UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ConnectBox

ROZWIĄZANE
Menedżer Społeczności
456 411 137

Re: Test PUMA6 i problemy...

@KOCUREK1970 problem, o którym piszesz jest nam znany i pracujemy nad jego rozwiązaniem. Przygotowywane jest nowe oprogramowanie, które ma poprawić działanie.  

Rozmawiałem z naszym Działem IT. Po pomyślnych testach nowego software'u w naszym labie chcielibyśmy go jutro udostępnić kilku testerom, żeby sprawdzili jak wygląda to warunkach klienckich. Warunek - posiadanie modemu ConnectBox.

Jeśli ktoś jest chętny do przetestowania - zgłaszajcie się w tym wątku. Odezwę się na priva. Potrzebujemy max. 5 użytkowników.

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Tagi (3)
Tytan
Tytan
1891 949 146

@Kamil napisał(a):

Jeśli ktoś jest chętny do przetestowania - zgłaszajcie się w tym wątku. Odezwę się na priva. Potrzebujemy max. 5 użytkowników.

"O take" forum nam chodziło świetnie

btw: ja się nie zgłaszam, ja tylko wyraziłem zadowolenie że wreszcie mamy interakcje abonent-UPC

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

A ja chętnie, się zgłaszam
Tytan
Tytan
1891 949 146

ja akurat nie jestem zaawansowanym użytkownikiem łącza

ale nie wątpie że wszyscy z tego tematu powinni się zgłosić

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
-
Nie dotyczy

Przede wszystkim osoby które problem zgłosiły
Tytan
2331 534 105

Ja również się zgłaszam.

https://zanimnapiszesz.info
Tytan
2331 534 105

@pawelb napisał(a):

Muszę Cię zmartwić Kocurek ale nie ma w czym wybierać

modemy, które podałeś są to modemy Docsis a nie EuroDocsis w związku z tym nikt ich w Polsce nie zainstaluje, szukaj dalej

Przypominam, że te modemy wspierają DOCSIS 3.1, a od tej wersji nie ma już podziału na DOCSIS i EuroDOCSIS.

Omnibus
308 79 4

Przypominam ze rozmawialismy o modemach Docsis 3.0 a nie 3.1

Tytan
2331 534 105

A no to spoko. Proszę:

https://www.amazon.com/Netgear-CG3000D-Euro-Docsis-Wireless-Gateway/dp/B00OW05AGS

Może być?

Omnibus
308 79 4

Tia..tyle ze jak juz pisalem wczesniej (na forum mediaswiat) Netgear jest niedostepny w Polsce..jedyne dostepne obecnie w Polsce na Broadcomie to Technicolory

Innowator
49 7 0

Mogę wziąć udział w testach, jako że już wielokrotnie zgłaszałem problemy z ConnectBoxem dawno temu. Później miałem Technicolora, ale z nim coś też było nie tak - teraz wróciłem do ConnectBoxa z racji podwójnego pasma 2.4/5 Ghz. Natomiast pingi na pewno są gorsze niż na Technicolorze.  Jest lepiej niż było kiedyś, ale nadal testy wykazują dużą niestabilność w czasach odpowiedzi.

Tytan
2331 534 105

Netgear nie jest dostępny w Polsce z jednego prostego powodu. W Polsce nie możesz mieć własnego modemu kablowego więc na co komu taki modem? Gdyby takie UPC zezwoliło na uruchamianie własnego modemu (z listą wspieranych modemów) to taki modem już by zawitał do Polski. I o to chodzi w całej tej dyskusji.

Omnibus
308 79 4

Bzdura, nic bardziej blednego

Co ma wspolnego zakaz podlaczania prywatnie zakupionych modemow do braku Netgeara na rynku polskim?

Nic, zadna firma typu Vector czy Klonex po prostu nie sprowadza tego sprzetu do Polski, byc mozecz powodu ceny, byc moze z powodu warunkow serwisowych albo z innych powodow ale na pewno nie ma to nic wspolnego z mozliwoscia podlaczania wlasnych modemow!

Tytan
2331 534 105

@pawelb napisał(a):

Bzdura, nic bardziej błędnego

Co ma wspólnego zakaz podłączania prywatnie zakupionych modemów do braku Netgeara na rynku polskim?

To, że operatorzy nie kupią takiego sprzętu bo dla nich jest za drogi, a prywatne osoby go nie kupią bo nie będą mogli go podłączyć do sieci operatora. A wystarczyłoby żeby UPC sporządziło listę modemów dozwolonych w ich sieci i nie byłoby problemu.

Tytan
2056 813 71

@pawelb

"Przypominam ze rozmawialismy o modemach Docsis 3.0 a nie 3.1"

Ale przeciez DOCSIS 3.1 są wstecznie kompatybilne - więc chyba nie powinno byc problemów?

Ale jak i Vector, tak i Klonex mają w ofercie jakieś czyste modemy, jak i modemoroutery (więc są chyba z EuroDOCSIS) - więc problemu natury ich dostępności w Polsce praktycznie nie ma.
Więc tylko certyfikacja, lista i już zamawiam - rynek szybko na to zareaguje dostępnością sprzętu.

Gdyby UPC kiedykolwiek jednak podjęło decyzję o zgodzie na własny modem, to też jestem gotów wziąć udział w testach.

@Kamil

Dziękuję za odpowiedz.

Szkoda , że odniosłeś sie tylko do kwestii nowego oprogramowania - ale jest światełko

To ponowię pytanie inne - czy UPC Polska, wzorem jej niemieckiej koleżanki, zamierza zezwolić swoim abonentom instalować sprzęt zakupiony przez klienta? (oczywiście sprzęt przez Was certyfikowany i zgodny z siecią UPC).

Również się zgłaszam jako chętny do przetetowania nowego softu w ConnectBoxie - ale pod warunkiem, że ZOSTANIE u mnie tryb modemu!

Mam nadzieję, że nie masz mi za złe, że tą dobrą jakby nie patrzeć informacją, podzieliłem sie też na nieoficjalnym forum UPC - uznałem, że inni też winni wiedzieć, że pracujecie nad tym problemem.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.