UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
3 1 0

"Unable to contact your DHCP server" przez WiFi na jednym laptopie, kablowe działa

Cześć, napotkałem dzisiaj problem z połączeniem z routerem WiFi (UPC Connect Box) jednego laptopa z Windows 10. Do dzisiaj rano połączenie działało, a teraz od wielu godzin przy próbie połączenia dostaję komunikat:

"Brak połączenia, zabezpieczone".

Jednocześnie komputer dostaje autokonfigurację DHCP z routera (IP, bramę), od strony routera widać komputer na liście.

Polecenie ipconfig /all podaje poprawną konfigurację.

Niestety polecenie ping 192.168.0.1 daje request timeout.

Polecenie ipconfig /renew daje: "An error occured while renewing interface Wi-Fi: unable to contact your DHCP server. Request has timed out".

Jednocześnie:

- komputer bez problemu łączy się z tym samym routerem po kablu

- komputer bez problemu łączy się z innym routerem WiFi (ze smartfona)

- inne urządzenia łączą się bez problemu przez WiFi z tym routerem

- wykonałem standardowe polecenia zalecane dla Windows 10, restart kompa itp.

- nic dzisiaj nie było na komputerze instalowane

Czy ktoś ma pomysł co się mogło wydarzyć i jak ten problem rozwiązać?

6 ODPOW. 6
Profesor
1619 418 83

Re: "Unable to contact your DHCP server" przez WiFi na jednym laptopie, kablowe działa

Wgrałeś najnowsze sterowniki do karty WiFi? Próbowałeś przydzielić ręcznie IP w Compalu do karty WiFi która masz w laptopie? Podaj model karty WiFi którą masz w laptopie

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
3 1 0

Re: "Unable to contact your DHCP server" przez WiFi na jednym laptopie, kablowe działa

Tak próbowałem przydzielać z konsoli routera ręcznie (inny numer) i karta dostawała ten numer. IP był przydzielany za każdym razem, czy to ręcznie czy automatycznie.

Karta = Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8265, wersja sterownika 20.30.1.2, komputer ma 2 tygodnie więc nie próbowałem tej drogi.

I teraz hit: za Twoją radą wykonałem polecenie aktualizacji w/w sterownika (net na kablu), długo nic się działo ("trwa aktualizacja"), w końcu poinformował że aktualizacja się nie powiodła i żeby szukać na stronie producenta.

Po czym spróbowałem ponownie się połączyć przez WiFi i... zadziałało.

Jedyne wyjaśnienie to jest sytuacji to jakaś niejawna aktualizacja Windows w tle która namieszała w konfiguracji.

Dzięki!

Zawodowiec
111 33 9

wejdź w wiersz poleceń z uprawnieniami administratora i spróbuj wpisać: "ipconfig /release" a potem "ipconfig /renew" może to coś da. 

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
ex-Moderator
136 131 20

@krupniok200 napisał(a):

wejdź w wiersz poleceń z uprawnieniami administratora i spróbuj wpisać: "ipconfig /release" a potem "ipconfig /renew" może to coś da. 

A po cóż mieszać skoro @highlander  rozwiązał problem

"Po czym spróbowałem ponownie się połączyć przez WiFi i... zadziałało.

Jedyne wyjaśnienie to jest sytuacji to jakaś niejawna aktualizacja Windows w tle która namieszała w konfiguracji."

Użytkownik
3 1 0

...i Highlander dodatkowo w pierwszym poście wspomniał że wykonał wszystkie podstawowe działania (w tym właśnie ipconfig /renew) zanim poszukał pomocy na forum.

Cóż jednak się okazuje że nawet nieudana (wg komunikatu Windows) aktualizacja sterownika potrafi coś zmienić w konfiguracji że problem znika.

Profesor
1375 607 54

@highlandernapisał(a):

Karta = Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8265, wersja sterownika 20.30.1.2, komputer ma 2 tygodnie więc nie próbowałem tej drogi.

(...)wykonałem polecenie aktualizacji w/w sterownika (net na kablu), długo nic się działo ("trwa aktualizacja"), w końcu poinformował że aktualizacja się nie powiodła i żeby szukać na stronie producenta.

Po czym spróbowałem ponownie się połączyć przez WiFi i... zadziałało.

Jedyne wyjaśnienie to jest sytuacji to jakaś niejawna aktualizacja Windows w tle która namieszała w konfiguracji.

Dzięki!

Nigdy się nie wyszukuje sterowników przez Windows Update - zawsze się ich szuka na stronie producenta danego układu.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.