UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Highlighted
Użytkownik
9 0 0

Problemy z 5GHz, 2.4Ghz dział w porządku

Witam,

Mam problem z korzystaniem z WiFi poprzez 5GHz. Objawia się on poprzez:

- połączenie jest zrywane

- połączenie trwa znacznie dłużej niż poprzez 2.4 GHz

- czasem nie można się połączyć

Nie dzieje się to często, ale jest dotkliwe. Testowane na komputerze oraz na telewizorze. Gdy korzystam z 2.4Ghz nie mam żadnych problemów. Wyłączyłam WiFi Free.

Poniżej lista sieci, jakie znajduje moja karta sieciowa. Sieć na zielona jest moja, a także weirdLaN5Ghz, z którą mam problemy.

Screenshot from 2020-04-03 13-00-07.png

4 ODPOW. 4
Highlighted
Tytan
2678 572 129

Re: Problemy z 5GHz, 2.4Ghz dział w porządku

Próbowałaś zmiany kanału na np. 36? Próbowałaś zmiany zabezpieczeń z WPA2 na WPA, WEP albo wyłączyć zupełnie zabezpieczenia i łączyć się bez hasła? Jaką masz kartę sieciową w komputerze, jaki masz TV? Jaki masz soft w Compalu?

Highlighted
Użytkownik
9 0 0

Teraz mam 108, wcześniej miałam 110, ale różnić nie było. Nie zmieniałam zabezpieczeń i nie chcę ich wyłącząć. Karta sieciowa to:

Ralink Technology, Corp. MT7610U ("Archer T2U" 2.4G+5G WLAN Adapter

Kiedyś były z nią problemy, ale teraz są dobre sterowniki od twórców jądra i z nich korzystam.

Mój tv to Panasonic VIERA.

2020-04-03 14.08.06 192.168.0.1 cb1c22e69194.png

Highlighted
Zawodowiec
139 38 11

Na przesłanym przez Ciebie diagramie sieci widać używane przez sąsiadów kanały na 5GHz, a więc one zakłocają transmisję i powodują ograniczenia przepływu. Poniżej jest załączona tabela wykorzystania pasma 5GHz. W zależności od ustawionej szerokości kanału WiFi  dostępne kanały są agregowane w paczki - w przypadku wybrania dowolnego numeru kanału w ramach paczki i tak zajmowane są wszystkie kanały w danej paczce. Kanały pomiędzy 116 a 132 mogą być wykorzystywane przez radary pogodowe i w przypadku pojawienia się takiego sygnału w eterze urządzenia WiFi zmieniają kanały na inne, niezależnie od wymuszonego przez ustawienia kanału (najczęściej w dół).

graphic-80211-acChannels-all.jpg

Highlighted
Użytkownik
9 0 0

Dziękuję za wyjaśnienie. Co mam zrobić w takim razie?