anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Highlighted
Innowator
112 5 1

Re: Temat był już na forum ale problem nie zniknął

@MrPepkanapisał(a):

@rbejnapisał(a):

Klient płaci za 500Mbit i ma nie przywiązywać uwagi do cyferek, bo wystarczy mu 60Mbit....

Niektórzy ludzie nie mają żadnych ISP poza Neostradą do 10 Mb i jeszcze się cieszą, że w ogóle mają internet, a tu wielka tragedia bo zamiast 500 Mb jest 350 Mb. Każdy ISP ma zapisy dotyczące prędkości minimalnej, zwykle dostępnej i maksymalnej. Prędkość minimalną OP uzyskuje i możliwe, że po serwisie jeśli uda się naprawić problem to będzie miał i te 500 Mb. W czym problem?

Problem w tym że przyjdzie technik i powie że mam prędkość minimalną i taką jaka jest w umowie 

Highlighted
Tytan
2578 565 125

No i jakby nie patrzeć będzie miał rację. Pamiętaj, że nie Ty jeden masz 500 Mb, ale i też sporo innych abonentów więc nie ma co się dziwić temu, że nie zawsze masz max prędkość. Mogłeś mieć gorzej, a tak oprócz minimalnej jeśli się nie mylę masz też zwykle dostępną prędkość więc nie masz aż tak źle

Highlighted
Specjalista
59 16 2

@DonCabezanapisał:

Czekam na innych abonentów którzy mają podobny problem co ja i Ty, 
Offtopicowo wyjaśniam tylko, że ja nie mam problemu z tym, że nie mam tych magicznych "300" przez cały czas. Nawet nie zawracam sobie tym głowy. Coś tam może kiedyś i mierzyłem, i wychodziło w granicach "do", o czym zresztą jest w każdej umowie. Dla mnie ważniejszym jest jakość i stabiność połączenia, a taką właśnie mam
Poza tym @MrPepka trafia w sedno, w swoim poście. 

Highlighted
Innowator
112 5 1

@MrPepkanapisał(a):

No i jakby nie patrzeć będzie miał rację. Pamiętaj, że nie Ty jeden masz 500 Mb, ale i też sporo innych abonentów więc nie ma co się dziwić temu, że nie zawsze masz max prędkość. Mogłeś mieć gorzej, a tak oprócz minimalnej jeśli się nie mylę masz też zwykle dostępną prędkość więc nie masz aż tak źle

A teraz np mam tyle i co wy z UPC na to, jest czasem więcej a o 450MB czy 500MB to już nie ma co mówić, to już jest rzadkość

Informacje identyfikacyjne

Prędkość pobierania - download [Mb/s]183.55
Prędkość wysyłania - upload [Mb/s]29.31
Opóźnienie (RTT – ping) [ms]17
Zmienność opóźnienia - jitter [ms]3
ID pomiaru475678437
ID użytkownika435701774
Data i godzina rozpoczęcia
pomiaru, znacznik czasu
2020/02/29 17:52:35,
1582995155
Data i godzina zakończenia
pomiaru, znacznik czasu
2020/02/29 17:54:05,
1582995245
IntegralnośćTAK
PlatformaWindows
StatusCERTYFIKOWANY

A jak serwis przyjdzie to aż dziwne że się zwiększa do 400MB

Według mnie to on powinien przyjść i wymienić a nie sprawdzać na swoim kompie 

Highlighted
Tytan
2578 565 125

@DonCabeza napisał(a):

A teraz np mam tyle i co wy z UPC na to,  

Jak na lato. Temat już został wyczerpany i tylko serwis i ewentualnie pracownicy UPC mogą Ci pomóc. Chociaż nie zmienia to faktu, że moim zdaniem warto wymienić dysk na SSD zwłaszcza, że HDD w 2020 roku to katorga, a pewnie w systemie coś jeszcze pracuje i obciąża dysk więc możliwe, że też się to dokłada do Twoich problemów z prędkością

Highlighted
Innowator
112 5 1

@MrPepkanapisał(a):

@DonCabezanapisał(a):

A teraz np mam tyle i co wy z UPC na to,  

Jak na lato. Temat już został wyczerpany i tylko serwis i ewentualnie pracownicy UPC mogą Ci pomóc. Chociaż nie zmienia to faktu, że moim zdaniem warto wymienić dysk na SSD zwłaszcza, że HDD w 2020 roku to katorga, a pewnie w systemie coś jeszcze pracuje i obciąża dysk więc możliwe, że też się to dokłada do Twoich problemów z prędkością

Test był certyfikowany więc nic nie mogło być więcej włączone, na innym kompie jest podobnie

Highlighted
Tytan
2578 565 125

No to jeszcze raz temat wyczerpany i teraz tylko pracownicy UPC i serwis mogą Ci pomóc, end of story

Highlighted
Zawodowiec
220 42 8

@DonCabeza 

Ja rozumiem Twój problem.

Tutaj na forum jest jeszcze mój wątek, który wywołał niemałe emocje w społeczności, 

a miałem podobny, nawet ciut gorszy problem z transferem łącza F500.

Nie po to ktoś kupuje F500, aby mieć transfery w dolnej granicy. Mimo iż rozumiem zapisy umowy nie godzę się z tym.

Teraz przynajmniej do dyspozycji są "miarodajne" narzędzie jak PRO Speed Test.

Moja rada: Wykonaj wszystkie testy certyfikowane jak bozia przykazała. Wygeneruj raport z tych testów i uderz z nimi do pomocy technicznej UPC. 

Żaden zwykły użytkownik forum nie jest wstanie Ci pomóc. 

Podziel się później tutaj z efektów interwencji technicznej.

Highlighted
Innowator
112 5 1

@MarcinONYnapisał(a):

@DonCabeza 

Ja rozumiem Twój problem.

Tutaj na forum jest jeszcze mój wątek, który wywołał niemałe emocje w społeczności, 

a miałem podobny, nawet ciut gorszy problem z transferem łącza F500.

Nie po to ktoś kupuje F500, aby mieć transfery w dolnej granicy. Mimo iż rozumiem zapisy umowy nie godzę się z tym.

Teraz przynajmniej do dyspozycji są "miarodajne" narzędzie jak PRO Speed Test.

Moja rada: Wykonaj wszystkie testy certyfikowane jak bozia przykazała. Wygeneruj raport z tych testów i uderz z nimi do pomocy technicznej UPC. 

Żaden zwykły użytkownik forum nie jest wstanie Ci pomóc. 

Podziel się później tutaj z efektów interwencji technicznej.

Zrobię jeszcze kilka testów i jak będzie źle to napisze do nich przez asystenta pomocy

Highlighted
Zawodowiec
220 42 8

@DonCabeza 

Żebyśmy się dobrze zrozumieli, wykonaj testy i wygeneruj raport dokładnie jak tu: https://youtu.be/Sx2KMutPcs0

O ile dobrze pamiętam parametry z umowy dla łącza 500 to:

Pobieranie:

Maksymalna: 500 Mb/s

Zwykle dostępna: 350 Mb/s

Minimalna: 200 Mb/s

Wysyłanie:

Maksymalna: 30 Mb/s

Zwykle dostępna 21 Mb/s

Minimalna: 12 Mb/s

Highlighted
Innowator
112 5 1

@MarcinONYnapisał(a):

@DonCabeza 

Żebyśmy się dobrze zrozumieli, wykonaj testy i wygeneruj raport dokładnie jak tu: https://youtu.be/Sx2KMutPcs0

O ile dobrze pamiętam parametry z umowy dla łącza 500 to:

Pobieranie:

Maksymalna: 500 Mb/s

Zwykle dostępna: 350 Mb/s

Minimalna: 200 Mb/s

Wysyłanie:

Maksymalna: 30 Mb/s

Zwykle dostępna 21 Mb/s

Minimalna: 12 Mb/s

Wiem ale czy musi być spełniony ten trzeci warunek? Te 7 dni w cyklu dobowym?

Highlighted
Zawodowiec
220 42 8

@DonCabezanapisał(a):

Wiem ale czy musi być spełniony ten trzeci warunek? Te 7 dni w cyklu dobowym?

Jak wiesz, to pewnie wiesz że MUSI.

Highlighted
Innowator
112 5 1

Był serwis i niby jest wszystko ok ale coś mi się jeszcze nie podoba, czemu jak mierze przez asystenta pomocy UPC mam 150MB a jak mierze na innej stronie jest właśnie wszystko ok? Ja to zgłaszałem przez asystenta pomocy i tam wyszło źle to zgłosiłem, nie wiem czemu tam mam taki niski wynik?

Highlighted
Tytan
2578 565 125

Możliwe, że serwery UPC są przeciążone. Jeśli na innych stronach jest OK to nie przejmuj się tym i korzystaj z neta bez stresu

Highlighted
Zawodowiec
220 42 8

@DonCabeza 

Czemu nie słuchasz prostych rad? 

Wykonaj od A do Z certyfikowane testy UKE i z wygenerowanym raportem zgłoś się do pomocy technicznej.

Żeby cokolwiek załatwić musisz mieć po swojej stronie mocne argumenty.

Napisałeś, że na innych stronach jest OK. Więc może być tak jak wspomniał @MrPepka