UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

Innowator
29 2 0

Re: Test PUMA6 i problemy...

i jak Wam idzie? bo właśnie tak wygląda moje połączenie na 5Ghz super bezawaryjny internet! Tak, router resetowałem.upc.png

Wykładowca
750 407 17

@Wojciechovsky

Pytasz jak nam idzie - nam świetnie, z softem znacznie gorzej.

I za długo by tu pisać dlaczego.

UPC nadal pracuje nad rozwiązaniem tego problemu.

Na usprawiedliwienie UPC mogę tylko dodać, że tak naprawdę oni sami figę mogą:

- najpierw musi zadziałać Intel producent chipu (opracować nowe biblioteki i scrypty),

- potem producent modemoroutera (skomplilować oprogramowanie),

- potem softa DOPIERO dostanie UPC Polska,

- potem testy u testerów,

- a dopiero kiedy to da pozytywny rezultat softa otrzymają wszyscy.

Tak niestety to wyglada, nie da się tego obejść ni przyśpieszyć.

------------------
Wszystko co prezentuję w MOICH postach jest MOJĄ opinią - to co w nich zawarte każdy stosuje na własną odpowiedzialność!
Innowator
29 2 0

A w którym momencie jesteśmy? Intel coś robi w tym temacie? Albo już zrobił?  A może jeszcze nic nie wie? Przepraszam za moje roszczeniowe nastawienie, ale naprawdę nie uśmiecha mi się czekać na dzień w którym będę mogł korzystać z internetu przez wifi bez żadnych problemów. W tym momencie jestem bardzo rozczarowany, a pare dni temu minął rok od kiedy mam connectboxa, jeszcze rok i będzie trzeba po prostu się pożegnać jeżeli problem nie zostanie rozwiązany. 

Wykładowca
750 407 17

@Wojciechovsky

W sumie testowane jest już chyba 3 albo 4 oprogramowanie.

Jeśli Kolega czytał cały ten wątek, to już wie, że żadnym softem nie da się tego naprawić (taka była i jest moja ocena). Zakupiono tony tego sprzętu i teraz trzeba coś z nim jednak zrobić, więc wszyscy próbują to jeszcze uratować...

Jedyna rada na chwilę obecną (którą znam) - to zamiana Compala na starego Technicolor TC7200 (on obsłuży net TYLKO do 250 Mb) i ma radio ALBO 2,4 GHz, ALBO 5 GHz.

Jeśli Kolega ma  internet 500 Mb, to  na chwilę obecną nie ma na to remedium i nie ma innego sprzętu (UPC coś już testuje u siebie w laboratorium z zupełnie innego nowego sprzętu - ale nie znamy więcej szczegółów) - trzeba czekać.

------------------
Wszystko co prezentuję w MOICH postach jest MOJĄ opinią - to co w nich zawarte każdy stosuje na własną odpowiedzialność!
Inspirator
30 2 0

Zebyś się nie doczekał  jak Intel problem rozwiąże prędzej wydadzą nowy chipset  (chyba ze już wydali )niż coś naprawią.

Wykładowca
750 407 17

@Opiunapisał(a):

Zebyś się nie doczekał  jak Intel problem rozwiąże prędzej wydadzą nowy chipset  (chyba ze już wydali )niż coś naprawią.

Przecież ja to twierdzą od samego początku, zanim się jakiekolwiek testy zaczęły.

Czekajcie cierpliwie - nowy sprzęt już jest, trzeba tylko czekać na jego udostępnienie klientom.

Coście w takiej gorącej wodzie kompani - jakby Wam świat o tym nie powiedział, to byście nadal jak trusie szczęśliwie cicho siedzieli - a teraz wielkie larum podnosicie.

------------------
Wykładowca
887 299 36

A Ty byś podniósł larum? Też nie choć z drugiej strony samemu można byłoby ustalić czy ping skacze czy nie za pomocą i choćby tego pingplottera.

https://zanimnapiszesz.info
Wykładowca
750 407 17

@MrPepkanapisał(a):

A Ty byś podniósł larum?

Nie łap mnie za słowa i to wyrwane z kontekstu - gdyby nie świat to ani ty ani JA figę byśmy wiedzieli.

Ale co innego larum i czekanie a co innego larum i NASZE (bo coś się dzieje) działania.

Nie będą i nie są one skuteczne (ale to nie z naszej winy) - ale przynajmniej ja (nie wiem jak Inni)nie mam sobie nic do zarzucenia.

Coś SAMi zrobiliśmy - pierwszy krok wykonaliśmy, teraz możemy tylko czekać (albo zmienić operatora).

Bądzcie cierpliwi!

------------------
Moderator
393 267 36

Z najnowszych informacji, które pragę Wam przekazać to:

• oprogramowanie testowe w wersji 24-5 zakończyło fazę testową, wrzucamy je dla wszystkich użytkowników
  • aktualizacja na początku obejmie 50 tysięcy modemów
  • będzie realizowana automatycznie przez okres następnych 2 tygodni

Na razie to tyle.

Ekspert
89 26 5

@GMateusz a można changelog dla tej aktualizacji?

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Highlighted
Użytkownik
2 0 0

u mnie zmiana z ipv6 na ipv4 (dzięki Kamil) przyniosla efekt:

wczesniej wszytsko na czerwono, routing przez Warszawe, duze pingi, duze skoki. teraz sie uspokoilo. jest to dalej Compal!

ipv4 test.jpg

-
N/A
239 0 3

Aktualizacja oprogramowania sprzed kilku minut:

wersja CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5-GA-NOSH

Compal wersja sprzętowa 4.01, IPv4, tryb mostu

puma6.jpg

Wykładowca
750 407 17

@Marcinosr

Chciałeś zobaczyć zieleninę na Compalu wersja sprzętowa 4.1 - prosisz i dostajesz.

Kolega wyżej nam to właśnie zaprezentował.

------------------
Wykładowca
774 401 42

@KOCUREK1970 alleluja Jest zielen na 4.01, chociaż to tryb mostu. 

Jednakw koncu zieleń na 4.01

Pozdrawiam
Omnibus
237 48 6

@-sprawdź sobie "tą zieleń" po paru dniach bez restartów modemu

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|