anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Innowator
112 5 1

Problem

Znowu mam problem bo na kanale 39 i 40 dalej są zaniki internetu na kilka sekund, jest to bardzo irytujące, np nie mogę jednocześnie rozmawiać na messengerze i przeglądać internet bo się wyłączy Wi-Fi, dzieje się tak na każdym sprzęcie ( telefon, PC i TV ) teraz mam Wi-Fi na kanale 44. Co z tym robić bo denerwuje mnie to?  

Sieć Wi-Fi (Włączony - 5GHz)
 Internet (Degradacja usług (tylko US))
 Telefonia (Gotowe TEL1)

Już kolejny raz jest nie prawidłowo 

4 ODPOW. 4
Highlighted
Tytan
2578 565 125

Re: Problem

A jak to wygląda na kanale 48?

Highlighted
Innowator
112 5 1

@MrPepkanapisał(a):

Zrobię kilka testów i napisze za jakiś czas

Highlighted
Innowator
112 5 1

@DonCabezanapisał(a):

@MrPepkanapisał(a):

Zrobię kilka testów i napisze za jakiś czas

Niestety ale na kanale 48 jest tak samo, więc zmienie na kanał 44

Highlighted
Ekspert
102 23 9

Zobacz ile sieci widzisz w dolnym zakresie WiFi 5GHz. (wystarczy uzyć dowolny freewarowy program pokazujący stan sieci WIFi i poziomy sygnałow). Problemem jest fakt, że wiele ruterów i punktów dostępowych WiFi 5GHz wspiera tylko kanały 35-48 (niski zakres pasma 5GHz). Dlatego w wielu miejscach ten zakres WiFi jest mocno obciążony).  Ponieważ wszyscy ustawiają WiFi 5GHz na wersję ac oraz automatyczny wybór to nie ma znaczenia który z tych kanałów ustawisz jako główny. I tak są używane wszystkie na raz. Możesz to zaobserwować na wykresach w aplikacji monitorującej. Wobec tego mimo deklarowanego ustawienia przepływności na co najmniej 866 Mbitów, (agregacja kanałów) to faktyczna przepływność jest dużo niższa od deklarowanej ze względu na wzajemne oddziaływanie różnych  sieci w sąsiedztwie  na siebie, co w szczególnym przypadku może powodować zrywanie się połączeń WiFi i ponownych prób negocjacji parametów połączenia.

Takie ograniczenia mają np.  popularne rutery TpLinka - w trybie ac

"de facto" wykorzystują wszystkie kanały na 5GHz, które potrafią obsługiwać czyli od 36 do 48 niezawleżnie od wybrania któregokolwiek z nich jako podstawowego.

Jeśli będziesz miał w sąsiedztwie kilka punktów dostępowych w tym zakresie to masz odpowiedź - kup lepszy punkt dostępowy pracujący w pełnym zakresie WiFi 5GHz, o ile twoje urządzenia końcowe potrafią pracować na wyższych niż 48  kanał.