefon usłyszałem, że faktycznie coś nie tak z sygnałem i technik musi to sprawdzić zakończyło się tylko wymianą modemu przez jakiegoś nastolatka bez żadnych dodatkowych czynności. Mogli mi go równie dobrze pocztą wysłać i sam bym go podłączył....

Co do tego TPLinka. Cóż to bylo jedyne co było na miejscu. Nie mieli nic Asusa. Dziś go zwrócę i może w innym sklepie znajdę te modele, które polecałeś.

Na szczęście planuje w przyszłym miesiącu wymianę paneli i podłóg w mieszkaniu więc pociągnę w podłodze do każdego pokoju kabel ethernet i zrobię gniazda ethernet w ścianach. Każdy pokój będzie miał albo repeater Wi-Fi albo bezpośrednie podłączenie do gniazda.

GDA
Pan Abonent ;-)
1416 655 115

@wisniernapisał(a):

Teraz będę testować Connect Boxa na ipv4. Jak nie pomoże...

a co tu testować? jak masz porządnie położoną instalacje, nie masz ingresu w sieci bo jakiś janusz podłaczył starego CRT pod analog i wpuszcza zakłócenia to żadnego problemu z internetem UPC mieć nie możesz

---
Nie mów do mnie szeptem.
Zimne nóżki w galarecie? Nie znoszę!
Profesor
1518 598 62

@wisniernapisał(a):

Na szczęście planuje w przyszłym miesiącu wymianę paneli i podłóg w mieszkaniu więc pociągnę w podłodze do każdego pokoju kabel ethernet i zrobię gniazda ethernet w ścianach.

Moja dobra rada - szukaj przewodu RJ45 PŁASKIEGO.

Producent Bitner, Madex.

Inspirator
15 1 0

Żona dziś testuje cały czas Connect Boxa i niestety ale tam gdzie wcześniej był z Horizona sygnał 5GHz przy Connect Boxie go zrywa na jej telefonie. Tablet i mój telefon najwidoczniej radzą sobie lepiej bo mam transfery nawet do 200Mb w tym samym miejscu. Spróbuje znaleźć lepszy router lub rozważam opcję zakupu repeatera którego podłacze do gniazka w przedpokoju czyli w połowie drogi pomiędzy salonem a sypialnią - jedna ściana z żelbetu do pokonania mniej.

W każdym razie będę próbował. W starym miekszaniu (90m2) też z płyty z żelbetu miałem do UBEE podłączony zwykły TP LINK za 120zł i zasięg siegał aż na ogród. ze skrajnego pokoju. Tutaj problemem do pokonania jest przedpokój...

Profesor
1701 404 91

Ja bym jednak rozważył swój router, a niżeli repeater. No, ale zrobisz jak uważasz

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
15 1 0

Możesz rozwinąć? Dlsczego potrzebuje swój router? Nie wystarczy ze wzmocnie sygnał do miejscs, w którym jest za słaby? Pytam bo może repeater to kiepskie urządzenie, a nie znam się na tym Szukam rozwiązań a routery które podane były poprzednio nie są dostępne w sklepie tak abym swobodnie mógł je kupić z możliwością zwrotu, a jeden już kupiłem w cenie 400zł, który ma zasięg gorszy niż CB.

Profesor
1518 598 62

@wisnier 

Żadne wzmacniacze sygnału. Nie brnij w to.

Albo lokalny AP i to jeszcze podłączony przewodem do routera od UPC, albo sprzęt nie za 400 zł a wielokrotność i zrobisz to na wifi.

Nauczyciel
691 445 66

Taaa zwlaszcza repeater na jednym.radiu ;D szał dzikich cial

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Moderator
1058 639 176

Również uważam, że lepiej sprawdzi się porządny router niż repeater. Chyba, że bardzo chcesz spróbować to polecam to. U teścia to instalowałem, współpracuje ze wspomnianym w tym temacie totolinkiem i daje sobie całkiem nieźle radę. Można z niego zrobić lokalny AP lub używać typowo jako repeater.