UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Nauczyciel
655 448 61

Re: Przydzielenie nowego adresu IP

Życzę powodzenia w udowodnianiu winy potencjalnemu sprawcy.

@blacky11napisał(a):

Nikt o to jeszcze nie zapytał - a cóż jest powodem, że chcesz obecne IP zmienić?

Wyjaśnij, a może znajdzie się na to inny sposób (np. VPN?)

Na moim komputerze uruchomiony był serwer gry, tylko do testów jeszcze przed przeniesieniem go na maszynę. Pewna zawistna osoba zaczęła mi grozić ddosami/dosami, i faktycznie je wykonała na pewien czas.. Dlatego teraz chciałbym zmienić IP, żeby po prostu być bezpiecznym. 

Ehh zabawy niewyżytych dzieciaczków.

Co możesz zrobic ?
1. Jeżeli masz connectboxa poproś o uruchmienie ip v6, będziesz wychodził przez wspólny adres UPC (można powiedzieć że będziesz za NAT-em) przez co będziesz bardziej bezpieczny ze względu na to że ciężar potencjalnego ataku przeniesie się na router brzegowy UPC.

Oczywiście niesie to z sobą pewne niedogodności jak zwiększenie pingów oraz braku samodzielngo zewnętrznego adresu IP (problem z ewentualnymi przekierowaniami)

Rozwiązanie to jednak potraktował bym jako tymczasowe i po pewnym czasie wrócił bym do ip v4

2. Nie masz connectboxa.

Teraz pytanie czy routerem jest modem od UPC czy jakieś twoje urządzenie ?
Nie ważne jak brzmi odpowiedź na to pytanie to możesz pozamykać wszystkie możliwe porty oraz odpowiedź na pingi.
Jeżeli masz jakieś swoje urządzenie (jest to coś lepszego niż TP-link do 200 zł) to możesz spróbować odnaleźć w nim opcje która pomoże ci z takimi atakami (jednak nie liczył bym na zbyt dużo).

Nejlepszą nauczką jest odpłacić tym samym cwaniaczkowi i to najlepiej razy 10

Liczy się to kto ma "grubszą rurę" oraz to jakie jest urządzenie w które się celuje.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Profesor
1668 425 87

@Pablonapisał(a):

Życzę powodzenia w udowodnianiu winy potencjalnemu sprawcy.

To zależy od sytuacji. Nawet jak haker korzystał z VPN, proxy czy TOR to da się ustalić kim był sprawca. Dostawcy VPN i proxy gromadzą logi (nie wszyscy, ale niektórzy tak), a węzły TOR niby można kontrolować, ale czy w naszym kraju jest to praktykowane?

@Pablonapisał(a):

Co możesz zrobic ?
1. Jeżeli masz connectboxa poproś o uruchmienie ip v6, będziesz wychodził przez wspólny adres UPC (można powiedzieć że będziesz za NAT-em) przez co będziesz bardziej bezpieczny ze względu na to że ciężar potencjalnego ataku przeniesie się na router brzegowy UPC.

Oczywiście niesie to z sobą pewne niedogodności jak zwiększenie pingów oraz braku samodzielngo zewnętrznego adresu IP (problem z ewentualnymi przekierowaniami)

Rozwiązanie to jednak potraktował bym jako tymczasowe i po pewnym czasie wrócił bym do ip v4

Nie wiem czy to rozwiązanie nawet jako tymczasowe się nada. Jeżeli haker dysponuje adresacją IPv6 to może zaatakować i jego komputer po adresie IP (bo w IPv6 każde urządzenie ma zewnętrzny adres IP).

https://zanimnapiszesz.info
Nauczyciel
655 448 61

Adresacja IP v6 w UPC jest natowana i wychodzi przez IP v4, nadal podtrzymuje to że będzie obrywać router brzegowy UPC które to w takiej sytuacji bedzie zmuszone w jakiś sposób zareagować albo i nie bedie reagować bo dla nich atak domorosłego hajkiera bedzie nieodczuwalnym piardem. Jak by nie było to zatrzyma sie to przed uzytkownikiem koncowym.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Zawodowiec
112 33 9

Ja 2 lata temu tesowałem połaczenia i syngały zew do routera thomson TWG u ma mojej przyjaciółki (ja też wtedy miałem thomsona). Puszczałem ze swojej sieci pinga o nawyższej wartości na adres IP zew routera. Efekt był taki: "request time out", czyli jednym słowy albo serwer dynamic-chello blokuje, albo firewall routera blokuje. Na connectboxie jest oczywiście domyślnie włączony firewall a nawet wykrywanie ICMP flood. Tylko pytanie czy przy prawdziwym DDoS czy intel PUMA 6 nie zrobi "kuku".

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Profesor
1475 644 61

@blacky11

Proponowano tu VPN lub przeniesienie serwera gdzie indziej - i tą drogą bym poszedł, ALE!

By uruchomić VPN musiałbyś mieć własny router (CB nie obsługuje VPN) lub uruchomić go na komputerze lub serwerze z grą.

Są VPN darmowe, ale często wydajność mają pod psem.

Lepiej zapłacić i mieć pewność, że to działa.

Ja osobiście bym wybrał jednak zewnętrzny serwer - zapłacił i niczym się ze swej strony nie martwił. A wtedy VPN w domu nie jest potrzebny.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
26 9 0

Jest możliwość zmiany i co 3min adresu IP, ale Connect Box musi być w trybie Bridge, a Ty musisz mieć router z możliwością zmiany adresu MAC