UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Adept
2 1 0

SLA 12, a w realu ...60

Kłaniam się wszystkim; jestem nowym użytkownikiem internetu upc i od razu z problemami, niestety. Wybrałem dla siebie usługę biznes 300/30 i mając starszego laptopa dokupiłem mu kartę sieciową 300 mb/s, aby cieszyć się w pełni z deklarowanej prędkości. Nic z tego, prędkość obecna pozostaje na niskim poziomie poniżej 100, a asystent pomocy, później konsultant stwierdził potrzebę rekonfiguracji connect boxa. Wizyta serwisanta nie odbyła się, a po moich monitach wyznaczono nowy termin... na 60 godzin od przyjęcia zgłoszenia. Ponoć w przypadku takiego przekroczenia terminu obsługi serwisowej, przysługuje bonifikata - na określone składniki umowy. Czy sam mam sobie to wyliczać, czy też system to uwzględnia np. w kolejnym, miesięcznym rozliczeniu?

7 ODPOW. 7
Profesor
1575 418 80

Re: SLA 12, a w realu ...60

https://biznes.upc.pl/internet/uslugi-dodane/gwarancja-sla/

"15% od wysokości miesięcznego zobowiązania klienta w skład którego wchodzą abonamenty z wszystkich posiadanych przez klienta usług podstawowych + abonament za usługę Gwarancja SLA"

Wystarczy jednak, że złożysz reklamację, że musisz czekać na serwis dłużej niż masz to w SLA.

A jaką sieciówkę kupiłeś (jaki model)?

https://zanimnapiszesz.info
-
Nie dotyczy
1062 0 57

@tomredy rozumiem że rozmawiamy o wifi? Bo po kablu to sieciówka 10/100/1000.

Czy wifi masz skonfigurowane na 5GHz? Czy zakupiona przez Ciebie sieciówka obsługuje tą częstotliwość? Bo na 2,4 GHz takiej prędkości nie uzyskasz chociaż by napisali na pudełku i 400

Adept
2 1 0

Dopieta karta to TP-link 300 wireless, 2,4... Natomiast parametry połączenia pozostały niezmienne, tj. są takie, jakie na wewn. karcie 100 Mbs. Moje osiągi na speedteście to 80/30, i ping w przedziałach 50 -120. Nie ukrywam, że jestem zielony i starszej daty, ale jak WP wczytuje się przez 40 sek, to coś jest nie-halo

Profesor
1575 418 80

Bo ta karta jest na tylko 2,4 GHz gdzie pewnie jest duży tłok. Jeżeli kupowałeś ją przez internet i nie minęły 14 dni to możesz ją oddać i kupić taką z wifi 5 GHz i z wifi 802.11ac

https://zanimnapiszesz.info
Moderator
923 601 148

Należy jeszcze pamiętać o posiadaniu portu USB 3.0 i najlepiej dysku SSD, bo jeśli komputer ma swoje lata, to podpięcie zewnętrznej karty sieciowej nie ważne za jakie pieniądze, może w ogóle sytuacji nie rozwiązać.

Pomijam już fakt tego, że Regulamin Świadczenia Usług UPC Polska mówi jasno, że jako operator nie gwarantujemy parametrów połączenia bezprzewodowego (bo niby jak mielibyśmy mieć na to wpływ). 

Co do czasu dostępności serwisu SLA to sytuację sprawdzę - wyślij mi proszę w prywatnej wiadomości dane, które pozwolą na identyfikacje konta abonenckiego w naszym systemie (ID klienta + imię i nazwisko).

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Specjalista
56 9 2

@tomredy też dostałeś Connect Boxa do tej usługi ? 

Zawodowiec
111 33 9

To i tak dobrze że u cb na 2.4GHz leci 100Mb/s bo u mnie to lewo 60 wyciąga. Musiałem w laptopach powymieniać karty na takie co obsługują 802.11ac.

speedtest na 2.4GHz N standard  (komórka xiaomi mi6 i net 250/20 ConnectBox)

ZMiflFh2.4GHz

no i na 5GHz AC

M9oo4NG5GHz

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX