UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Highlighted
Użytkownik
2 0 0

Problemy z połączeniem FTP przez ConnectBox

Nie mogę się połączyć z żadnym serwerem FTP, konfiguracja sieci w FileZilli zwraca następujący błąd:

PREP 57194
Odpowiedź 200 Using port 57194, data token 275277849
PORT **,**,**,251,223,106
Odpowiedź 501 IP Mismatch. Tainted by router or firewall.
Polecenie PORT zniekształcone przez router lub zaporę.
Połączenie zamknięte

Teoretycznie (według instrukcji z innego forum) powinienem wyłączyć funkcję DMZ w routerze i spróbować ponownie. Problem w tym, że mój ConnectBox w ogóle nie daje mi dostępu do tej funkcji.

6 ODPOW. 6
Highlighted
Tytan
1188 615 112

Re: Problemy z połączeniem FTP przez ConnectBox

Witaj,

Jeżeli nie masz funkcji kierowania portów to znaczy że działasz w profilu opartym o ip v6, za pomocą asystenta pomocy w moim UPC możesz zmienić na ip v4 co pozwoli Ci na uruchomienie tej funkcjonalności.

-------------------------------------------
Highlighted
Inspirator
14 1 1

@Dzwiedz Komunikat wskazuje na to że twój serwer FTP jest źle skonfigurowany tj. wysyła do klienta swój adres lokalny LAN zamiast zewnętrznego WAN. Zwykle jeżeli IP zewnętrzne jest stałe to w ustawieniach serwera FTP wpisuje się ręcznie ten adres w polu "bind to external IP address" lub podobnym. Ponieważ łącza dla klientów prywatnych w UPC mają zmienne IP to takie rozwiązanie nie przejdzie.

Ustawienie serwera FTP w DMZ nic tutaj nie pomoże (za takie szkodliwe rady powinna być kara).

Moim  zdaniem nie da się uruchmoić serwera FTP na łączu ze zmiennym IP za NAT czyli takim jakie mamy w UPC. Możesz spróbować przestawić serwer na SFTP (SSH File Transfer Protocol). Z tym nie powinno być problemu.

Highlighted
Tytan
1188 615 112

Oczywiście że da sie postawić serwer FTP na takim łączu, proszę nie wprowadzać użytkowników w błąd. Po to jest kierowanie portów i nie ma tu znaczenia czy serwer wystawiony jest bezpośrednio ze swoim własnym zewnętrznym adresem IP czy jest za NAT-em

Highlighted
Inspirator
14 1 1

@Pablo No więc dlaczego według ciebie pojawia się komunikat "Odpowiedź 501 IP Mismatch"? W tym przypadku porty są przekierowane ponieważ serwer odpowiada klientowi. Muszę przynzać się do błędu, serwer ftp da się skonfigurować na takim łączu o ile można ustawić rozwiązywanie nazwy domenowej do IP.

Highlighted
Tytan
1188 615 112

Taki komunikat jak najbardziej może się pojawić w przypadku niektórych konfiguracji. Natomiast jest to tylko kwestia konfiguracji. Sam mam u siebie postawiony serwer FTP działa bez problemu. Do tego serwer poczty nie wspominając o innych usługach dostępnych z zewnątrz . 

Highlighted
Użytkownik
2 0 0

Okazuje się, że to wina FileZilli. Połączenia z innych klientów działają bez problemu.