anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Restartowanie się routera

Witam,

Obserwuję problem restartowania się routera (R) podczas łączenia się jednego urządzenia w LANie (1) z drugim urządzeniem w LANie (2) przy wykorzystaniu adresu publicznego z przekierowaniem portów do (2) - w tym przypadku zwykłe HTTPS, nic nadzwyczajnego. Tuż po rozpoczęciu ruchu (transfer plików) z (1) do (2) (nawiasem mówiąc, osiągana wydajność jest żenująca), ping pomiędzy (1) a (R) rośnie do kilku sekund, a po chwili następuje restart (R). Wygląda na to, że wykonując tę samą czynność z (1) spoza LANu, problem nie występuje. Czy ktoś się z tym spotkał i wie, jak temu zaradzić?

9 ODPOW. 9
Highlighted
Tytan
2578 565 125

Re: Restartowanie się routera

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Dzięki za informację. Widziałem ten wątek, myślałem że od czasu coś konkretnego się wydarzyło... Czy wiadomo, że poprawka na to jest w jakichś konkretnych planach, czy mam czekać na coś co się nigdy nie wydarzy, bo to zbyt rzadki problem?

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Zatem pytanie w celu obejścia problemu w scenariuszu użycia nazwy domenowej wskazującej na adres publiczny routera: czy istnieje metoda ustawienia w tym routerze wpisu DNS, który kierowałby tę nazwę na adres w sieci lokalnej?

Highlighted
Użytkownik
5 0 0

@MrPepka Ile będzie trzeba czekać na tę poprawkę? Bo mnie już od pół roku po kilka-kilkanaście razy dziennie sygnał zrywa. 

https://forum.upc.eu/t5/connectbox/problem-z-resetami-connectboxa-i-troche-dekoderem-horizon/m-p/378...

Highlighted
Tytan
2578 565 125

Nic mi na ten moment nie wiadomo o terminie nadejścia poprawki. Jeśli będzie to ktoś z Moderatorów da znać

Highlighted
Użytkownik
5 0 0

@MrPepka A skoro tyle osób ma problemy, to nie da się zacząć masowo przywracać starej wersji oprogramowania, która nie powodowała ciągłych resetów? Przynajmniej do czasu, aż ta poprawka się pojawi. Bo pół roku problemów to trochę długo.  

Highlighted
Tytan
2578 565 125

Z tego co wiem nie ma takiej możliwości

Highlighted
Użytkownik
5 0 0

@MrPepka To chyba bardziej wynika z braku woli, aniżeli technicznych przeciwskazań... 

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

No nic, na razie radzę sobie na zasadzie że poza domem łączę się normalnie przez adres publiczny, a w domu przez adres lokalny, bo inaczej Compal wariuje i szlag go trafia. Mało wygodne, no ale co zrobić. Nie spodziewałem się, że w 2020 r. może istnieć taki bzdet i to od tak długiego czasu z tego co czytam.