UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Użytkownik
3 0 0

Przydzielenie nowego adresu IP

Witam,

czy jest w Connect Boxie możliwość zmiany adresu IP? 

Pozdrawiam

20 ODPOW. 20
Zawodowiec
111 33 9

Re: Przydzielenie nowego adresu IP

Z tego co wiem w żadnym modemie nie można tak zrobić. Oraz z tego co wiem (z mojego doświadczenia) dzierżawa IP jest na ok miesiąca, czyli jak wyłączysz po miesiący router i go włączysz to wtedy zmieni ci się IP (miałem tak na thomsonie TWG, gdyż na noc był wyłączany i IP mi się zmieniło dopiero po miesiącu, teraz przy CB nie wyłączam go więc nwm czy działa to inaczej)

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Moderator
923 601 148

@krupniok200 prawie wszystko co napisałeś sie zgadza poza okresem dzierżawy IP. Czasami zmienai się ono po tygodniu, a czasami po pół roku. 

@blacky11 nie ma sposobu na jego zmianę. 

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Profesor
1579 418 80

Z dzierżawą IP często jest tak, że IP nie zmienia się przez kilka lat. Miałem nawet taki przypadek, że po zmianie Compala 5.1 na Compala 4.1 IP miałem takie same. Ale to był rzadki przypadek

https://zanimnapiszesz.info
Zawodowiec
111 33 9

Tak czy siak, u mnie przy wyłączaniu routera na noc miałem zmiane IP po miesiącu

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Profesor
1579 418 80

U mnie było tak, że po każdym moim wyjeździe (nawet jak trwał kilka dni) to po kilku dniach jak wracałem i włączałem modem i router to na routerze już miałem inne IP. Więc jak widać to zależy od lokalizacji

Użytkownik
3 0 0

Witam ponownie,

dziękuje bardzo za odpowiedzi, teraz jeszcze mam jedno pytanie. Na internecie wyczytałem, że jeżeli wyłącze router na chwilę przed upływem czasu dzierżawy ip, i włącze go kilka godzin później, to wtedy mój adres ip ulegnie zmianie. Co o tym sądzicie, może to zadziałać?

Dziękuje

Profesor
1579 418 80

Zależy od lokalizacji. Czasami często zmieniają IP (jak u mnie), a z kolei gdzie indziej zmieniają rzadziej

Profesor
1364 605 50

@blacky11napisał(a):

Witam ponownie,

dziękuje bardzo za odpowiedzi, teraz jeszcze mam jedno pytanie. Na internecie wyczytałem, że jeżeli wyłącze router na chwilę przed upływem czasu dzierżawy ip, i włącze go kilka godzin później, to wtedy mój adres ip ulegnie zmianie. Co o tym sądzicie, może to zadziałać?

Dziękuje

Nikt o to jeszcze nie zapytał - a cóż jest powodem, że chcesz obecne IP zmienić?

Wyjaśnij, a może znajdzie się na to inny sposób (np. VPN?)

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Moderator
923 601 148

Sposób z wyłączeniem modemu jest ok. Sęk w tym, że sprzęt może być wyłączony dzień lub miesiąc czy rok i reguły tutaj nie ma, gwarancji, że zmieni się IP tym bardziej.

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Zawodowiec
145 31 5

Tylko że wiele osób chce mieć stałe IP 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Użytkownik
3 0 0

Nikt o to jeszcze nie zapytał - a cóż jest powodem, że chcesz obecne IP zmienić?

Wyjaśnij, a może znajdzie się na to inny sposób (np. VPN?)

Na moim komputerze uruchomiony był serwer gry, tylko do testów jeszcze przed przeniesieniem go na maszynę. Pewna zawistna osoba zaczęła mi grozić ddosami/dosami, i faktycznie je wykonała na pewien czas.. Dlatego teraz chciałbym zmienić IP, żeby po prostu być bezpiecznym. 

Zawodowiec
145 31 5

@blacky11To pozostaje Ci skorzystać z jakiegoś VPN.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Profesor
1579 418 80

A czemu? Wystarczy wyłączyć modem na 2 (lub kilka) godzin i IP samo się zmieni. VPN to oczywiście dobre rozwiązanie, ale tutaj to przerost formy nad treścią

Profesor
1364 605 50

@blacky11napisał(a):

Na moim komputerze uruchomiony był serwer gry, tylko do testów jeszcze przed przeniesieniem go na maszynę. Pewna zawistna osoba zaczęła mi grozić ddosami/dosami, i faktycznie je wykonała na pewien czas.. Dlatego teraz chciałbym zmienić IP, żeby po prostu być bezpiecznym. 

Taka zmiana IP nie gwarantuje Ci bezpieczeństwa.

Skoro "znalazł" atakujący Twoje IP wcześniej to znajdzie i następne.

Można spróbować z umieszczeniem gry np na serwerze Kimsufi (są to serwery płatne, poza Polską i mają odpowiednią infrastrukturę by Twoje dane tam chronić i skutecznie odpierać ataki DDoS).

Ty prywatnie w domu nie jesteś w stanie się przed takim atakiem obronić.

To co zrobiła ta osoba (atak DDoS) jest sankcjonowany prawnie i powinieneś to zgłosić na Policję.

Ogólnie odpowiedzialność za ataki DoS (do którego typu należą również DDoS) jest uregulowana w art 268 K.K.

Art. 268.

§ 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa lub zmienia zapis istotnej informacji albo w inny sposób udaremnia lub znacznie utrudnia osobie uprawnionej zapoznanie się z nią, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 dotyczy zapisu na informatycznym nośniku danych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 3. Kto, dopuszczając się czynu określonego w § 1 lub 2, wyrządza znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Pewnym utrudnieniem tu będzie umocowanie prawne, co dla każdej osoby jest tą istotną informacją i przedstawienie tego w sposób wiarygodny prokuratorowi.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.