UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
-
Nie dotyczy
1070 0 58

Problemy z wifi

Dzień dobry, mam problem z skonfigurowaniem connectboxa. Zaczne może od przedstawienia obecnej konfiguracji. W compalu mam na ossobnych ssid sieć 2.4 Ghz i 5 Ghz, sieć gościnna wyłączona, wifi free wyłączone dodatkowo horizon podpięty skrętką do compala i działa jako access point (równierz 2 sieci - 2.4 Ghz i 5 Ghz każda z innym ssid).

Kilka dni temu miałem problem z routerem, ponieważ nie mogłem ustawić kanału wifi na 5 Ghz (router nie potrafił zapisać ustawień), konsultant doradził wykonanie kopii zapasowej ustawień, a następnie reset routera do ustawień fabrycznych. Zrobiłem to i pomogło.

Na moim telefonie sony xz1 wifi działa teraz świetnie, zasięg w całym mieszkaniu, a prędkości jakie osiągam to ponad 400 mbps przy łączu 500 mbps co uważam za świetny wynik jak na wifi.

Niestety inni użytkownicy skarżą się że od resetu i zmiany kanału (przed resetem byłchyba 36 kanał na 5 Ghz ustawiony, po resecie wskoczył na kanał 60 i zostawiłem na nim, ponieważ nie dość że zasięg i prędkości się poprawiły to jeszcze nie ma żadnej innej sieci na tym, ani na innym okolicznym kanale.

Co może być powodem, że inni użytkownicy teraz mają problem, wifi raz wykrywa raz nie, rozłącza, przerywa itd. Wcześniej to ja miałem tego typu problemy, ale po zmianie kanału mi się poprawiło, ale inne urządzenia nadal mają problem.

Problemaryczne urządzenia to iphone se oraz huawei p9 lite [poprawka to jest p10 lite](na 2.4 Ghz problem nie występuje, ale wiadomo na 2.4 Ghz internet działa zdecydowanie wolniej)

Nie mogę się doczekać tego arrisa, mam nadzieje, że z nim nie będzie żadnych problemów

8 ODPOW. 8
Profesor
1621 418 83

Re: Problemy z wifi

Huawei P9 Lite ma wifi 5 GHz? Bo jakoś w internecie tego się nie doszukałem.

A co do problemu:

@-napisał(a):

Dzień dobry, mam problem z skonfigurowaniem connectboxa. Zaczne może od przedstawienia obecnej konfiguracji. W compalu mam na ossobnych ssid sieć 2.4 Ghz i 5 Ghz, sieć gościnna wyłączona, wifi free wyłączone dodatkowo horizon podpięty skrętką do compala i działa jako access point (równierz 2 sieci - 2.4 Ghz i 5 Ghz każda z innym ssid).

Na Horizonie też są te problemy?

https://zanimnapiszesz.info
-
Nie dotyczy
1070 0 58

Przepraszam to jest huawei p10 lite i tak na 100% ma 5 Ghz.

Na horizonie nie zauważyłem tych problemów, ale za to horizon sam w sobie ma znaaacznie słabsze wifi od compala, ale i tak działa jako niezły access point po 2 stronie mieszkania, do oglądania yt itd w zupełności wystarcza.

Dokładnie nie wiem jak to wygląda, tylko to co przekazali mi inni użytkownicy sieci, że własnie rozłącza, zanika sieć, albo nie potrafi jej odszukać (ten ostatni problem też mnie dotyczył, przed resetem i ustawieniem kanału 60, ale obecnie tego problemu nie zauważyłem, pewnie dlatego że ustawiłem ssid ręcznie i statycznie ip).

-
Nie dotyczy
1070 0 58

Ale dziwne jest też to, że sieć 2.4 Ghz jest zawsze bez problemu widoczna, a 5 Ghz nie zawsze, a po restarcie urządzenia to z 2.4 już dawno można się połączyć, a  na 5 Ghz jeszcze trzeba czekać i czekać. Domyślnie też większość urządzeń łączy się niestety po 2.4 Ghz, chyba że wyłączy się autopołaczenie z siecią 2.4. A jednak 5 Ghz działa lepiej, do tego łącznie w pobliżu jest max 5 sieci w tym paśnie, za to na 2.4 jest po kilka sieci na każdy kanał, zresztą jak chyba w każdym większym bloku i osiągi są zdecydowanie gorsze.

GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

musisz miec swiadomosc ze siec 5Ghz ma mniejszy zasięg i być może dlatego zanika w pewnych obszarach domu

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
-
Nie dotyczy
1070 0 58

Tak wiem o tym, ale problemy występują nawet przy samym routerze. Dodatkowo zasięg w całym mieszkaniu jest bardzo dobry, a w pokoju gdzie zasięg compala jest taki sobie działa horizon wiec problemu z zasięgiem nie ma wcale

Profesor
1380 608 54

@-

By ocenić jaki jest zasięg, moc sygnału wifi i zaszumienie innymi sieciami - musimy wykonać test sieci wifi.

Tu wszystko wyjaśniono i zamieszczono oprogramowania dla komputera:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3158772.html

Po zrobieniu testu proszę tu wstawić wynik pomiaru sieci.

Może warto też zmienić nr kanału z 60 na 36?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
-
Nie dotyczy
1070 0 58

Zasięg jest ok,  innych sieci praktycznie nie ma na 5 Ghz więc nie ma mowy o zakłóceniach, po prostu temu compalowi coś odbija. Myślałem, że ktoś zna jakieś rozwiazanie :/

Profesor
1380 608 54

@-

Np to pospisuj sobie ustawienia w Compalu albo zrób foto.

Potem reset przyciskiem z tyłu na obudowie Compala i ustaw ręcznie identycznie tak samo jak z zapisków lub foto.

Może problemem jest przywrócenie Compala z kopii cfg.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.