UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
6 1 0

Skoki pingu

Witam mam problem z siecią wifi w CB. Skoki pingu pojawiają się rzadko ale jednak są m.in w grach.

FAKTY: Dzwoniłem do nich o wyłączenie ipv6, ustawiałem kanał na ręczny, skoki pingu występują na dwóch testowanch laptopach, po kablu nie ma żadnego problemu. 

Jak pinguję jakąś stronę w wierszu poleceń to na 100 pingów jakieś 5-10 jest powyżej średniej, co w grach ma duże znaczenie bo ping skacze do 200 w najważniejszych momentach.

Kiedyś jak miałem jakiś router przed CB to nie było takiego problemu, a też nie sądzę żeby przybyło aż tyle sieci w moim bloku żeby były zakłócenia, może się mylę.

Lapek odbiera wifi na 2.4ghz.

Co mam zrobić żeby naprawić te wifi jak to skonfigurować żeby było ok ?

Z góry dzięki za rady.

37 ODPOW. 37
Tytan
2328 534 105

Re: Skoki pingu

Skoro po kablu też występuje to zamieść zrzuty z sygnału DS\US swojego modemu

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
6 1 0

Tak jak napisałem wyżej po kablu nie występuje ten problem jest wszystko ok.

Poniżej inssider, nie wiem czy to o to chodziło.

wifi.png

Tytan
908 570 77

No to masz odpowiedź.

Pomóc może przesiadka na 5GHz/kabel/plc

-------------------------------------------

hosting
Inspirator
6 1 0

Możecie powiedziec coś konkretniej o tych sieciach ? 

Mój lapek to acer z 2014r wiec ciężko o 5ghz żeby odbierał niestety.

Tytan
908 570 77

Masz spore zageszczenie innych sieci na częstotliwosci 2.4GHz które się wzajemnie interferują.

To znaczy że sie wzajemnie zakłócaja, ot taka specyfikacja WiFi, przez co mogą występować skoki pingów.

W lapku można wymienić kartę na taką z AC, można dokupić taką na USB.

Jak się na tym nie znasz polecam skorzystanie ze specjalisty który to ogarnie.

Nikt nie odpowiada za działanie łącza po wifi.

-------------------------------------------

hosting
Inspirator
6 1 0

Ok dzięki za info i pomoc.

Omnibus
308 78 4

@Nowy23

Sieć 2.4Ghz nie nadaje sie do grania w gry sieciowe!! Lepiej kupić sobie karte Wifi na USB do laptopa ale na 5Ghz, sa fajne male karty ktore mozna kupic za nieduze pieniadze, tu artykul z testu https://pclab.pl/art77108.html

moge polecic Asus USB-AC51 do Windows 7 ale tej karty akurat nie testowali w artykule

Użytkownik
10 0 0

Hej,

tez mam ten problem, ale tylko po kablu - nie sprawdzalem po wifi, gdyz korzystam tylko z komputera stacjonarnego. Nie wiem od czego zaczac, nie znam sie na sieciach - jedyne co widze to w grach/na discord skaczacy ping co kilka sekund, permanentnie. Jestem swiezo po przeprowadzce, w poprzednim lokalu tez mialem connect boxa i nie bylo problemow.

pomocy

dzieki

Naukowiec
1213 361 52

Hej @RobertJ. Po pierwsze przełącz Compala na IPv4, po drugie zamieść tutaj zrzut ekranu z zakładki ustawień CB gdzie pkazane są poziomy sygnałów na poszczególnych kanałach. 

Użytkownik
10 0 0

@zylxwielkie dzięki za odpowiedź, ale... powoli

Compala? IPv4?

Przechwytywanie1.PNG

Przechwytywanie.PNG

Przechwytywanie2.PNG

Naukowiec
1213 361 52

IPv6 wylaczasz zgodnie z tym:

https://forum.upc.eu/t5/lacznosc-i-konfiguracja/czy-da-sie-wylaczyc-ipv6-przez-asystenta-pomocy/m-p/...

Compala to ConextBox. Wrzuć screena kolejnych zakładek z poziomem sygnału na poszczególnych kanałach. 

Moderator
1411 818 560

Gdzie te skoki pingu przepraszam?

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Naukowiec
1213 361 52

@GMateusz, użytkownik wspominał o skokach pingi w grach i discord, a więc protokoły TCP/UDP. Nie ma nic dziwnego, że nie widać tego po ICMP i jestem przekonany że o tym wiesz. 

Moderator
1411 818 560

To czekamy w takim razie na jakiekolwiek wiarygodne testy, które przybliżą nas do rozwiązania problemu bo na razie dla mnie wszystko ok.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.