UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Tytan
2522 553 123

Re: Różne wersje oprogramowania

Czy robiłeś hard reset Compala?

Highlighted
Moderator
120 55 37

@milioner tak jak zalecił @MrPepka spróbuj na początek zrobić dłuższy reset modemu.

Jeśli po ponownym zalogowaniu modemu nic się nie zmieni, napisz proszę do mnie w PW, abym mógł zweryfikować sprawę indywidualnie.

Highlighted
Użytkownik
9 0 0

Myślałem że tylko jak tak mam z 5GHz. Czekam na dalszy rozwój wypadków. 

Highlighted
Inspirator
7 2 0

Sprzęt którego używam ma zaktualizowany soft. Bardziej interesuje mnie dlaczego na nowych urządzeniach nie ma samostartu aktualizacji (kwestia tygodnia, może dwóch). Reset (taki dłuższy z zaparzeniem herbaty  xD) czy hard reset nie zmienia sytuacji. Czy z tym softem wszystko jest ok, czy nie został przypadkiem wstrzymany czy to tylko kwestia czasu kiedy zostanie pobrany ?

Highlighted
Tytan
1439 822 568

@milioner oczywiście, że modemy posiadają taką funkcję. Dla danej grupy np. 50 tysięcy modemów planowany jest reset w danym dniu, tak aby mogły pobrać i zaktualizować soft. Jeśli jeszcze jakiś Compal w Polsce nie ma nowej wersji softu oznacza to jedynie, że nie był resetowany, bo nie udało się tego na zdalnie nim wymusić (problemy indywidualne). 

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Highlighted
Omnibus
352 133 4

@GMateusz 

pojawiłą sie nowa wersja oprogramowania: CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p6-NOSH  ?

są jakieś informacje o zmianach w tej wersji?

Highlighted
Tytan
1439 822 568

@pawelb napisał(a):

@GMateusz 

pojawiłą sie nowa wersja oprogramowania: CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p6-NOSH  ?

są jakieś informacje o zmianach w tej wersji?

@pawelb jak wiesz nigdy nie udostępnialiśmy changelogów oprogramowania dla naszych urządzeń i nie mamy w planach tego robić. Powiem jedynie tyle, że najnowsza wersja z końcówką 25-2p6 zawiera wyłączenie poprawki dotyczące bezpieczeństwa.

Highlighted
Omnibus
352 133 4

@GMateusz 

Mysle ze to tez wazna informacja dla uzytkownikow ze to poprawki dotyczace security !

nic nie mowilem o udostepnianiu changeloga...bardziej wlasnie chodzilo mi o to czego ogolnie dotyczą poprawki

Highlighted
Tytan
1439 822 568

@- napisał(a):

aaa mam nie załatany, nie zaaktualizowany  router,  nic tylko skarge składać, że nie mam aktualnej wersji softu  (...)

Do piątku/soboty powinieneś mieć - podobnie wszyscy inni użytkownicy CB w Polsce. Poprawka zwiększa poziom bezpieczeństwa, lecz nie oznacza to, że poprzednie wersje stanowią jakiekolwiek zagrożenie dla klientów. Kładziemy bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo naszych urządzeń, tak aby wszyscy klienci bez obaw mogli z nich korzystać.

Highlighted
-
Nie dotyczy

@GMateusz  chyba nie przeczytałeś zdania powyżej, przecież to był zwykły żarcik

Przecież to tak samo jak z każdym innym urządzeniem, też aktualizacje rozchodzą się flaami, dobrze, że to w ogóle aktualizujecie, a nie jak producenci tel z androidem rok i tel bez poprawek się zostaje.

A jak już w temacie bezpieczeństwa to @GMateusz  kiedy jakieś WPA3 ? Już kurde rok temu o tym można było poczytać i chyba żadnego sprzętu jeszcze z tym nie widziałem, może jak nie z 4k to z tym będziecie pierwsi ?

Highlighted
Tytan
1439 822 568

@- nie słyszałem, aby były plany na wdrożenie tego, ale dzięki za sugestię.

Highlighted
Omnibus
352 133 4

@- 

nie słyszałem żeby WPA3 pojawiło się na jakichkolwiek urządzeniach Docsis czy GPON (coś tam ma być na Huawei), na razie tylko na niektórych routerach się trafi ale już są pierwsze luki w zabezpieczeniach WAP3

Highlighted
-
Nie dotyczy

Ale gdzie tam WPA3 jak zdecydowana wiekszość osób wolała by mieć sieć otwartą, bez hasła, a jak już z hasłem to jakimś prostym + używają WPS, a z tego co wiem to to więcej dziur niż pożytecznego protokołu, sam WPS zawsze całkowicie blokuje ze względu na bezpieczeństwo, a wygody jak dla mnie w tym zero i tak hasło się wpisuje raz (można sobie nawet kod qr przygotować to nawet i 30-50 znakowe hasło to nie problem, bo wystarczy zeskanować )

No ale nie spodziewałem się, że tak szybko dostanę najnoszy soft Dopiero co pisałem, że już go nie mam i pyk wskoczył

Różnicy w działaniu jakoś nie zauważyłem, ponad 460 mbps po wifi jest, więc tutaj w normie

Highlighted
Tytan
1439 822 568

Nie ma różnicy w działaniu bo ta wersja jak pisałem wcześniej zawiera tylko i wyłącznie poprawki dotyczące bezpieczeństwa.

Highlighted
-
Nie dotyczy

@GMateusz  wolałem się upewnić, bo wiesz jak to nie raz bywa, jak na windowsie poprawki dotyczące bezpieczeństwa i kilkanaście % mniej wydajności procka