UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Użytkownik
11 0 0

Skoki pingu w grach wieczorem

Hej,

Zauważyłem, że po kablu mam okazjonalnie skoki pingu do 700/1300ms. Fiber Power 300 Mb/s Katowice. Wklejam to co może być ważne do diagnozy, jak jeszcze coś trzeba to mówcie  

|------------------------------------------------------------------------------------------|
| WinMTR statistics |
| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
| compalhub.home - 0 | 51 | 51 | 1 | 1 | 5 | 1 |
| No response from host - 100 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| pl-ktw01a-rc1-ae18-0.aorta.net - 0 | 51 | 51 | 15 | 27 | 104 | 27 |
| pl-waw26b-rc1-ae40-0.aorta.net - 0 | 51 | 51 | 14 | 30 | 115 | 18 |
| pl-waw26b-ri1-ae24-0.aorta.net - 0 | 51 | 51 | 15 | 26 | 101 | 28 |
| 72.14.222.250 - 0 | 51 | 51 | 14 | 26 | 104 | 23 |
| 108.170.250.193 - 0 | 51 | 51 | 14 | 23 | 65 | 20 |
| 108.170.234.101 - 0 | 51 | 51 | 17 | 27 | 106 | 28 |
| waw02s16-in-f14.1e100.net - 0 | 51 | 51 | 16 | 25 | 102 | 24 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

DDDDD.pngFFFF.pngipv6firewall.pngxxxxxx.pngzxczxczxcxzc.png

21 ODPOW. 21
Profesor
1697 402 89

Re: Skoki pingu w grach wieczorem

Pracuję w UPC
1 0 0

MrPepka:

Bardzo proszę, nie sugeruj takich zmian, jeśli nie zauważasz błędów w sygnale.

Pan ma problemy z kanałem zwrotnym. Ilość błędów T3 o tym świadczy... 

IPv6 nie ma tu nic do tego. Proszę o potwierdzenie przez pracownika UPC mojej obserwacji.

Profesor
1697 402 89

To, że błędów T3 jest dużo na jednym kanale to wcale nie musi oznaczać, że tu leży przyczyna wysokich pingów. Najczęściej ich przyczyną jest działający protokół IPv6 któego wiele gier nie ackeptuje. A w ogóle do problemu dochodzi wieczorami to może to być też sieć obciążona. Poza tym z moich obserwacji wynika, że po restarcie CB ilość błędów T3 maleje do zera

https://zanimnapiszesz.info
Nauczyciel
616 164 8

@killer2knapisał(a):

MrPepka:

Bardzo proszę, nie sugeruj takich zmian, jeśli nie zauważasz błędów w sygnale.

Pan ma problemy z kanałem zwrotnym. Ilość błędów T3 o tym świadczy... 

IPv6 nie ma tu nic do tego. Proszę o potwierdzenie przez pracownika UPC mojej obserwacji.

Co nie zmienia faktu, że zmiana na IPv4 wyjdzie tylko na dobre jezeli chodzi o gry Online.

Dodatkowo sugeruję w firewallu routera wyłączyć wszystko typu IP flood i zostawić tylko zaznaczoną opcję "Ochrona firewall".

Ja
Innowator
12 2 0

@MrPepkanapisał(a):

Poza tym z moich obserwacji wynika, że po restarcie CB ilość błędów T3 maleje do zera

@MrPepka  masz rację po restarcie CB ilość błędów T3 maleje do 0 i nabija od nowa. Jest gdzieś problem w kanale zwrotnym i tyle

Użytkownik
11 0 0

Odkładałem wizytę technika z powodu remontu, ale tydzień temu w końcu się zjawił.

Sygnał jest ponoć bardzo dobry. Nie stwierdził nic niepokojącego. Jedynie wyłączył ipv6.

Mimo to nadal mam okazjonalne skoki pingu. Tylko tym razem nie do 900 ms, a okolice 350ms. Wydaje mi się, że jest ich też nieco mniej. Tak czy owak, nie powinno być ich w ogóle.Jest jakaś kluczowa sytuacja w meczu online i nagle dostaję laga. Inni w tym czasie nie mają skoku pingu, więc wina leży po mojej stronie.

Przeprowadziłem test na pingplotter wg poradnika @zuzia 
- adres: google.pl, protokół - UDP, interwał 1 sek.

Natomiast przy iperf.upc.pl, protokół - TCP, port 80, interwał 0.3 sek nie pojawia się w ogóle wykres. Otrzymuję jedynie długi czerwony pas.
pingplotter.google.png

Zawodowiec
203 48 6

W polu interval wstawiłeś kropkę, czy przecinek - 0.3, czy 0,3?

Użytkownik
11 0 0

I przy 0,3 i przy 0.3 jest czerwony pasek bez wykresu. Typ pakietu TCP, target port HTTP 80 i reszta domyślnie jak na twoim screenie w poradniku.

Ale u góry wyskakuje, mimo że mam zainstalowanego WinPcap
Screenshot_1.png

Profesor
1697 402 89

1. Uruchom pingplotter jako administrator

2. Podmień winpcap na npcap

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
11 0 0

Dobra, winpcap przestał działać jak robiłem test TCP. Dzisiaj jak urchomiłem kompa to poszło gładko. Npcap nie ogarniam. Zainstalowałem, ale nie uruchamia się wraz ze startem systemu i nie znajduje mi żadnego folderu lub pliku z nazwa npcap, więc nie wiem jak to uruchomić 

Screenshot_2.png

Zawodowiec
203 48 6

Jedno z dwojga: WinPcap albo Ncap, nie instalujemy obydwu. Najlepiej tylko Ncap. Nie ma potrzeby nim zarządzać, ma tylko być w systemie.

Znasz adresy i porty z jakich korzystają Twoje gry? Jeśli tak, to rób testy PingPlotterem, a jeżeli nie znasz użyj podczas rozgrywek Wiresharka.

Użytkownik
11 0 0

@zuzia Tak, zainstalowałem Ncap po deinstalacji WinPcap i zrestartowałem system. Instalator Ncap to npcap-0.995 Po uruchomieniu plottera mam komunikat WinPcap library isn't loadable. Please install it.

A te testy przez WinPcap wykazuja coś niepokojącego? Czy te skoki na wykresie są normalne?

Zostanę przy WinPcap. Odpalę wiresharka i wróce jak będę miał dane z gry.

Użytkownik
11 0 0

https://www.dropbox.com/s/7evxl65w3d25q1n/Test2.pcapng?dl=0

https://www.dropbox.com/s/ohebxvhm04mhqb0/Test1.pcapng?dl=0

Nie było Capture - Interface a jedynie Capture - Refresh Interface Wiec wybrałem z list połączenie lokalne i jakaś lista zaczęła się tworzyć, wiec chyba o to chodziło. 

Zawodowiec
203 48 6

@paviu 
Podaj tytuły tych gier, w które grasz i masz z nimi problem.

Jak obecnie wygląda sytuacja z sygnałem, szczególnie w kanale zwrotnym?